teplota hdd

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

teplota hdd

Príspevok od používateľa kiloman »

no cel by som vedet ci je dolezite sa vobec necim takym zaoberat ci moze aj zvysena teplota hdd nejako uskodit.inak mam 500 gb seagate maxtor .pri com sa moze hdd najviac zohrievat a oplatia sa vobec chladice na hdd?lebo comp mam dost silny ale nektore hry mi sekaju raz za cas ale myslim ze som vytriedil vsetky moznosti ako ze by to mohol sposobovat procak alebo grafika to vazne pochybujem lebo te mam asi najsilnejsie ake sa daju dnes zohnat.u pamati som este uplne tuto moznost nevylucil ale ale zatial tomu tiez nic nenesvedcuje.skusal som defragment hdd cez O@O defrag sice este som nestihol tu uplne plnu najkvalitnejsiu defragmentaciu ale som si myslel ze ved uz aj ta normalna musi stacit. inak HDD mi v evereste pri hrani ukazuje asi 35 stupnov tak nevem ci je to vela.
DIKI.hra mi napr hellgate london sekne ked sa nacitam v nejakej novej lokacii .inak updaty winu mam setky dolezite. patchy na hry davam tiez hned ako su a ovla dacov na grafiku som skusal asi zo desat .(somoyrejme ye som vydz odstranil ybztkz ovladacov v safe mode predtym ako som daval nove) procak som koli tomu taktol asi na 4000 ghz tak uz ma asi fakt trafi.....ale pocul som ze napr.tato hra je husto zabugena ale raz za cas mi sekne aj call of duty 4 . inak vzdy ked to sekne tak sa neda pouzit ani crtl alt del . :death:
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

4000GHz...ehm :wink:

Napis teda co mas za zostavu, nech analyzujeme najpomalsiu cast.
Vymena HDD ti v hrach nepomoze.
35°C pre disk je ok, teplotu ale meraj napr. pri defragmentacii, nie pri hrani, vtedy je nevytazeny.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

no ale vzdy tak drnci ked sa nacitam do nej novej lokacie sice teraz uz drnci len tak jemne po defragmentacii a je pravda ze ked som taktol proc tak uz to sekne len tak raz za hodinu hrania vtedy aj kyzdych 120 min. inak graf karta je ultra od bfg,pamate su sice len 2gb vitesta extreme edition 800+ proc je core 2 duo extreme,doska je asus striker extreme .
no hned vam povem ze viem ze tato doska nepusta takt pamati nad 800 mhz ale mne to akosi ide v pohode ked taktujem proc ze mi to dviha aj te pamate ,asus tam ma take brutal kuzielka ze AI BOOSTER a cez to to tunim tam to nastavuje volty napr automaticky a tak vem ze tam som nic nedo....bal lebo keby som neco prehnal tak sa mi proste nespusti comp a zase default biosu atd atd uz to robim asi 3 dni(moje vzpalkene oci) :lol: som si splasil viacpomocne takz comp abz som si s brachami splnil stare herne sny do pc a mi to kludne sekne.... :E inak som videl na ofic stranke nvidia ze ze ta hra je v plnej sile skor na SLI zapojeni no ale tak to uz by bol brutal ne?
lebo dufam ze aj na tejto zostave to mozem hrat na vsetkych plnych nastaveniach aj tri hodiny a bol by som rad keby mi to neseklo.bodka bodka bodka .inak stale dumam este nad tymi pamatami lebo 2 gb je u nich akoze optimum na hellgate no ale veme ako to byva lebo vytazuje ich to tak na 93 percent pri tejto hre.ato som este stopol zbytocne sluzby wo win lebokazda mb dobry .uz som aj googloval dohlupa tak dufam ze mi nekto poradi poslovensky na slovenskom for e.(inak aj hru uy som asi 3 krat preinstaloval)konec
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

inak v 3D marku 2006 mam tak okolo 14000 al 15000 bodov takze fakt to asi ne bude vybavou compu.skor si myslim ze ta hra ma vela chyb a asi budem mudrejsi ak vyde este dalsi patch lebo si dovtedy koli nim len nechtiac dodrbem comp ale ak by nekto na neco prisel..... :roll:
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

AI BOOSTER - nepouzivat (stoji to za h...o), taktovat rucne!
2GB RAM je optimum, ale pre tvoje extra narocne hranie uz aj malo.
Hlavne ak mas Core2Extreme (dvojjadro ci stvorjadro?) a na 4GHz (cimze to chladis?).
Ultra od BFG - predpokladam ze asi 8800Ultra ano?.
Predpokladam ze mas vsetky ovladace aktualne...

btw, skus pisat trocha strucnejsie a zrozumitelnejsie.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

ano je to ta ultra jadro je dvojite a ovladace su aktualne a vzdy oficialne ziadne beta z 3D guru asi to bude tymi pamatami ze?
len to mam dual kit a teraz co by som mal ku nim este dat lebo win xp home zvladne len 3.25 gb pamate. to ani nejdem pisat radsej cim to chladim ale grafika ma pri hrani vzdy max do 80 stupnov procak tak do 53 stupnov a pamate uz nevem teraz narychlo
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

na tom procaku je akysi mnou blizsie neurceny pasivny chladic ale mam case cooler master evo a z boku a si jediny na slovensku 30cm priemer ventilator(fan?) ten sa tam da normalne oficial namontovat :red: :lol:
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

neni si ty nahodou ten z rudiny co tu raz pisal ze najlepsie je u nas na kysuciach chladit pc v zime pri otvorenom okne? :lol: :lol: :lol:
to si tez myslim uz som raz tak valil v capke svetry a fusaklach ked tu bolo minus 22 a mal som take teploty ze by mi ich aj zalmani zavideli :o
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Príspevok od používateľa Gudas »

No 8800Ultra je veru fajn karta, "dvojite" jadro sice nema, ledaze by si mal SLI z dvoch 8800Ultra.

Pasivne Core2Duo na 4GHz... :8O:

Ak by si pridal druhy 2GB kit, treba ti 64bit OS samozrejme.
ci by ti to pomohlo s nahodnymi seknutiami pri nacitavani hier, to pochybujem, skor si myslim ze si dost narocny (nestaci ze netrha pocas hry?)
neni si ty nahodou ten z rudiny co tu raz pisal ze najlepsie je u nas na kysuciach chladit pc v zime pri otvorenom okne?
jj, je to mozne...a nieje tak? :D
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

je tak :RLOL: tak nevem zatal diky pockam na ten patch je to ale blbe ked to sekne na nejakej dolezitej casti hry lebo ako aj v diable tu si tes nemozes ukladat hru kedy ces a potom po seknuti ist zase nejaku lokaciu od zaciatku to by som radsej aby mi to sekalo jemne pocas hrania chapes.inak ale keby som mal kupil este 1gb ram tak by to win potiahol ne? na tomto asus strikeri sa to da nejako podelit myslim ze som to cital desi na nete . :roll:
Používateľov profilový obrázok
SpiriT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa SpiriT »

mozes tam nahodit aj 8GB ram ak ti doska spapka, co tvoja urcite, ale brzdou bude Win, cize 32 bitovy system dokaze adresovat iba neco malo cez 3 GB takze to lko bude aj vyuzivat, ked ktym 2GB dokupis dalsie 2GB nic sa nestane :) a tym seknutim myslis seknutie na par sekund alebo take ze musis restartovat PC :roll:
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

no musim restart komp a vskoro uplne vzdy natvrdo :?
Používateľov profilový obrázok
SpiriT
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa SpiriT »

Presne toto mi robilo pri need for speed pro street, po par hodinach, niekedy aj pohodine, jednoducho zamrzol pc a musel som ho natvrdo resetnut, ale v mojom pripade, to napravili nove ovladace na VGA, potom to uz nespravilo nikdy. Hellgate London je ale poriadne zabugovana a neodladena, tam pomoze fakt iba patch :wink:

// este mala otazocka, nepostrehol som aky mas zdroj :?:
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

forton epsilon nejak cca 600W ale tym to nemoze byt ne?
Používateľov profilový obrázok
kiloman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ne 23. Sep, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa kiloman »

akoze niekedy tam po zaseku aj ukazuje vselijake graficke haluze no ale ak si myslia ze si koli ich hre niekto fakt kupi druhu kartu do SLI tak su fakt dost blby sak to musi ta moja utiahnut na najvyssich detailoch ved inak to de by sme uz boli ked hry budu predbiehat hardware ci uz to nastalo do pc.... :disgust: ?

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"