Kuriozne PC zavady - skusenosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Podla mna je dost divne ze keD mam na svojej doske v intrakovskom PC zvukovku Audigy tak mi ani jedna z napalovaciek nedokaze bez chyb CD/DVD, pritom bez zvukovky to ide... A staci vo windowse zakazat ovladace...
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

ked uz sa bavime o zvieratkach v pc, tak kamosovi sa zabyval medzi diskami pekny potkan ;). bohuzial fotodokumentaciu sme nestihli vyrobit ked sme otvorili bednu
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3761
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

kedze sa rad dlabem v starych doskach...asi naj co sa mi stalo bolo ked som nmal nejaku dosku ktora spadla aj zo skrinou na zem.....trocha sa pokotulala a bolo.zapnem piiiska
vravim si co teraz...akousi nahodou uz neviem nepametam ako som chytil MB za jazdy pokyval nou zrazu nabehla...pustim vypne....cize si myslim treba ju podvihnut aby sla
lenze ako aby bola dvihnuta stale....si myslim nieco nehorlave pre istotu ale nebolo co vtedy poruke...dam tam karton papiera sak hadam nezhoti...odvtedy tu masinu volali pocitat na kartu a ta masina ide dodnes.aj s tym kartonom :D

co bola ale fajna haluska ked som sa prvykrat po tejto nehode po nejakom case dostal do biosu vyskocila cervena obrazovka s hrubym kurzorom a zacalo piskat americku statnu hymnu...a to bolo uz vela i na mna :D

po restarte je to ok ta doska stale beha je to 286/8mhz a riadi tusim priemyselne kamery...

take nieco ako spalene kabliky tak tych bolo :))
alebo zapcham cdromku nejde vypojim nejde zapojim ide odpojim ide zapojim nejde...po otvoreni vyhodi cdcko na 3metre :))))

stavfa sa vselico ...za tie roky som uz toho videl uz ma asi neprekvapi nic...

vo floppy mechanike som nasel svojho casu 10tku klinec poohybanu....ked som sa dotycnehop pytal co to znamena takl ze skusal vytahovat disketu a nikede ten klinec stratil....

slak by trafil niekoho s menej pevnymi nervami ako mam ja :D:D:D
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
eSPer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 678
Dátum registrácie: St 10. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Handlová

Príspevok od používateľa eSPer »

..no je to uz par rokov dozadu, keD sme s kolegom robili zakazku pre pocitacovu hernu - na tu dobu desat nadupanych masin, kazda jedna vysla zakaznika bez monitora a originalnych softov (w98 :wink: + nejake tie hry) viac ako 50.000...
..takze klasicka skladacka, velky nakup, dosky, grafiky, cpu, disky ramky vsetko jedna seria, za den zmontovane, zosietovane a vecer instalacie OS..
9 pc superpohoda a desiata bsod bsod bsod...
..pre nas jasne - ramka, alebo mb.. ale co ak vga, alebo cpu, ze?
..tak sme komponenty rozhadzali medzi ostatne pccka, nech sa ukaze co tomu vlasne je...
Vsetky pccka slapu ako hodinky, tak sme vymenene komponenty stcili do tej desiatej masiny. a bsod bsod bsod...
..no jasne - zdroj.
za minutu vymenene startujeme znova... bsod bsod bsod...
..to uz bolo pomaly jedna rano a nas sa zacalo pomaly zmocnovat zufalstvo.. ...vymenili sme uz vsetko, co sa vymenit dalo a v druhych pcckach komponenty idu bezchybne..
To uz kolega nevydrzal a zahlasil:
-..sa po*erem, co ta vyje*ana skrina ma nejake sku*vene plechy, ci co??!
..minutu sme pozerali na seba a na skrinku, potom vymenili skrinku za novu a vsetko zacalo slapat.... :D
..este sme nad tym par dni meditovali krutili hlavami a snazili sa prist na to ako je to mozne. Na nic sme samozrejme neprisli a tak sme dotycnu skrinku pri najblizsej prilezitosti slavnostne zlikvidovali ako zdroj pocitacoveho zla... :lol:
Progress... ... 59%
Používateľov profilový obrázok
Tomax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: Št 08. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Tomax »

- mne sa stalo asi pred mesiacom ze zakaznik si u mna kupil tlaciaren CANON MP150 a prisiel mi to reklamovat s tym ze mu to stale vykazuje chybu skratu...reku dobre nechajte mi to tu a poslem to do servisu.
- ako nahle odisiel len tak nahodou som zdvihol tlaciaren a otocil som ju lebo som chcel pozriet ci zospodu nieje na trafaciku nieco chybne alebo tak... :8O: co nevidim s tlaciarni povypadavali misacince ( misaci trus) hned mi bolo jasne ze tie hlodavce si nasli pelech v jeho tlaciarni ked ju mal pri prerabani domu na povali, co sa mi priznal ked dosiel po tlaciaren ktoru som mu dal a povedal ze RMA sa nekona - dovi, dopo...takze si hned zakupil aj druhu :D

ludia porobia vseliake blbosti... :roll:
Spoiler: ukázať
AMD X6 1100T --4GB RAM -- AMD 6950 1GB --
Používateľov profilový obrázok
branni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 03. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa branni »

mne sa stalo take: na chate som kamosovim detom pustil nejaku rozpravku na kompe...po hodke pribehli ze sa vypol monitom.....som vsetko pozrel, skusil grafu na druhom kompe a ide, monitor tiez, druha grafa v mojom ide aj s druhym monitorom....jednoducho vsetky mozne kombinacie tych dvoch fungovali, len MOJA kombinacia ktora ma tesila rok zrazu prestala ist...doteraz sme na to neprisli co sa stalo a kedze mame s kamosom navlas rovnake monitory tak sme si ich vymenili :D ja som mal 6800gt, on ultru, monitor lcd samsung...

Návrat na "Debata o všetkom"