projekt : zosietovanie dvoch budov (40 -PC + 12 a 28 -PC)

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
kikka77
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kikka77 »

Ok, takze router. Teda nieco ako Router AP client switch alebo WiFi AP b/g/n kategoria ako vravel galen (teda univerzalnu skatulku wifi,router,switch) ak som dobre pochopila dame do jednej aj druhej budovy, pridame k nim smerove ateny.

Dalej potrebujeme 12 wifi client pre pocitace na dolnom podlazi, resp. mozeme pridat 4 wifi client hore, (aby sme splnili limit 16 pc) na poschodi, to tiez este bude chytat wifi, vsak?

No a potom prepojime dolnu skatulku (switch,router,wifi) s hornym switchom cez utp, 1 port.

Vynechala som nieco, co mi treba na to wifi este? Ospravedlnujem sa, ak tu pisem trochu mimo, len pomaly sa uz zacinam orientovat v teme, preto ma prosim opravte ak sa v niecom mylim. Vdaka
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Budovy nemusis prepajat cez wifi, ked mozes zakopat kabel po zemou a spojit nim 2 switche...
Staci ti jedna univerzalna skatulka, v ktorej to nakoniec vsetko skonci... navyse ta univerzalna skatulka moze pripojit cez wifi zopar dalsich pc (co je v organizacii, alebo firme pomerne blbost, ak mas k dispozicii kable), tj ak v zadani nie je wifi povinne, vynechal by som to, zbytocne to zvysi naklady a znizi bezpecnost siete... to je krasny argument proti wifi
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

kikka77 napísal:Ok, takze router. Teda nieco ako Router AP client switch alebo WiFi AP b/g/n kategoria ako vravel galen (teda univerzalnu skatulku wifi,router,switch) ak som dobre pochopila dame do jednej aj druhej budovy, pridame k nim smerove ateny.

Dalej potrebujeme 12 wifi client pre pocitace na dolnom podlazi, resp. mozeme pridat 4 wifi client hore, (aby sme splnili limit 16 pc) na poschodi, to tiez este bude chytat wifi, vsak?

No a potom prepojime dolnu skatulku (switch,router,wifi) s hornym switchom cez utp, 1 port.

Vynechala som nieco, co mi treba na to wifi este? Ospravedlnujem sa, ak tu pisem trochu mimo, len pomaly sa uz zacinam orientovat v teme, preto ma prosim opravte ak sa v niecom mylim. Vdaka
ups ups ups ... som slecnu asi doplietol...

Router potrebujeme na pripojenie do internetu. Ten staci jeden na cely areal ... Tento router moze byt zaroven aj AP(WiFi) pre pocitace v budove (radius do 30m (vratane stien))

Dalej budeme potrebovat nieco na prepojenie tych 2 budov, takze dalsie 2x AP(WiFi)... aby sme nemuseli tunelovat kabel do zeme ...


PS: pozerala si tie nakresy co si nakreslila ??? mam par otazok:
1) ako mozu sediet 3ja ludia na jednom mieste (konkretne umiestnenie 3 pocitacov v rohu miestnosti)
2) poschodie = 28 pocitacov = 28 ludi ... 28 ludi, 2 toalety ... vies si predstavit co sa stane, ked nieco divneho v menze navaria ?
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
kikka77
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kikka77 »

Galen, ked prehodim tie 3 rohove Pc a doplnim nejake Wc (z ktorych si tu inak pravidelne robite srandu..ale ved v kazdej budove predsa musia nejake byt), tak uz bude podla teba budova Ok?

Myslis, ze na 40 ludi bude 4 uz dost na to, aby sme mali ciste svedomie? Predsa len, nechcem uz komplikovat tu budovu, tie wc nemusia byt uplne do detailov..ale pre tvoju spokojnost ich tam teda doplnim :D

Ak este mate nejake ine pripomienky k rozlozeniu a podobne, tak sa mi prosim vyjadrite, lebo to idem prerabat teraz. :) D.

A este rozmyslam nad tymi budovami..Moj najnovsi napad bol, ze vycislim v Sk wifi, opticky kabel aj FTP zakopany do zeme (profak vravel, ze na to sa normy nevztahuju, ze FTP v zemi moze byt) a z toho vyberiem najlacnejsie riesenie. Ale neviem, ci sa mi s tym oplati babrat, ktore je podla vas teda to lacnejsie? FTP ci wifi :?
Používateľov profilový obrázok
kikka77
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kikka77 »

Ja sa ospravedlnujem, ze som tu dlho nebola, ale ak mi odpisete, budem velmi rada :red:
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

sorry,
par dni som tu nebol ...

taaakze ... ku projektiku ...

Ak vycislis naklady na polozenie kabelaze pod zemou, a vycislis wifi, bude jednoznacne jasne, ktora cesta je lacnejsia ...

Mno ... taakze ... ked prerobis budovu, skus ju znova uploadnut, ja Ti do toho zakreslim nejake tie ciary ... ako by som ja umiestnil switche ...

Tie rohove PC tam kludne nehaj, su to iba moje postrehy, nakolko som uz par pocitacovych ucebni zazil, a viem co niesu vhodne podmienky ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Rector
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 191
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Orava

Príspevok od používateľa Rector »

Uz som to prerobila...a zakreslila som aj ciary.

Davali sme 16 portove switche, lebo na nete sme nasli, ze stoja okolo 1000 sk, zatial co 24 port 2500..takze je tam tych switchov viac, ale co uz, vychadza to lacnejsie.

Zajtra mame cviko, tak sa poradime s profakom, uvidime. Aby som to tu hodila potrebujem trosku pomoc, ktoru dnes nemam, ale hodim to sem ked budem mat trosku casu.

Vdaka, ze si sa ozval, kika
Deneb @ 3.4 || GA 970-DS3 || 8Gb Kingston 1600 || GA R9 270HD || Crucial BX100 250Gb + WD 500 Gb || Seasonic M12 II 520W || Dell U2412M || Fractal R4
Používateľov profilový obrázok
kikka77
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Ne 16. Mar, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kikka77 »

Hups :cry:, pisala som pod priatelovym nickom. Bol to moj prispevok. kika
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

vpoho, to som sa dovtipil

nieco nove ohladom budov/kresieb ?
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"