Nefunguje ATA radic ??

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
BaRt
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 474
Dátum registrácie: Ut 08. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Nefunguje ATA radic ??

Príspevok od používateľa BaRt »

Sws mam PC s MB Asus P5GZ-MX a CPU Intel Core Duo a nejdu my ziadne ATA disky ani opticke mechaniky pricom doska ma 4 SATA vyvodov a 1 ATA radic k mechanikam. Ked dam SATA disk tak disk my ide a DVD RW ATA nejde. Cim to je ?? Neda sa to nastavit v BIOSE ??? Neni to kvoli nejakym ovladacom :!: pretoze my nejde ani Win XP nainstalovat dokonca ani Vista len zacne citat DVD a prestane a vyhodi ze neni systemovy disk ... :cry: :cry: PLS HELP

moze to byt zly ATA radic ?? Ak ano da sa vymenit ?
- uz som skusal hadam vsetko .... vymenit DVD RW, disky a pri vsetkych to iste este aj kable som menil jedine co ide je SATA 2 disk Hitachy 200 Gb
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

a ako to mas pozapajane, niektore dosky to maju tak ze sa kanaly na sata a pata prekryvaju cize nemozes mat naraz master pata disk aj sata napr. dalsia moznost mas to vypnute, ja som nad tym lamentoval asi 2 dni, niekde v biose to bolo vypnute, nevsimol som si kde to bolo, no pri resete biosu sa to nejak zaplo a uz to frcalo, mozno ze len doske preskakuje :)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
PELKO2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 64
Dátum registrácie: Pi 20. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa PELKO2 »

Vidim to tak ze sa to nedeje iba na mojej ASUS doske.
Na SATA mam zapojeny HDD a mechaniku, a v momente keD zapojim na ATA druhy HDD tak mi SATA HDD nejde...
cize ATA radic asi zly nemas, inak by som ho mal asi aj ja co by bola teda nahoda :D
Niekde sa to musi dat nastavit, ale kde? :8O:

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"