LCD Samsung 223BW 22"

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

LCD Samsung 223BW 22"

Príspevok od používateľa munina »

tak prisla rada uz aj na mna a kupil som si svoj prvy LCD monitor a je to 22" LCD Samsung 223BW -5ms,3000:1,DVI.

mam ale mensi problem... nevedel som si vybrat spravne rozlisenie a to som neni ziadny amater v pocitacoch..

pri mensom rozlisenie, je vsetko ok, ale zda sa mi haluz, aby som na takomto monitore fical na nevim akom rozliseni..
tak som tam dal nieco podla svojej predstavy.. cize 1600x1024 (75Hz) pri inych standartnych rozliseniach sa mi nedodrziavali proporcie.. napr kruh nakresleny v malovani podla pixelov 300x300 trebars bol capaty.. jednoducho som musel najst to sprvne rozlisenie pre tento sirokouhly monitor.. ale k veci..

splivaju mi pismenka.. napriklad dve ll sa mi spajaju dokopy, alebo je jedno vyraznejsie ako druhe.. na obrazku vada nie je pozorovatelna.. iba pri texte..

prosim o radu... ake su vlastne standartne rozslisenia pri takychto LCD? aby som z kruhu nemal vajco ci placku?
som zvedavy co poviete na tie pismenka.. fakt si s tym neviem rady.. a ked dam rozlisenie maximalne, co je 2048x1536, tak je to zas az moc ostre,.. aj neprijemne na pozeranie.. to je uz jasne ze take rozlisenie nezvlada..

a mam to pripojene cez analog.. myslite ze ked vyradim integrovanu VGA a kupim nejaku jednoduchu s digitalnym vystupom, tak to bude lepsie? hovorim stale o tych pismenkach

vopred dakujem za odpoved..
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

klasicka interpolacia. nastav si 1680x1050
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

nativne rozlisenie monitora je 1680*1050, u mna ide na 59Hz, bte mam ten isty monitor. Nie som s nim spokojny, ale budis.

Tak som sa docital tu na fore, ze podla profikov, medzi D-sub a DVI nie je skoro ziadny rozdiel v kvalite obrazu :)

takze ked to vymenis, asi tiez nebude :)
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Príspevok od používateľa GASPi »

NorbiWRC napísal:..tu bola zbytocna citacia..
Mozem sa spytat, preco nie si s nim spokojny. Akurat uvazujem nad tym, ze si ho kupim. :(
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

mam jeden mrtvy pixel, a jeden zaseknuty, samozrejme sa to moze objavit pri kazdom monitore, ale predsa.

Dalsia vec, ze take zaseknute pixle sa mi objavuju stale, ale staci len tak jemne sa ich dotknut a su prec, ale objavuju sa stale.

V tychto lacnych modeloch je dost o nicom elektronika, keby som mal moznost vymenit tak urcite menim za 2232BW :)
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2614
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Príspevok od používateľa GASPi »

Jaj, prepac, zle som si precital nadpis (typ) ...ja sa chystam kupit prave ten 2232BW :) . ..tak preto som sa zlakol :lol:

Snad s nim budem spokojny :) ak by niekto vedel poradit lepsi 22" LCD ...nech poradi :wink:
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

2232BW je urcite dobry model, vela som o nom cital aj o 2023bw, a je velmi uznavany, a kazdopadne lepsi ako tento, za tu cenu to je super ;)
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa zwARO »

miggi napísal:...

http://www.svethardware.cz/branch_sch.j ... CLCD+22%22

ja mam tu iiyamu a spokojnost :P
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa munina »

NorbiWRC napísal:nativne rozlisenie monitora je 1680*1050, u mna ide na 59Hz, bte mam ten isty monitor. Nie som s nim spokojny, ale budis.
a nemas ten obraz potom prehnane ostry? alebo ako by som to.. hm??
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa munina »

killswitch napísal:klasicka interpolacia. nastav si 1680x1050
potom je ten obraz prehnane ostry.. a co je pravdy na tom, ze ak mas na monitore nastavene maximalne rozlisenie, tak sa rychlejsie opotrebuje? a co je pravdy na tom, ze pri LCD je jedno aku mas frekvenciu? ved LCD neriadkuje ako CRT.. a co je pravdy na tom ze jezisko neexistuje? .. nie.. to bol len vtip..
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

ak sa ti zda obraz ostry, tak skus pobehat ine nastavenia. ale 1680x1050 je jeho nativne rozlisenie.
o opotrebenie by som sa vobec nebal. ci ti vydrzi elektronika 25 alebo 30 rokov je uplne jedno.
frekvenciu nechaj na 60Hz.
jezisko je fake.
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa munina »

killswitch napísal:frekvenciu nechaj na 60Hz.
a to preco? :) je teda pravda ze je to zajedno? inak skusal som rozlisenia toho LCD a max vytiahne 1920x1440.. hmm.. teraz mam 1600x1024.. trosku to je capate, nenapadne, ale sak co mam robit..
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

nevies nam tu hodit nejaku foto s 1680*1050 ? lebo nechapem, ako to moze byt az prilis ostre, na nativnom musi ist tak ako ma, ked nejde, tak reklamacka.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Skusal si vyhladzovanie pisma vo windowse ? Mozno by ti to pomohlo. Alebo tiene pod pismom a take srandy.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
munina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 257
Dátum registrácie: So 03. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa munina »

gammaray napísal:..tu bola zbytocna ciatcia..
napadlo ma to, skusal som.. ale nic

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"