AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
- Zoltan Balaton
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 13804
- Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
andydul..co je to za test?
chladenie 4670 je lepsie ako 4850,ale zas nie najlepsie
chladenie 4670 je lepsie ako 4850,ale zas nie najlepsie
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
veľmi zaujímavý test na HW.fr: http://www.hardware.fr/articles/726-1/r ... utile.html" onclick="window.open(this.href);return false; dokazujúci potrebu priepustnosti ...
HD 4850 a HD 4870 sa testovali s rovnakou pracovnou frekvenciou jadra - 725MHz, ale rozdielnou frekv. pamäte - GDDR 3: 999MHz vs. GDDR 5: 1800MHz
rodziel vo výkone:
škoda, že netestovali aj v nižšom rozlíšení
HD 4850 a HD 4870 sa testovali s rovnakou pracovnou frekvenciou jadra - 725MHz, ale rozdielnou frekv. pamäte - GDDR 3: 999MHz vs. GDDR 5: 1800MHz
rodziel vo výkone:
škoda, že netestovali aj v nižšom rozlíšení
s pozdravom, crux.
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
Pri nižších rozlíšeniach by sa to asi tak veľmi neprejavilo. Ale zaujímavé, že jedine pry Crysise je pri vypnutom AA rozdiel väčší ako pri zapnutom AA. Ta hra je celá nejak divne optimalizovaná.
Spoiler: ukázať
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
to je logickéXenon napísal:Pri nižších rozlíšeniach by sa to asi tak veľmi neprejavilo.
pre mňa ale viac zaujímavé ...
s pozdravom, crux.
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
No veď hej. Povedzme si, koľko ľudí hrá na HD rozlíšení?......
Očakávate nejaké zlacňovanie HD4850/4870? Po prázdninách by to mohlo klesnúť nie? Lebo na jeseň by mali prísť HD5xxx.....
Očakávate nejaké zlacňovanie HD4850/4870? Po prázdninách by to mohlo klesnúť nie? Lebo na jeseň by mali prísť HD5xxx.....
Spoiler: ukázať
- Andre
- TV & Audio expert

- Príspevky: 11702
- Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
- Bydlisko: Žilina
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
xenon: skor full hd;),mno a zlacnovanie mozno tyzden po 9800GTX+ o par korun,inak pravidelne,nic vyrazne neocakavam;),a 5xxx sa urcite posunie na neskor
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
No dobre, tak na FULL HD. Ale každý pochopil........
Spoiler: ukázať
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
Nemajú Radeony 4xxx shader doménu? Teda, či sa dajú taktovať stream procesory osobitne od jadra?
Spoiler: ukázať
- thimy
- Používateľ

- Príspevky: 772
- Dátum registrácie: So 17. Sep, 2005, 20:00
- Bydlisko: BA / ZM / Brno [27]
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
neda sa to. uz sa to riesilo a rôznia sa nazory na to, ci je to vôbec mozne.
CPU: Intel i5 3570K + ZALMAN FX70, MB: ASUS P8Z77-V LE PLUS, RAM: 16GB (2x4GB + 2x4GB) DDR3 1600Mhz, VGA: MSI GTX770 2GB + Gigabyte GTX660 OC 2GB (GV-N660OC-2GD), SSD: Samsung 840 PRO 256GB + 128GB Crucial C400 , HDD: 2x 2TB WD20EARX, DVD-RW: ASUS DRW-24B1LT, CASE: CHIEFTEC WH-02B-B-OP, PSU: Enermax MODU87+ 500W, MONITOR: LCD HP LP2275w + 2x LG Flatron L2000CP, SOUND: Logitech Z-5500, KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard, MOUSE: Roccat KONE; (Odkaz)
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
este by som chcel dodat ze neflashoval som bios... staci na to jedna fajnucka utilitka... da sa nou aj merat najvyssia a najnizsia teplota GPU + priemerna teplota...
http://www.overclex.net/data/images/new ... ol-9.8.rar" onclick="window.open(this.href);return false;
Foto OC:
Foto OC:

Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
no takze dnes som skusal par veci...
pri takte 750/2000MHz mi HD4850 od MSI slape v pohode... pri takte 725MHz/2000MHz robi artefakty... pro takte 725/2100MHz zase ide bez problemov... to je trosku blbost nie?
pri takte 750/2000MHz mi HD4850 od MSI slape v pohode... pri takte 725MHz/2000MHz robi artefakty... pro takte 725/2100MHz zase ide bez problemov... to je trosku blbost nie?
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
Kto hľadá kvalitnú kartu za rozumnú cenu už ju našiel.
Ja som extrémne spokojný, v Crysis 1280*1024 všetko "very high" + 2*AA úplne plynule.
Takty 700 jadro, 1100 pamäte, s Accelerom okolo 40 °C v záťaži.
Vrelo odporúčam.

Ja som extrémne spokojný, v Crysis 1280*1024 všetko "very high" + 2*AA úplne plynule.
Takty 700 jadro, 1100 pamäte, s Accelerom okolo 40 °C v záťaži.
Vrelo odporúčam.
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
hmmm ja mam v idle 36C s AC S1, v burne okolo 52C... pouzivas delta fany na chladenie pasivu 
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
Desktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
-
fobos
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 3954
- Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
- Bydlisko: Turčianske Teplice
Re: AMD/ATi Radeon HD 4850/4870
Jasne ze je to fake, pozri si podrobnosti o karte, tam je uz DDR3
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
AMD Ryzen 7800X3D, Patriot Venom 32GB DDR5 CL30 6000MHz, ASUS PRIME B650 PLUS, AMD XFX Swift RX 9070 OC 16GB, 1TB M2 SN7100 OS, 2TB EVO 990 PLUS DATA, SEAGATE 4TB HDD DATA, Corsair RM550x, LCD 27" AOC Q27G4XF
Jazdim: Mazda 3 G140 2026 Sedan, Suzuki V-Strom 650 2024, Beta RR 480 2024, AMFLOW PR CARBON 2026 soon
Samsung S24 ...
AMD Ryzen 7800X3D, Patriot Venom 32GB DDR5 CL30 6000MHz, ASUS PRIME B650 PLUS, AMD XFX Swift RX 9070 OC 16GB, 1TB M2 SN7100 OS, 2TB EVO 990 PLUS DATA, SEAGATE 4TB HDD DATA, Corsair RM550x, LCD 27" AOC Q27G4XF
Jazdim: Mazda 3 G140 2026 Sedan, Suzuki V-Strom 650 2024, Beta RR 480 2024, AMFLOW PR CARBON 2026 soon



