Zmena v biose grafi.karty priamo vo windovse?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
vaskez
Ban
Ban
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2005, 20:00

Zmena v biose grafi.karty priamo vo windovse?

Príspevok od používateľa vaskez »

Nazdar chlopy.Rad by som zmenil taktovacie kmitocty grafiky v biose priamo cez windows bez potreby flasovania alebo loadovania biosu grafi.karty.Vraj to ide cez ati tool ale nemam potuchy ako,pozeral som ati tool ale nic take som tam nenasiel.Skusil som aj ati tray tool kde je zalozka dumb bios ale tiez nemam potuchy co stym.poradi my niekto.VELMI pekne dakujem,nazdar :cry:
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Zrejme to mas nejak popletene. Bud flashnes bios s upravenymi hodnotami (nastavis ich natvrdo), alebo v oknach napr. pomocou atitool zmenis frekvencie. Atitool ani atitraytool nemenia ziadne hodnoty v biose, t.j. nevstupuju do biosu karty (aspon nie v takom zmysle jak si myslis).
Atitool funguje tak, ze nastavis pozadovane frekvencie jadra a pamati, das apply a je to. Odporucam vytvorit novy profil. Pri kazdom spusteni Atitool tie hodnoty zapne tak ako su nastavene. Da sa tam aj nastavit start Atitool po spusteni Windowsoch.
EDIT:
Podobne funguje aj Atitraytool. V oboch programoch si mozes nastavit rozne frekvencie pre rozne programy. T.j. atitool zapne pozadovane frekvencie pri spusteni nejakej hry, avsak v 2D rezime pojde karta na default frekvenciach (viac nepotrebuje). Teraz ma napadlo, ze by bolo mozne v 2D rezime kartu aj podtaktovat.
EDIT2:
Dump bios znamena, ze program stiahne z karty bios do urciteho suboru na HDD, ktory potom v inom programe mozes upravit. Ak vsak upraveny bios spatne neflashnes, tak karta stale pojde podla defaultnych nastaveni.
Používateľov profilový obrázok
vaskez
Ban
Ban
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Pi 01. Apr, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa vaskez »

Comby napísal:Zrejme to mas nejak popletene. Bud flashnes bios s upravenymi hodnotami (nastavis ich natvrdo), alebo v oknach napr. pomocou atitool zmenis frekvencie. Atitool ani atitraytool nemenia ziadne hodnoty v biose, t.j. nevstupuju do biosu karty (aspon nie v takom zmysle jak si myslis).
Atitool funguje tak, ze nastavis pozadovane frekvencie jadra a pamati, das apply a je to. Odporucam vytvorit novy profil. Pri kazdom spusteni Atitool tie hodnoty zapne tak ako su nastavene. Da sa tam aj nastavit start Atitool po spusteni Windowsoch.
EDIT:
Podobne funguje aj Atitraytool. V oboch programoch si mozes nastavit rozne frekvencie pre rozne programy. T.j. atitool zapne pozadovane frekvencie pri spusteni nejakej hry, avsak v 2D rezime pojde karta na default frekvenciach (viac nepotrebuje). Teraz ma napadlo, ze by bolo mozne v 2D rezime kartu aj podtaktovat.
EDIT2:
Dump bios znamena, ze program stiahne z karty bios do urciteho suboru na HDD, ktory potom v inom programe mozes upravit. Ak vsak upraveny bios spatne neflashnes, tak karta stale pojde podla defaultnych nastaveni.
kamo a ako to dumb-nem.mam tam tu polozku ale je tmava to jest ked nanu kliknem tak sa tvari ze tam neni.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

to vaskez:

Este by neuskodilo napisat aku mas grafiku. ci nahodou nemas nVidiu :lol:

Inak skus RivaTuner. Ten by mal ist... ;)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Grafické karty"