HELP!!! Novy PCpada, zamrza, restartuvava sa, blbne...

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

hazo napísal:
Jarno napísal:
hazo napísal:prv, nez kupis, sskus si od niekoho pozicat... aby si nekupoval zbytocne....
No budem musiet kupovat zbytocne bo nemam od koho poziciat
kde zijes? na samote u lesa ???
Heh... okolie BA (tak povediac BA) ale to je jedno mozes byvat i v New yorku pokial kamarati nepozicaju bo im to ide tak na to seru... tak asi tak preto musim zvolit tuto vartiantu
Používateľov profilový obrázok
Ohucany
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 115
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Príspevok od používateľa Ohucany »

Skusal si vymenit kable? - sata, pata, mys, klavu a akekolvek ine.
Mne nieco podobne kedysik robil nalomeny kablik na myske, sposoboval nahodne reset, zamrznutie atd. Ak je v dakom kabli skrat tak ti to moze robit presne hentie problemy ;)
Dalej to moze sposobovat vadna mechanika, ci uz floopy alebo napalovacka.
MB: MSI Z77A-GD65 | CPU: Intel Core i7-3770 + Noctua NH-U9 + FUN Noctua NF-B9 | RAM: 2x Corsair Vengeance LP 16GB (Kit 2x8GB) 1600MHz CL9 | HDD: SSD Samsung 850 EVO 500GB + Western Digital 4TB WD40EFRX | AUDIO: externá NI Audio Kontrol 1 | MONITOR: 24" Eizo FlexScan EV2436W | CASE: Corsair 550D Obsidian Series black | PSU: be quiet! Straight Power BQT E9-450W GOLD | Print: Canon Pixma TS8050 | Repro: Pioneer S-DJ05 | Sluchadlá: Headset: Sennheiser GSP 550 + In-ear: Beyerdynamic Soul Byrd | Peripheral: BT usb MSI
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

Ohucany napísal:Skusal si vymenit kable? - sata, pata, mys, klavu a akekolvek ine.
Mne nieco podobne kedysik robil nalomeny kablik na myske, sposoboval nahodne reset, zamrznutie atd. Ak je v dakom kabli skrat tak ti to moze robit presne hentie problemy ;)
Dalej to moze sposobovat vadna mechanika, ci uz floopy alebo napalovacka.
Dnes mi pride novy Zdroj SEASONIC M12II-430 tak potom dam vediet ci to pomohlo...
//myska moze toto sposobovat? som nevedel... (ale hej,, ked budem menit dnes zdroj tak pomenim pre istotu aj kable :wink:
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

Jarno napísal: //myska moze toto sposobovat? som nevedel... (ale hej,, ked budem menit dnes zdroj tak pomenim pre istotu aj kable :wink:
mno ani ja by som neveril, ale mal som pripad, kedy sa zakaznik stale stazoval, ze mu pocitaz zamrza, resetuje sa... tak som to riesil standartne.. zobral krabicu (samozrejme mys, monitor a klavesnicu som mu nechal...), otestoval - vsetko v poriadku... tak som mu top zaniesol a na 2 den vola zase, ze mu to blbne... tak som isiel z meracom a premeriaval mu napatie v sieti... vsetko OK, zase som zobral komp (zase bez periferii) testoval ho cely den a OK... ale uz som mu so krinkou doniesol aj novu mysku a klavesnicu... a co cert nechcel - vsetko funguje !!!

keby nezazijem - neverim... tu staru mys aj klavesnicu som od jedu rozbil a hodil do smeti (ani som netestoval, ci to robila mys alebo klavesnica, za tu ulavu pri ich rozbijani tych 200,- stalo...)
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

Myska GENIUS Navigator 535 USB -LASER + GAMING, 572SK bez dph

Klavesnica KEYBOARD C-TECH CZ/SK KB-9140,USB,podsvietena steel blue MM, 455SK bez dph
Zeby to robili tieto krasne produkty?

//teoreticky keby bola chyba v mouse alebo keyboard... tak zistim to ze ich zapojim do ineho pc tak zistim chybu :wink: ... tak teda idem to oprobovat :lamo:

/vecer 19.2.: oprobovane na inom pc... hodiny bez problemov... teda produkty su nastastie v poriadku
Naposledy upravil/-a Jarno v St 20. Feb, 2008, 09:40, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
hazo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2001, 20:00
Bydlisko: Partizánske

Príspevok od používateľa hazo »

Jarno napísal: Zeby to robili tieto krasne produkty?
mno moc tomu neverim, ale sanca tam je (ani vo vyssie spomynanom pripade som tomu neveril, len som vystrelil do tmy...)... takze co? ano, spravna odpoved je vyskusat inu klavesnicu a mys :8O:
ASUS P5Q; Quad 8300 AC Freezer7 Pro cooler; 4x2GB DDRII kingston HyperX 2x500GB SATA WD + 1,5TB Maxtor; Sapphire HD4850 512MB DDR3 Accelero; LG 20" LCD L206WTQ-WF 2ms DVI; a kopa haraburdia okolo
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa newmi »

Tak to som fakt zvedavy ako toto dopadne. ja mam tiez ten eurocase ale mne to ide v poho, mozno aj preto, ze mam slabsiu zostavu ;-)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

no len ako oznam... vymena zdroja nepomohla :furious: ... ako som zapol za sekundu sa restartol .. a stale dokola :disgust: ... no ale nakoniec sa jemno rozbehol... tak som vedel ze procak nie ale MB na chvilku odcestuje na reklamaciu... /hadam sa to vyriesi) :sorry:

//pocit z noveho zdroja: eurocase sa neda absolutne porovnat so Seasonicom... ako stacil 1dotyk a hned bolo jasne ze to je ina trieda ako eurocase... vsetko pevne namakane, draty zviazane v site, sobre konektory, proste bomba zdroj... no a vcul mam ten eurocase ako nahradny... no a 30dni volno /dufam zel to stihnem dnes dat reklamovat/
Používateľov profilový obrázok
Mirecba32
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 199
Dátum registrácie: Št 04. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Mirecba32 »

skus vymenit CPU, moze byt zly kusok a moze sa to chovat aj takto, modra obrazovka a reset.

kamaratovi sa po case uzivania PC stalo, ze nenabehne ani do postu. Doniesol ku mne a PC ficalo, zobral domov a zase nic, dosiel som k nemu, vybral VGA a PC mu aj doma slape, uvidime ako dlho :-) tie chyby su len o laborovani a ak sa da, treba vsetko postupne pomenit a nehovorit, ze toto to nemoze byt. Skus to CPU.
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

Mirecba32 napísal:skus vymenit CPU, moze byt zly kusok a moze sa to chovat aj takto
No zakladovu dosku mam stale reklamacii a procak nemam kde oskusat... bo kamarati maju bud AMD alebo stare sockety... keby sa niekto podujal kludne by som dosiel k nemu a oskusal ho :wink: :lamo:
Používateľov profilový obrázok
Jarno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 158
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Jarno »

Dnes som konecne dostal novu MB...
Nainstalovana nova Vista
vsetko slahe
teda vysledok zatial = bola zla MB

Diki kazdemu za snahu pomoct :wink:

Návrat na "Základné dosky"