pomer nasavania a vyfuku

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

pomer nasavania a vyfuku

Príspevok od používateľa scpeter1 »

Existuje neaky pomer?Alebo je co je lepsie?Viac nasavania?Alebo vyfuku zo skrine? :eek:
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: pomer nasavania a vyfuku

Príspevok od používateľa PatrikL »

Odsávaniu vzduchu pomáha aj zdroj... Je veľmi ťažké určiť čo je ideál. Skôr sa tu ľudia orientujú na čo najtichšiu prevádzku pri zachovaní dobrého prietoku vzduchu.
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: pomer nasavania a vyfuku

Príspevok od používateľa scpeter1 »

PatrikL napísal:Odsávaniu vzduchu pomáha aj zdroj... Je veľmi ťažké určiť čo je ideál. Skôr sa tu ľudia orientujú na čo najtichšiu prevádzku pri zachovaní dobrého prietoku vzduchu.
to mi jesne,ze ticho je ticho....len ma zaujima co je lepsie.Nehladme teraz na ticho,ale ucinnost.... :good:
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: pomer nasavania a vyfuku

Príspevok od používateľa faugusztin »

frcko73 napísal:Existuje neaky pomer?Alebo je co je lepsie?Viac nasavania?Alebo vyfuku zo skrine? :eek:
Optimalne je mat podtlak, teda viac vyfuku. Ak mas viac vstupov, tak sice nazenies vzduch, ale kde pojde von ? Jasne, nieco sa dostane von cez diery, ale stale je to malo.

Ucinnost dodatocnych ventilatorov uz nie je tak vysoka, najlepsie je hladat teplotne bubliny v case a riesit tie, nie riesit vsetko hrubou silou a dat 2 vstupne a 2 vystupne ventilatory. 1 in + 1 out bohate staci na 95% pripadov (kedze to je 1 in + 2 out kvoli zdroju).
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Re: pomer nasavania a vyfuku

Príspevok od používateľa Q-Axis »

podľa mňa by mali mať intake a outake ventilátor rovnaký výkon. k výfuku potom ešte prispieva ventilátor zdroja a tým je vyfukovanie vzduchu o niečo silnejšie, čo je podľa mňa ideálne riešenie.

EDIT: tak faugusztin ma predbehol a povedal to isté, na čo som myslel aj ja
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: pomer nasavania a vyfuku

Príspevok od používateľa scpeter1 »

Ide o to,ze mam tuto skrinu...
http://www.thermaltakeusa.com/Product.a ... 77&ID=1404" onclick="window.open(this.href);return false;
v jednej linii mam nasavanie,t.j ofuk pamati,vhananie na Noctuu na CPU a vyfukovy ventilator.Mam este jeden maly vetracik vzadu a jeden uplne hore.A samozrejme,ze aj zdroj co to vytiahne.Rozmyslam,ci tam mam,myslim dopredu,dat este jeden ventilator na vhananie vzduchu.Teoreticky by fukal na VGA a Accelero.....ci to nebude zbytocne.......
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
Q-Axis
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 466
Dátum registrácie: Ne 18. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Zvolen

Re: pomer nasavania a vyfuku

Príspevok od používateľa Q-Axis »

v drvivej väčšine prípadov stačí takéto usporiadanie ventilá torov:
Obrázok
i5-3570
16GB RAM
SSD + veľa veľa HDD
zobrazovadlo nVidia
pozeradlo Asus PA246

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"