Prijimacky 2008

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

LittleMan napísal:tiez som v tomto rocniku, ktory sa chysta na prijimacky na vysku ... viacmenej som rozhodnuty, ze chcem ist do brna, kedze na slovensku nema (podla mojich info) ziadna skola v informatike dobru uroven ...

neviem sa vsak rozhodnut kam presne do brna ...

no a vedel by mi niekto poradit, ktory odbor na muni by odporucal a preco?
ja som sa rozhodoval medzi:
aplikovana infika - aplikovana infika
infika - Pocitacove sitì a komunikace
- Pocitacove systemy a zpracovani dat

a este daco - pokial by som chcel dat prihlasku na viac odborov, robim iba 1x TSP, a platim za kazdu prihlasku

//ake su to tie podmienky na VUT brno?

PS: dnes som pocul nejake info, ze tento rok by mali byt TSP na muni aj v bratislave. Je to pravda ?

//EDIT: na PS som si uz odpoved nasiel: http://www.muni.cz/fi/study/admission/bachelor_test
Ano, robis 1 test, platis ale za kazdu prihlasku zvlast
Odbor ti nepoviem, musis si vybrat ty...bud podla toho, co ta zaujima, ale podla toho, ktory odbor ma pre teba najlahsie povinne predmety... naznacit o com ktory je mozu mozno nejake materialy na fimuni.org... ale ako som vravel, je to viac menej jedno v prvom rocniku... ti, co si dali grafiku, nadavaju, ze cakali modelovanie v maxe a oni ich tam ucia nejake pocitanie

Necakaj, ze na MUNI z teba urobia kodera...bud sa na to po case vyser*s, alebo ta zblbnu a zacnes rozmyslat binarne, budes nosit tricko linux a sestky bryle...

Slovencina je myslim v CR rovnopravna s cestinou, dokonca mi profesor na mail dnes odpisal v slovencine
diablik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 590
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa diablik »

je taky zakon, ktory hovori ze cestina je na Slovensku uradnym jazykom a a jslovencina je v Cechach uradnym jazykom.

a hlavne moravaci s tymito vecami nemali nikdy problem.
ak chces na muni tak sa psychicky priprav na to ze je to dost teoreticke (vela matiky, algortimov a podobne) vedei tu teoria ze samotne programovanie zvladne kazda priemerne vzdelana opicka s prislusnou knihou za polrok.
tu sa skor zameriava na to aby si vedel pisat efektiven kody anie prasaciny :-).

ma to svoju logiku imho

este je taka vec ze si samozrejme mozes menit pocas studia tie obory (napr. aplikovana na siete a podobne, povinne predmety su takmer rovnake)

vsetky AP su viac prakticky myslene (menej dokazov, matiky a podobne)
vsetky IN su viac teoreticke (viac matiky a podobne)
si vyber co ta laka viac....

jedinna vec co ma hneva je ta ze tu sa nehra na znamky. Za obrovsky uspech sa povazuje ak ti skuska svieti na zeleno (ze si presiel :-))
ale inak je to fajn, a tsp je primitivnost...beru cca kazdeho druheho
...Wigwam is like linux, no gate, no windows and apache inside...

I like Tux.
Používateľov profilový obrázok
wendigo5
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa wendigo5 »

Ja si asi spravim maly vyletik do Brna:D 31.1. ma den otvorenych dveri masarykova fakulta informy :P
Milujeme tých ktorí nás odmietajú. A pre tých,ktorí si to nevážia odmietame tých, ktorí nás milujú
Používateľov profilový obrázok
ThroniX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Ne 01. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Červeník <-> Brno

Príspevok od používateľa ThroniX »

Aka vyska IT sa zameriava skor na prakticke vyucovanie, tedy myslim aby tam nebolo nejak vela matiky, skor zo zameranim na HW.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

na vsetkych IT vysokych skolach ta budu ucit programovat, ci sa ti to paci alebo nie :)

a aj HW je skor programovanie cisco routerov beziacich na bsd a podobne skor SW zamerane veci

ak rozmyslas nad brnom, tak viac HW je na VUT ako na MUNI
Používateľov profilový obrázok
ThroniX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Ne 01. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Červeník <-> Brno

Príspevok od používateľa ThroniX »

jasne viem ze tam bude programovanie. A ako to je na FIIT v BA?
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

chcel by som definitivnu odpoved - ktora skola je lepsia FIIT (STU) alebo FI (MUNI)?
nejde mi o papiere ktore skola ma, ale o kvalitu danej skoly - porovnania, skusenosti, fakty ...

vdaka
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

To by si musel najst niekoho, kto vystudoval obe :)

FI MU je plna fanatikov, co vtipkuju o 8 procesoroch serveru a masiruju si na tom, kolko ma pamate... FI MU je plna carodejnikov a hardcore magov, ked idu po ulici, bavia sa o tom, kto ake kuzla ovlada...

Na FI MU je profakom uplne u prdele, ci im chodis na prednasky... vsetko sa streamuje a nahrava... kamarata na ekonomke vyrazili z cvika, lebo nevedel derivovat... na mojich cvikach to bolo profakovi jedno... neviete? Ukazem vam...

MU ma genialny informacny system... jedine papierovanie na skole bolo, ze som si siel pre ISIC... pred rokom som nedokazal vyplnit prihlasku na stavebnu v BA, lebo som bol rozmaznany prihlasenim sa na skolu cez net... cez is si zapisem predmety, skusky, pozeram si vysledky, sledujem pindania na forach, mailujem s profakmi, ktory ani nemusia vediet, ako ich studaci vyzeraju...

FI MU sa da vystudovat s ceruzkou a poznamkovym blokom... Ak si rad v pocitacovej ucebni teda... Neviem ako inde, na MU mozes chodit na predmety aj inych fakult a dostavat za ne kredity... sranda ked na technicke vybaveni pc sedia prirodovedci

V Brne maju medovinu s pivom...

Okrem toho tam byvam vo velkom byte, kusok od centra s 5 zenskymi a na uliciach je plno ciernovlasych modrookych studentiek... bodaj by som tam nebol rad :)
Používateľov profilový obrázok
wendigo5
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa wendigo5 »

Scorp napísal:...
ALe ale...tak to je dobre mat bytik. Nie je to tam drahe? Vyplati sa to viac ako intrak?
Milujeme tých ktorí nás odmietajú. A pre tých,ktorí si to nevážia odmietame tých, ktorí nás milujú
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Nie...vyjde to cca rovnako ako intrak.. teda ak sa nehra na stokoruny... len treba mat stastie a nieco dobre chytit... a ide aj o priority... ja mam radsej svaty pokoj, rohovu vanu a plnu chladnicku, ako bordel a ozieracky, jednu sprchu pre 50 ludi a hladovku :)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

LittleMan napísal:chcel by som definitivnu odpoved - ktora skola je lepsia FIIT (STU) alebo FI (MUNI)?
nejde mi o papiere ktore skola ma, ale o kvalitu danej skoly - porovnania, skusenosti, fakty ...

vdaka
hmm, VUT Brno :)
Používateľov profilový obrázok
wendigo5
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 248
Dátum registrácie: Pi 28. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa wendigo5 »

Scorp napísal:Nie...vyjde to cca rovnako ako intrak.. teda ak sa nehra na stokoruny... len treba mat stastie a nieco dobre chytit... a ide aj o priority... ja mam radsej svaty pokoj, rohovu vanu a plnu chladnicku, ako bordel a ozieracky, jednu sprchu pre 50 ludi a hladovku :)
Heh nj. Inak poznas Brno dobre? Lebo 31.1. tam idem s kamoskou na den otvorenych dveri a asi sa zdrzime aj na vikend. Tak nejake typy kde by sa oplatilo zajst 8)
Milujeme tých ktorí nás odmietajú. A pre tých,ktorí si to nevážia odmietame tých, ktorí nás milujú
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

wendigo5 napísal:
Scorp napísal:Nie...vyjde to cca rovnako ako intrak.. teda ak sa nehra na stokoruny... len treba mat stastie a nieco dobre chytit... a ide aj o priority... ja mam radsej svaty pokoj, rohovu vanu a plnu chladnicku, ako bordel a ozieracky, jednu sprchu pre 50 ludi a hladovku :)
Heh nj. Inak poznas Brno dobre? Lebo 31.1. tam idem s kamoskou na den otvorenych dveri a asi sa zdrzime aj na vikend. Tak nejake typy kde by sa oplatilo zajst 8)
Ak ma kamoska cierne vlasy, modre, ci zelene oci, je vysoka a stihla, tak Brno poznam vyborne a ten vikend tam aj ochotne budem
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Používateľov profilový obrázok
ThroniX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 99
Dátum registrácie: Ne 01. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Červeník <-> Brno

Príspevok od používateľa ThroniX »

Aky vysku by ste prosim vas doporucili? Rozmyslam nad VUT brno, alebo FIIT v Ba. Dufam ze nebude vadit ak nematurujem z matiky. A su tam dost tazke prijimacky? VDaka.

Návrat na "Debata o všetkom"