Pod XP mi stale pracuje (nonstop) HDD SATA2 Seagate 500GB

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Pod XP mi stale pracuje (nonstop) HDD SATA2 Seagate 500GB

Príspevok od používateľa kurilla »

Vymenil som svoj 160GB Seagate 7200.9 za 500GB 7200.11 SATA2 disk Seagate na mojej doske MSI k7n2 delta 2 lsr ... rozbehal som ho s Win XP Prof. na SATA1 mode, cache enable .. no stale sa toci, nechapem to, ovladace su nainstalovane, instalacka bola so SATA ovladacmi, antivirusovy program to nie je ... poraDte mi, a program HDD Life Pro mi hlasi len 51 percent a SMART mi svieti v HDtach pri Spin retry count na zlto a hodnoty su 100 100 97 1 ... disk je hlucnejsi ako ten 160GB ... je niekde problem? nerad by som prisiel o svoje data. Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7122
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa gammaray »

Ten disk vyskusaj v inom PC ci sa bude tak spravat.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Disk sa vacsinou toci stale. :D Stiahni si process monitor, na paneli zaskrtni len file system activity a sleduj, co sa deje.
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kurilla »

Myslim, ze to bolo Operou 9.50b, v tom programe od MS stale nieco robila tak som sa vratil k 9.27 a uz sa tak nekruti (lebo aj indexovanie mam vypnute) no i tak ma znervóznuje to SMART + tych 51 percent
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Pozri tu. Disk sa jeden krat nemohol roztocit. To mohla byt nahodna chyba, strachovat by som sa zacal, az keD sa hodnota data bude zvysovat.
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kurilla »

Stale mi to robi (stale nad niecim pracuje, uz som vypol indexovanie, aj Avast), moze to byt zlymi ovladacmi pre SATA2 HDD, resp. dosku? Nemate nejake nove SATA ovladace pre MSI K7N2 Delta2?
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kurilla »

Do kedy je to normalne to Spin Retry Count mi narastlo v priebehu 2 dni z 1 na 6 ! Je to dovod pre reklamaciu? Ako to preukazem, keD SeaTools aj WD DLG mi po testoch pisu PASS?? Smart mi v SeaTools nefunguje, iba v HD Tune a SpeedFan-e. Dik, za odpoveD.
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Príspevok od používateľa kurilla »

Prikladam SMART z mojho disku, je to dovod na reklamaciu? Pripadne ako to dat reklamovat, dokazat vadu disku keD mi neide v Seatools spustit SMART?

Obrázok
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15053
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Príspevok od používateľa faugusztin »

kurilla napísal:Prikladam SMART z mojho disku, je to dovod na reklamaciu? Pripadne ako to dat reklamovat, dokazat vadu disku keD mi neide v Seatools spustit SMART?
Je to otazne. Vid http://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php?t=119072 ohladne stlpca Seek error rate :

toto je seagate HDD, u tech je to normalni, tuto hodnotu "neresetuje" jako ostatni vyrobci
Používateľov profilový obrázok
kurilla
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Po 05. Máj, 2008, 14:00

Mam WD

Príspevok od používateľa kurilla »

Kupil som WD5000AAKS a je to uplne o inom, ten SEagate bol vadny, uz ani instalacka XPciek na neho nechcela na druhom PC ist, ale zaujimave, ze testy cez Seatools vsetky dopadli dobre, smart neide spustit ... verim, ze mi ho reklamuju ... dam vediet, zatial s WD spokojnost, dam vediet

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"