Hodnoty Fan (ci zapojenie fan?)

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Hodnoty Fan (ci zapojenie fan?)

Príspevok od používateľa Jarno »

Chcem sa opytat na fan... mam jeden na stene pc skrineArcticCooling ArcticFan 12 PWM a ten ma tri kable jeden ktory som zapojil do PWfan na MB (ale skusal som i do toho chases1fan no a druhy je na scvaknutie CPUfan a treti potom zapichnem do CPU fan na MB no a dava mi to take hodnoty vid moj obrazok hodnoty_fan.JPG no a preco pisem je to ze ono mi to pise opacne ako si mozete vsimnut na obrazku ze to cervene tak to sa mi uplne malo otacna ten fan na stene a ten chasses je fan z CPU .. nemalo by to byt naopak? preco mi to ukazuje opacne?
/a nedalo by sa nastavit aby mi ten na stene stale tocil iste hodnoty PWM? (prezeral som cely Bios a neviem na to dojst bo tam je len take ze ukazuje hodnotu PWM a duha volba len disable...
Na obrazku mam fan zapojeny na chasses1 a ukazuje mi to aj power a to vobec nechapem preco... je to sledovane cez asus program co bol s MB ale tieto pretocene hodnoty ukazuje i v biose
:?
diki moc

//a ked si uz pozriete obrazok tak zhodnotte teploty CPU a MB ci su dobre bo taketo mi ukazuju stale...
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

clovece vyjadruj sa trosku zrozumitelnejsie. 3x som precital, aby som pochopil. Z toho mi vypliva ze mas asi tie vetraky prehodene navzajom.
CPU FAN je na procesore.
SYSTEM FAN alebo CHASIS FAN to je ten na skrinke.
Ak sa ti nieco nezda nechaj zapnuty len FAN CPU a pozri ci ti ho detekuje spravne.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

robour napísal:clovece vyjadruj sa trosku zrozumitelnejsie. 3x som precital, aby som pochopil. Z toho mi vypliva ze mas asi tie vetraky prehodene navzajom.
CPU FAN je na procesore.
SYSTEM FAN alebo CHASIS FAN to je ten na skrinke.
Ak sa ti nieco nezda nechaj zapnuty len FAN CPU a pozri ci ti ho detekuje spravne.
Sorry :red:
No ja viem ze CPU Fan je na procesore ale ukazuje PWM z fan chasis... no ja to mam tak ze mam proste normlany ArcticCooling ArcticFan ako na obrazku no a z toho Fanu ide jeden 4pin conector napajanie a 4pin na pripojenie a 3pin na pripojenie no a aby som ho mohol zapojit ArcticCooling ArcticFan mozem len Fan z CPU zapijit 4pin do arcticfan a arctic fan do 4pin na MB kde bol predtym CPU fan no a ten 3pin zapojim na Chasis 3pin alebo na PW na MB ale opacne mi to ukazuje stale... hadam si uz pochopil ako som to myslel a ked nie ta ti to odfotim
// no ale asi uz viem ako na to... budem musiet si kupit redukciu a napojim 4pin z ArcticFan do redukcii co napojim na zdrojovi kabel no a ten 3pin napojim na chasis... bo teraz som to daval ze som napojil fan z CPU do arcticfan a cezto arctic fan do MB aby arcticfan mohol regulovat otacanie podla toho ako je potrebne...
Používateľov profilový obrázok
dodiken
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 724
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nová Baňa

Príspevok od používateľa dodiken »

sa mi zda, ze ten 4pinovy PWM konektor,
ktory je na tom AC fane, je kompatibilny s 3pinovym konektorom, ktory mas na doske ( SYSTEM FAN) alebo ako sa to vola,
nemusis ho davat len do toho 4pinu, na ktorom mas vetrak na CPU
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

A chcel by osm sa ese opytat ze su redukcie na 4pin zo zdrojoveho no a su ako 12V a potom menje pre tichost ako 9V, 7V a 5V.. no ale nemam sajn kolko to je v realnosti.. ako ked 12V je na maximum (asi) no a 5V je ako polovica z vykonu 12V (ako otaciek? ako zistim kolko sa mi bude otacat pri 9, 7, 5 V???

//uz som to vyriesil (zapojil som to do 3pinu)
Naposledy upravil/-a Jarno v St 13. Feb, 2008, 23:04, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
dodiken
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 724
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Nová Baňa

Príspevok od používateľa dodiken »

ked zapojis ten AC fan na 5V,tak bude mat okolo 800 otacok a bude tichy a bude aj fukat
skus pozriet toto http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... 399411&p=7
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

dodiken napísal: skus pozriet toto http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... 399411&p=7
Diki to som potreboval:)

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"