Problem napajania disku?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Mercy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 17. Jan, 2008, 14:00

Problem napajania disku?

Príspevok od používateľa Mercy »

PC mi sekundu po zapnuti samo vyplo (zdroj 300W). Na niektory z Dalsich pokusov uz slo. Tak to robilo dlho (niekollo tyzdnov). Potom som zistil ze je to asi diskom (seagate 40gb), lebo keD som ho odpojil od napajania PC sa po zapnuti nevyplo. Dal som disk do druheho PC a tam som zretelne pocul opatovne zapinanie a vypinanie disku. Skusal som rozne kombinacie. Mimochodom v predoslom PC to napokon uz neslo nastartovat vobec. skusal som napajacie kable, dotlacit kontakty, proste nic.

Tak som kupil novy disk. Dam ho do toho "druheho" PC v ktorom som uz system mal aby som ho naformatoval, avsak zacal cvakat. Tak som vypojil vsetky CD rom a zapojil som ho na iny kabel a uz to slo. Inak v tom PC mam 350W zdroj.

Po naformatovani som ho dal do "prveho" PC bez systemu (tam kde mi ten predosly seagate uz nesiel vobec) a vsetko slo jak po masle. Urobil som este posledny experiment a zapojil don este raz ten "zly"seagate.... a cuduj sa svete zasa krasne siel. Niekolko krat som vypol a zapol PC... vsetko prebehlo OK. V tomto PC je len 1 disk, 1 dvd rw a stara grafika ati rage.

co sa to deje? Ktory clanok je vadny?
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

to je asi velmi tazko urcit. mohol by to byt aj zdroj, ale skor to vidim na ten disk. pozri sa na hodnoty Smartu, ci nevykazuje nejake kriticke.
Používateľov profilový obrázok
Mercy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 17. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Mercy »

Smart vypisal ze je OK.. i keD ten vysledny index fitness a performance su velmi nizke... ale.... dnes ten komp zasa nenastartoval a to uz tam mam ten novy disk (maxtor). Takze je to asi male svetielko do problemu - disk to asi nebude. Je tu podla mna este otazka ci je to fakt ten zdroj alebo zakladna doska, alebo nebodaj elektricke rozvody v byte. Totizto vzdy keD mi po zapnuti po tej sekunde vypne PC, da sa znovu zapnut az keD vypnem zdroj z el.okruhu a to az po 4 sekundach keD zhasne kontrolka na doske.

A este je zaujimave, ze akonahle PC vydrzi start (tie 2 sekundy) tak uz drzi stabilne.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4590
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

no najjednoduchsie asi bude skusit vymenit zdroj. pozicaj od kamarata, ak nejaky ma.
Používateľov profilový obrázok
Mercy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 17. Jan, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa Mercy »

Ano, prave na tom pracujem :-) .. lebo PC mam dva, takze som teraz vymenil medzi nimi zdroje a som zvedavy. Zatial fachaju obidva dobre...hmm... nechce sa mi tie PC stale vypinat a zapinat :-( .. ale musim :o

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"