Optiky a vaše skúsenosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa A2C »

v prvom rade ľutujem že som tento thread nezaložil skôr, lebo by som sa vyhol zlým optikám, ale k veci.
Keď ako správny maniak do PC sa mi začal prirodzene zhoršovať zrak, skúšal som si viac typov okuliarí, ale najviac mi "sadly" Jaguar 33510 (viem poviete si zbohatlík). Keďže cena bola tam kde som si ich škúšal cez 8300sk (Aupark), tak som si ich kúpil cez net z čiech
http://www.bryle-online.cz" onclick="window.open(this.href);return false; .
http://www.bryle-online.cz/jaguar-33510 ... ml?cPath=7" onclick="window.open(this.href);return false; . No poviete si pekný rozdiel. Takže okuliare som mal, avšak nechcel som si nechať urobiť sklá na "diaľku" povedal som si že si ich kúpim tu a nech mi ich urobia presne na oči (aj keď cena cca 2000sk bola lákavá).
No to bola zrejme chyba, chodil som z optiky do optiky kde mi všetci vraveli: "dáme vám tam Trivex budú stáť 5000-8000sk". Napokon som narazil na optiku Exclusive v Apollo Bussines Centre, Pri mojom flákaní sa mimo obedné prestávky, keď som videl že majú približne rovnako drahé modely. Veril som že musia robiť dobre a vychádzajú vstríc zákazníkovy. Cena sa mi tiež páčila za Trivexy s úpravou proti vode a antireflexom 3000sk, povedal som si v pohode služby, zaplatil som a nechal som ich tam s tým že na druhý deň donesiem ozdobné matičky k nim. Lanka mala byť ochvíľu tak som sa tešil že ich na ňu budem mať špičkovo urobené.
V deň keď mali byť hotové som sa tam zastavil a pani ktorá mi ich preberala mi oznámila, že neprišli a zistí prečo, tak si predstavte, na nových okuliaroch mi zlomili mostík medzi oboma sklíčkami :OO= som myslel že ma drbne, načož mi tvrdili že tam boli už menené tie silikonové veci čo dosadajú na nos, pretože jej to povedali tí s ktorými telefonovala, v šoku som to zobral že oki a keď vymenia ten mostík, keďže tvrdili že to bolo chybou materiálu a bol v záruke. Povedala že budú o deň až dva. Prišiel som teda o dva dni, dala mi okuliare a ja spokojný som odchádzal. Č som si ale všimol ma zarazilo že na takých drahých okuliaroch nemám všetko čo som k tomu dal. Zastavil som sa budúci deň, tu bol šéf (čo som sa dozvedel až neskôr) vysvetlil som mu že mi tam chýbajú ozdobné matičky a on ako správny odrbávač mi tvrdil že k tomu modelu ani nemajú byť a keď som sa už nasral po 30min rozhovore predstavte si smial sa mi do ksychtu :rtfm:. Tak som už poriadne vytočený mu povedal že sa o tom či tam boli, alebo neboli už nebudem debatovať oni tam boli a po výkende prídem pre ne, a ak tu nebudú zavolám SOI.

v Pondelok po výkende som prišiel bola tam tá sympatická predavačka ktorá sa mi do ksychtu nesmiala a okamžite to začala riešiť a ani si neviete predstaviť ako sa ospravedlľňovala, vysvetlil som jej že ten jej kolega čo bol v piatok, aký má prístup načo mi prezradila že to bol šéf, okuliare mi vzala a na druhý deň tam matičky zázračne boli.


Takže odporúčam sa tejto optike vyhnúť! jedine sa pokochať pani predavačkou je celkom pekná


aké máte skúsenosti vy?
Naposledy upravil/-a A2C v Po 04. Aug, 2008, 15:40, upravené celkom 1 krát.
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

nehnevaj sa, ale ten tvoj text sa neda citat... otras!

...inak mam uz 3 roky bryle za 2.5k aj so sklickami. ziadna znacka a stale dobre drzia a to boli parkrat uz slusne "pokrcene"...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa Jofo »

Za dva kusy drotu 8K!!!??? Ani vo sne... a som na tom asi tak, ako smooxo
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa scpeter1 »

ty vole..tolik penez?Ved za to mam new MB..... :D
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Re: Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa A2C »

nepísal som to sem aby ste ma obdivovali ani som sa nechcel vytrčať (ja viem nevyzerá to tak) neriešte cenu skôr som chcel upozorniť na tú optiku ;)
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa Scorp »

To tie okuliare ti pomohli písať čiarky, nepísal si to s takým zanietením, alebo som ťa tak kvalitne zdrb@l?
Pekne :OK: , tvoj súvislý text začína byť čitateľný
prečítaš pár hrubých kníh od ruských spisovateľov a aj ten pravopis sa spraví :king:
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
thimy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 772
Dátum registrácie: So 17. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: BA / ZM / Brno [27]

Re: Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa thimy »

No neviem, ale z toho co si napisal sa to podla mna celkom v pohode vyriesilo. Ten tipek bol zrejme neprijemny a ked vypustal dake zarucene informacie mal si ich overit. Ale inak si podla mna dopadol v podstate dobre. Videl by som to tak, ze si mal proste len smolu a ak je uz vsetko v poradku, tak by som sa s tym dalej nezatazoval.
CPU: Intel i5 3570K + ZALMAN FX70, MB: ASUS P8Z77-V LE PLUS, RAM: 16GB (2x4GB + 2x4GB) DDR3 1600Mhz, VGA: MSI GTX770 2GB + Gigabyte GTX660 OC 2GB (GV-N660OC-2GD), SSD: Samsung 840 PRO 256GB + 128GB Crucial C400 , HDD: 2x 2TB WD20EARX, DVD-RW: ASUS DRW-24B1LT, CASE: CHIEFTEC WH-02B-B-OP, PSU: Enermax MODU87+ 500W, MONITOR: LCD HP LP2275w + 2x LG Flatron L2000CP, SOUND: Logitech Z-5500, KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard, MOUSE: Roccat KONE; (Odkaz)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa jararak »

akoze neviem co sa cudujete tej cene okuliarov. mna co prepadli a rozbili mi okuliare tak som ich ohodnotil na 4t a policajt sa tiez divil. sudny expert to ohodnotil na 3700. kebyze si nekupujem ram ako socka za 1100sk taky ako sa mi paci v optike kde chcu predavat a ne aby utierali prach z nich a jedno sklo za 1500 s poriadnou zlavou z poistovne tak calujem tak zo 10t za nieco co proste k zivotu potrebujem rovnako ako chleba a vodu. V Kosiciach som vystriedal niekolko optik, no clovek by ani neveril ako sa z mileho 60rocneho pana zrazu stane celkom vulgarny clovek ked za nim dojdete s rovnakym problemom na rame asi zo 4. krat
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
kotlik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: So 02. Aug, 2008, 12:13
Bydlisko: Žilina

Re: Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa kotlik »

Ti co nosia okuliare vedia ze nie je problem dat za ram 5000 uplne v pohode. Ak to mam na nose od rana do vecera tak chcem nech je to lahke, nech to nejako vyzera, nech to vydrzi aj nejaky ten pad na zem a nakoniec aj skumanie mojho maleho syna. Neviem si pomoct ale vzdy kupim titanovy ram...ma uzasnu vyhodu ze dobre drzi tvar a po ohnuti sa vracia do povodnej podoby. Ale maly ma presvedcil ze aj ten sa da zlomit :D Navyse potom si vyberam skla...a zasa chcem take co nejdu poskriabat, su lahke, maju nejaky ten filter a sme tam kde sme nechceli byt, pri peknej sume...
Používateľov profilový obrázok
jardacarda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: Po 13. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava-Dubravka

Re: Optiky a vaše skúsenosti

Príspevok od používateľa jardacarda »

Mam svojho optika uz cca 12 rokov, nikam inam nechodim. Je z kosic ja som z BA, je uz na dochodku ale okuliare mi vzdy spravi, ma super pristup, omera mi oci, doporuci, podebatujeme co by som chcel, vzdy maximalna spokojnost.
Momentalne mam odneho okuliare Porsche stali ma aj so sklami cca 17 tisic, ale tie okuliare prezili tolko co neprezije snad nic, je to titanovy ram.
PC1>DOSKA>Asus P5K PRO, CPU>Intel E2160@3.2Ghz, 1,35V Vcore, RAM>A-Data 2x1GB PC6400 a 1x2gb adata pc6400, VGA>Palit radeon HD3870, DISK>WD 160GB SATA2 8MB cahce, Samsung 640GB F1 DVD-RW>LG GSA L62N, PSU> Fortron bluestorm II 400W, Monitor>Asus 223T, KEYBOARD>Genius, MYŠ>Logitech RX250, Repro>Hercules XPS 2.100SilverWIFI>Tompcom Skycer 4001g
TLACIAREN>HP laserjet 1022n

Návrat na "Debata o všetkom"