olej

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

tak vodu urcite nie teda destilovanu hned sa ti zadrbe necistotami a voala vodive iony su na svete proste voda neee
olej ti to uchladi to bezdebaty teraz ti to chladi podobany vzduch ktory ma 5x mensiu vodivost ako vzduch (priklad som zobral z dokumentraneho filmu ked vraveli ze ak si mokry klesa tvoja telesna teplota 5x rychlesie :) ) dalej olej sluzi na chladenie v motoroch (teda pomaha pri chladeni)
mozes tam pichnut vsetko okrem disku,mechaniky a asi aj zdroja

jasne ze by s tym ten chladic daco porobil ale ten vonkajsi vetrak by som tam uz nedaval... nezabudni ze ten HW uz asi nikomu nepradas bo asi ti nikto nekupi zamasteny kus srotu :)
zaverom vela stastia pri pokusoch a nezabudni uploadnut fotky sem na forum do case modingu
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
Juri1990
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, vek 23

Príspevok od používateľa Juri1990 »

som chcel do spodnej casti dosku a do vrchu zdroj, mechaniku, hdd a panel, ale neviem ci to budem robit, kvoli financiam a v aute je to prehanane cez radiator, ale zas motor pecie trosicku viac :D
CPU: Xeon E3-1231 v3| MB: GIGABYTE Z97-D3H| RAM: Crucial 2x4 GB DDR3 1600 MHz CL9 | VGA: stará záloha| PSU: EVGA 600B
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Toman napísal:- co ti ja viem... ja mam zariadenie na vyrobu ultra cistej vody,..
teraz trosku prakticky:


pekne.. tym mozes tak palenicku zapijat... :red:
alebo mas aj zariadenie ktore ti vycisti dosku aj ostatne komponenty na taku kvalitu ako je voda? cista voda je nanic ked ostatne je spinave -komponenty, skrinka....
imho, neviem si predstavit co by voda spravila s pcb.. tak isto s kovovimi komponentami..takze voda ee

a nechat bezat vetrak v oleji-? priliz velky odpor.. vetrak by sa tocil, avsak pomaly(co by aj na funkciu vlastne stacilo) ale bol by namahany a len otazkou casu kedy by si to rozmyslel..

olej? naj by bol mineralny , transformatorovy.. ale aj ten moze nasat vzdusnu vlhkost, muselo by to byt feest utesnene...

a vaha celeho zariadenia, tiez kapitola..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re:

Príspevok od používateľa lacika »

Juri1990 napísal:no vychadza mi to na 7L a neviem aky olej tam dat, osobne by som dal nejaky kuchynsky
a co tak olej na silikonovej baze? hmmm, cenovo nepristupny... ked tam nalejes 30L :D
ani transformatorove MOL TO 40A Extra inhibovaný izolačný olej, MOL TO 40A inhibovaný izolačný olej niesu lacne
ja sa do toho xtra nevyznam, ale mineralny olej obsahuje mineraly, cize iony (a ostatne drobne veci) a pri "starnuti" moze dojst skor k prierazu (lebo ani za nova nieje take vysoke ako u speci olejov), ale na druhej strane PC je velmi male napatie.. moze byt :?

alebo sa na to vys*(kasli), skoc do metra a kup 30L Aro oleja (Atomovy radioaktivny odpad :hysterical: ako napisal dendroid) ako to bolo vo videu.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: olej

Príspevok od používateľa Scorp »

Chlapi, co povie procak a doska na Raciol, alebo nejaky Tesco olej?
O tyzden si najdem nejake volne poobedie a pojdem na dvor smazit Kikovu P3... bude treba poskusat, kolko bude Raciolu trvat, kym sa ohreje na 60-70C, ci sa s tym da ratat v realnej 24/7 zostave
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
mozeg
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: Št 07. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: olej

Príspevok od používateľa mozeg »

tesco olejik je v pohode myslim ze az po nikolkych dnoch sa dosatne na tych 70stupnov. zalezi ake mnozstvo oleja tam budes mat.
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: olej

Príspevok od používateľa MBG »

Čo som raz videl dákych týpkov, tým bežal PC v oleji, ale v detskom...
Používateľov profilový obrázok
metatron
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Želiezovce

Re: olej

Príspevok od používateľa metatron »

Pani,ale v bedni by sa teplo kua hromadilo,teda v oleji,kam to teplo odide potom? bo plexi ho neodvedie :D Ten hlinik vzadu vidim ako potrebny,a nech ma velku zbernu,aj odovzdavaciu plochu. ale fan tam potrebovat asi nebudes,snad.
CPU:AMD Phenom II X3 720 Black Edition 2.8 GHz @ 3.5 GHz 1.300 V,Cooler:EKL Alpenföhn Brocken,MB:ASUS M3A79-T Deluxe,RAM:4x2GB 800MHz A-DATA Vitesta Extreme Edition,VGA:MSI R9 279 2GB, HDD:WD3200AAKS + WD800AAJS, Kingston HyperX FURY SSD 120GB PSU:Enermax PRO82+ 525W,Monitor:SAMSUNG T220
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: olej

Príspevok od používateľa 0Ro! »

skor by som povedal, ze by tam bol dobry aj nejaky fan, aby olej aj prudil a nestal na mieste...skor sa olej ochladi ked tam bude nejaka cirkulacia :)
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: olej

Príspevok od používateľa Scorp »

S nejakým poriadnym CPU a VGA pár dní nehrozí... za pár hodín sa smažia... ale nemôžem vymyslieť, ako chladiť ten olej...jedine ho odvádzať do radiátoru a prehnať ho cez kilometer ofukovaných trubiek...
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
lavak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 13. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Kosice

Re: Re:

Príspevok od používateľa lavak »

lacikaboss napísal:ale mineralny olej obsahuje mineraly, cize iony (a ostatne drobne veci)

:hysterical:

uz dlho som sa tak nezasmial :cool:
AMD X2 3600@3GHz*CM GeminII*Corsair TWIN2X 2x1GB*8800GS*Seasonic S12 380W
Používateľov profilový obrázok
Juri1990
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava, vek 23

Re: olej

Príspevok od používateľa Juri1990 »

Scorp napísal:S nejakým poriadnym CPU a VGA pár dní nehrozí... za pár hodín sa smažia... ale nemôžem vymyslieť, ako chladiť ten olej...jedine ho odvádzať do radiátoru a prehnať ho cez kilometer ofukovaných trubiek...
Kilometre, ved ani radiátor v aute nie je nejako brutálne veľký a čo chladí.
Začínam mať pocit, že sa vykašlem na ten olej a spravím si nejakú malú priesvitnú skrinku.
CPU: Xeon E3-1231 v3| MB: GIGABYTE Z97-D3H| RAM: Crucial 2x4 GB DDR3 1600 MHz CL9 | VGA: stará záloha| PSU: EVGA 600B
Používateľov profilový obrázok
lavak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ut 13. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Kosice

Re: olej

Príspevok od používateľa lavak »

Podla mna investovany cas, peniaze a namaha by za to vobec nestaly. Tiez som rozmyslal, ze si spravim skrinku aj vlastne chladenie ale rychlo ma to preslo ked som si uvedomil kolko casu a nervov by ma to stalo. Niekto si urobi za mesiac skrinku a chladenie a ja si v byte prerobim dve kupelne :) Proste pctuning nieje moje hobby...
AMD X2 3600@3GHz*CM GeminII*Corsair TWIN2X 2x1GB*8800GS*Seasonic S12 380W
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: olej

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

Scorp napísal:S nejakým poriadnym CPU a VGA pár dní nehrozí... za pár hodín sa smažia... ale nemôžem vymyslieť, ako chladiť ten olej...jedine ho odvádzať do radiátoru a prehnať ho cez kilometer ofukovaných trubiek...
to by problem byt nemal, exsituju aj cerpadla aj chladice urcene pre olej.. najvecsi problem by bol zohnat tihe cerpadlo, ktore zvladne vysoku vyskozitu oleju.. alebo potom estte vecsia uchylka- spravit vodny okruh- radiator-cerpadlo-radiator, jeden z nich namocit do oleja, a chladit olej pomocou vody... el to uz je trosku na hlavicku...

alebo do oleja nalej rovno vodu, ved ta bude naspodu... :D len potom to velmi nemiesaj
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
0Ro!
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: Ne 11. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Gelnica

Re: olej

Príspevok od používateľa 0Ro! »

naco si to komplikovat este vodnym okruhom v oleji, ked by sa to dalo robit tak ako pri vodnom chladeni, zeby sa olej pumpoval cez radiatory a opat by prichadzal naspat do nadoby s komponentami

teraz ma napadlo, ci by sa namiesto vody o original vodnom okruhu, len s vykonnejsou pumpou nedal pouzit olej ako kvapalina...tepelna vodivost(ktora ma vacsiu) olej<?>voda :?:

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"