Akvarko

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Akvarko

Príspevok od používateľa lezgy »

Mam akvarko uz asi 15rokov. V poslednej dobe mam ale velky problem kedze mi dochnu ryby zaradom. Neviem si ale rady, vodu davam tu istu vsetko je starostlivo kontrlolovane strk kamene musel doplnky vsetko je prevarene vo vode niekolko minut cuize bakterie vylucujem. Napriek tomu ryby dochnu. Ale som si vsimol ze hoci aj ked zdochne, o niekolko hodin sa zabali do akehosi machu...a v tomto obaleni ostane.taky jemny biely mach. nikdy som ho nemal. Ak aj zdochli a som ich nechal predtym tak sa nikdy do niecoho takeho neobalili. podobne patri aj okolo rastlin. ak sa tam usadi na listi potravina a ostane tam apr hodin tiez sa zaobali do toho machu. Jedine ma napada ze by to mohla byt voda....ak som teraz hodil na skusku gupky tak palvali zo stiahnutym chvostom. ale ta voda je prevarena a roky pouzivam tu istu....teraz je dokonca prevarena co som predtym malokrat pouzival...ale ryby kapu nadalej. Voda je zo studne v akvarku nemam ziadne extra veci vstrko je z predajne ako nerasty a pod. Som dost skuseny ale s tym to si enviem rady. uz 5x som vsetko vymenil, novy strk nasady vsetko...a stale to iste... pls hel me


btw Ako vravim povazujem sa za skusenoho v tejto oblasti expert niesom ale..... naozaj neviem....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Lkuzman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 349
Dátum registrácie: Pi 08. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: D. Kubín (33)

Príspevok od používateľa Lkuzman »

Skus dat do vody v akvarku sol .. cca 0,5kg na 100l na max 3 dni aby rybam moc nepopalilo plutvy ... resp vyskusaj malachytovu zelen ... Akvarko mam od hadam 5-tich rokov a riesili sme to vzdy takto ... a ryby prestali kapat ...
lubo
Spoiler: ukázať
CPU: Phenom 940 @ 3,6GHz + SCYTHE MUGEN; RAM: 8GiB @ 800MHz; MB: ASUS M3A-32 MVP DELUXE; VGA: Saphire HD5770 : 960MHz / 5200MHz; SSD: OCZ VERTEX 2 120GB; HDD: WD 2TiB; PSU: Akasa 1200W, CASE: Lian Li - PC-V2010B; LCD: Acer 2723W, OS: Windows 7 Home x64-SK-OEM ...
Používateľov profilový obrázok
Sego
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: So 12. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Povazska Bystrica

Príspevok od používateľa Sego »

No asi by som v prvom rade dal spravit dokladny rozbor vody. A to hned kedze je to studna. Samotne prevarenie ti nezahubi chemiu.
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

Pozri navstiv odbornikov na www.rybicky.net (je to z casti aj moja praca :lol: )
a tam ti poradime teda budeme sa snazit :wink:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
I-pop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne 19. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa I-pop »

Napis ake mas ryby a priznaky pred uhynutim.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

ryby podochli nic extra mnejake prisavniky boli a tak...klasicek bezne ryby....a obalilo ich to do toho machu bieleho....no plesen je to co zistujem takze skusim tu vodyu nakvapkat a aj tu sol skusim ...dik zatim
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
I-pop
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne 19. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa I-pop »

pokial si nezistil o co ide, tak sol a malachytova modra/zelena je ako stelba na slepo.
pozor - sol pouzivat iba nejodidovanu.
malchytova jedna-druha vyssie spomenuta - pripravok na baze zlucenin medi (ak sa nemylim) nedobra pre rastliny, smrtelna pre slimaky a krevetky, prisavnikom (teda ancistrusom) tiez moc dobre nerobi.

Ryby su plesnive pred alebo po zdochnuti? Ak po, tak to nemusi s tym nic mat.
Na niektore druhy parazitov zabera zvysena teplota vody + vhodne liecivo.
Preventivne davky hocicoho (okrem antibiotik) su skor zatazou pre ryby ako chorobu. Antibiotika su uz slusny kaliber, ale navyse si mozes vypestovat rezistentne druhy bakterii (a su iba na predpis).

Napis priznaky, prip. doporucujem kuk sem: http://www.akva.sk
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Podla mna zenedbana starostlivost o akva.

ako casto odkalujes, menis vodu? mas filter? pridavas dajaku chemiu do vody? voda smrdi?

Kolko ryb,rastlin?

Take zakladne otazky

:wink:
Používateľov profilový obrázok
bioworm
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 355
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Važec / LM

Príspevok od používateľa bioworm »

vsetok strk a mamene najprv dokladne umy teplov vodou, usus a daj do rury na pekac (20min, 200*C)
BioPC
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5Q SE Plus CPU: Intel Core2Quad Q9550@+ AC Freezer 7 Pro RAM: A-DATA Vitesta 4x1GB 800MHz VGA: Gigabyte ATI R685OC 1GB HDD: Western Digital 500+640 16MB SATA2 PSU: Fortron BSII 500W Screen: LG Flatron W2753V 27" Sound: Logitech x530 + Logitech H600 Keyboard: Saitek Eclipse II Mouse: Logitech Cordless Click! Plus + RAZER Pro Solution Pro Pad Case: Thermaltake Xaser VI VG4000BWS
Laptop: Lenovo IdeaPad Y570
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

bioworm napísal:vsetok strk a mamene najprv dokladne umy teplov vodou, usus a daj do rury na pekac (20min, 200*C)
on chce navod ako ich zachranit, nie ako ich co najchutnejsie naservirovat :lol:
apropo, mne na nieco podobne pokapali rybky, riesil som to jednoducho.. vodicku som vypustil, kupil som si skrecka :)
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Attilka »

ObrázokObrázokObrázok
JA si uz s Gupkami nelamem hlavu :wink:
Naposledy upravil/-a Attilka v Po 18. Feb, 2008, 23:57, upravené celkom 1 krát.
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

pekne Tropheusi ak sa nemylim :wink:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Attilka »

ano su tam Tropheus y = Africke cichlidy
a sa chovaju vo vacsom mnozstve aj do zahranicia(hun zatial)
P.S.:Inak sa akvarium zriaduje niekolko mesiacov,nie za pol hodinku ! ! !
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

-TAMY- napísal:Podla mna zenedbana starostlivost o akva.

ako casto odkalujes, menis vodu? mas filter? pridavas dajaku chemiu do vody? voda smrdi?

Kolko ryb,rastlin?

Take zakladne otazky

:wink:
take zakladne otazky si myslim ze nemusim ani odpovedat kedze som na toto dost skuseny nemam tie ryby prvy rok

k ostatnym postrehom.....

plesen sa mi uz robi na dreve pekna biela chlpata....len ako sa jej zbavit lebo akosi nieje ana ustupe...voda je ok setke ukazobatele su v poriadku tak ako maju byt len ta plesen sa mi robi furt....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Príspevok od používateľa Attilka »

skus vymenit cast vody tj ako sa jaj pise v odobornej literature 80%,a nedat rybkam jest aspon dva dni,mali by prezit taky post v pohode aj tyzden,ak pokapinaju,vymen-vycisti secko co mas v akvarku a secko oplachnute-ocistene daj nazad,nikdy nevarime nic v akvariu,to dufam vies,ani pisat by som nemal,ja pre tieto Tropheus som daval korene a secko len z obchodu kupene Mango a pod,nikdy som nemiesal ine u nas prirodne korene a pod.
Inak by si mal vyckat este na prichod prirody v tom akvariu,tj musi sa vytvorit bakterialne prostredie,ako vo filtry,tak aj v strku,a pod,asi si predbehol to ,a stal sa ti tento problem,co sa stava pri prekrmovani.
na zaver : toto je naznak prekrmovania,a tej chyby sa dopustaju niekedy aj skuseny akvaristi,hlavne pri zivej potrave,ako su daphnie a nitovky,radsej osvedcenu kvalitu zn.SERA,odkedy to davaj,nemam problem :wink:
PE ES KO : pri zivej potrave sa zda,ze vsetko pozeru,a pritom nestravene aj vykalia,a tym vznika problem,ako aj TVOJ
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb

Návrat na "Debata o všetkom"