Orange doma: Fibernet/TV

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

a co si potom predstavujes pod slovom spickovy obraz?? trolo :lol: ....a len tolko doplnim ze kvalita zavisi od kvality vysielanych stanic....hadam nebudem mat 780 riadkov ... ked stanica Kasel TV vysiela len 20
Používateľov profilový obrázok
panda
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa panda »

prepelica napísal:hh...stahotat si mozes kolko xces a ako dlho xces..ja napriklat na torrentoch som non stop a mesacny traffic presahuje 1TB...cize niet sa coho obavat "300GB je taka norma ktora sa este toleruje. " :lol: vacsina trafficu je ale upload asi 90% a to mi volakedy ide 1,9MByte/s
vobec ta nechapem. to si neuvedomujes ze taketo domace pripojenia a ich cena je vypocitana na zaklade prirodzenej agregacie? to znamena ze poskytovatel rata s tym, ze nie vsetci zakaznici budu pripojeny v jednom momente. ak ale hoveda ako ty budu vytazovat nonstop linku na plno, princip agregacie nebude fungovat a z toho vyplyva ze poskytovatel bude musiet obmedzovat p2p traffic a doplatime na to nakoniec vsetci. to je ako keby ti niekto ponukol cukrik a ty mu zoberies cele vrecko a este ho aj pojebes.

nastav si poriadne torrent klienta, alebo nainstaluj netlimiter
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

to mi je jedno....a aj tak mi to nejde stale plnou....a take opatrenia na p2p uz su davno aplikovane...myslis ze preco je upload len 2Mbps-4Mbps max. za doplatok 8Mbps? lebo niekto ako ja pocas pilotnej prevadzky hned sosal z p2p takze uz sa nicoho neboj
Používateľov profilový obrázok
panda
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa panda »

prepelica napísal:to mi je jedno....a aj tak mi to nejde stale plnou....a take opatrenia na p2p uz su davno aplikovane...myslis ze preco je upload len 2Mbps-4Mbps max. za doplatok 8Mbps? lebo niekto ako ja pocas pilotnej prevadzky hned sosal z p2p takze uz sa nicoho neboj
ano, to som si vsimol, ze je ti to jedno. mne ale nie. a presne si to vystihol - aj koli tebe nie je upload 15Mbit, ale len 2.
zatial som si nejaky vyrazny shaping na fibernete nevsimol. zdaleka nie taky ako pri chelle. ak ale budu ludia ako ty pustat hore naplno, tak verim tomu ze to raz pride aj od orange. aj 2 mega upload je privela na to, aby si s tym narobil velke skody
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

to si nemyslim...chello pustal cele mozne pasmo ale optika ma omnoho vacsiu kapacitu dat jak teraz pusta...
Používateľov profilový obrázok
space2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 09. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa space2 »

podla mna,je to zatial zbytocne..je malo stanic co vysielaju v HD a pre tych par malickosti ako je prehlad o vysielani programu,case do skoncenia konkretnej relacie a to,ze to je po optike sa neoplati platit tolke peniaze.Treba pockat,kym nebude viacej tv stanic
Naposledy upravil/-a space2 v St 19. Mar, 2008, 17:35, upravené celkom 1 krát.
DualCore E2180@3,3MHz
Gigabyte P35-D3SP
2GB A-Data DDR2 800+ Extreme edition
Ati Radeon Gigabyte HD3870 DDR3
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

kolke peniaze ?? ved zato je priplatok tusim 200sk
Používateľov profilový obrázok
panda
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 243
Dátum registrácie: Pi 06. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa panda »

prepelica napísal:to si nemyslim...chello pustal cele mozne pasmo ale optika ma omnoho vacsiu kapacitu dat jak teraz pusta...
pasmo? o com ty rozpravas? zahranicna konektivita kazdeho providera neni neobmedzena a neni zadarmo. neviem aku ma orange, ale pre predstavu, podla neoverenej informacie, ktoru som cital davnejsie v nejakej diskusii, UPC platilo okolo 20sk za kazdy uploadnuty GB do zahranicia. si predstav ze ti fici torrent nonstop a uploadnes 1TB, tak potom len na tebe maju cistu stratu 20 likerov. orange ma pravdepodobne o dost lepsie podmienky nakupu zahranicnej konektivity, ale to je jedno. co chcem povedat je, ze to neni zadarmo. a cenu pre domacnosti stanovili na zaklade nejakej ekonomickej navratnosti. cize nemozu mat naklady (aj na konektivitu) vyssie, ako prijmy. inak budu robit opatrenia, tak ako chello. napriklad ze obmedzia peer-to-peer traffic a torrenty ti uz nepojdu v stovkach KB, ale len v desiatkach. a nebude to mat nic spolocne s pasmom linky (tak ako to ty nazyvas). ta to neobmedzovala ani pri kablovke. HTTP, FTP ficalo naplno, len torrenty a dc++ isli ako v lete na saniach.
Používateľov profilový obrázok
space2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ne 09. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa space2 »

prepelica napísal:kolke peniaze ?? ved zato je priplatok tusim 200sk
kukni si cennik.Start stoji 360Sk,Klasik 480Sk a Premium 1190Sk
Za 13 programov da len blazon 360Sk,ked mam doma UPC za 230Sk a 33 programov.Klasik ma sice 64-68 programov,ale si kukni ake programy tam su.
V europe vysiela cca 80 stanic HD a u nas ich cez orange mas kolko??
Kvalita zatial nic moc a tv 16:9 je stale podla man zbytocny luxus,ktory vyuzijes akurat tak pri sledovani DVD
Naposledy upravil/-a space2 v St 19. Mar, 2008, 17:35, upravené celkom 1 krát.
DualCore E2180@3,3MHz
Gigabyte P35-D3SP
2GB A-Data DDR2 800+ Extreme edition
Ati Radeon Gigabyte HD3870 DDR3
Používateľov profilový obrázok
prepelica
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 252
Dátum registrácie: So 28. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa prepelica »

je mi to jedno ja za to tolko neplatim a mam nieco cez 20 programov...teraz su ine ceny jak v minulosti

Návrat na "Siete"