Zimne gumy Matador

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa LittleMan »

po 7 rokoch uz MP 58 M+S dozili (jedna je popraskana - pomaly prepusta vzduch po celom povrchu) a tak by som sa chcel spytat, ktore zimne gumy z ponuky matador su najlepsie ...

kedze mame iba 155/70 R13, tak do uvahy pripadaju iba MP52 Nordicca, MP55 Plus Silika a MP 58 Silika

ma niekto osobne skusenosti, ktore by mali byt najlepsie a preco ??? vdaka ...

PS: do uvahy pripada iba matador ...
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa jararak »

opytam sa takto preco matador, osobne pouzivam 4 rok mp55, nemam voci nim nejak vyhrady, uzivam ich len na nahonovej naprave plus druhe su letne cize teraz mam predne, predtym na skodovici jeden rok zadne, kedze ich mam aj v tychto teplotach skustenosti piskaju do zakrut ako svina, mam ich uz 2 rok nahodene, su momentalne nevyvazene, za mokra mi to hadze volantom akoby som mal defekt a nesedia. v zime (kedy by sa mali pouzivat) som s nimi nejaky problem nezaznamenal, sedeli o dost lepsie ako predchadzajuce mp12 :P. nevsimol som si zeby ma to niekde nezmyselne smyklo a zaroven som sa vyskrabal na zaujimave kopce plne ladu a snehu bez posypu. auto na ktorom ich mam -felicia 96 1,3 40kw mpi, rozmer pneu 165/70 r13.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Re: Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa LittleMan »

matador pre jednoduchy dovod - celkom dobra zlava u predajcu, od ktoreho to beriem ...

s tym piskanim to poznam - este 2 dni dozadu som jazdil na tych 58 ... ale ako vravim - uz su stare a jedna zacala prepustat ...
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Re: Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa Thief »

No ja sice este mam v pivnici jeden par MP58, ale silno rozmyslam o vymene, lebo som s nimi dost nespokojny. Voci michelin sa neda porovnat. Aj ked u nas toho snehu v poslednej dobe moc nieje, staci namrznuta cesta a je vidiet rozdiel...
Ale ine modely od matador som nemal moznost skusit, takze tazko porovnavat.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
Malakh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Po 07. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Re: Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa Malakh »

jararak napísal:opytam sa takto preco matador, osobne pouzivam 4 rok mp55, nemam voci nim nejak vyhrady, uzivam ich len na nahonovej naprave plus druhe su letne cize teraz mam predne, predtym na skodovici jeden rok zadne, kedze ich mam aj v tychto teplotach skustenosti piskaju do zakrut ako svina, mam ich uz 2 rok nahodene, su momentalne nevyvazene, za mokra mi to hadze volantom akoby som mal defekt a nesedia. v zime (kedy by sa mali pouzivat) som s nimi nejaky problem nezaznamenal, sedeli o dost lepsie ako predchadzajuce mp12 :P. nevsimol som si zeby ma to niekde nezmyselne smyklo a zaroven som sa vyskrabal na zaujimave kopce plne ladu a snehu bez posypu. auto na ktorom ich mam -felicia 96 1,3 40kw mpi, rozmer pneu 165/70 r13.

no ono mat stare zimaky tiez nie je vyhra...zmakcovadla z nich vyprachavaju a stary zimak sa stava horsim ako letna guma
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa jararak »

ja som nepovedal ze mam stale tie iste, jednu som 3 roky dozadu rozparal pri buracke o obrubnik, poistovna mi ju vymenila a ked som potom ich isiel do servisu nahodit tak tu novu v pohode nahodili a tu druhu mi nechcel, ze to uz si neda na zodpovednost tak som mu povedal co sa drzkuje, nech da novu, cize teraz odkedy som ich nahodil maju 2 roky - necele (asi 20 mesiacov)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa lezgy »

za seba poviem z vlastnej skusenosti a mam si myslim dost najazedene ay som doklazal porovnat
urcite by som sa aj napriek zlave matadorkam vyhol
ostatne je loteria ale urcite nevyberaj podla ceny

odporucil by som nanking a yokohama tie mam obute a v porovnani s matadorkami je citit rozdiel
a cenovo to az tak vela nebolo
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa scpeter1 »

podla rozmerov,nebudes mat nejaky zavodny voz...a kedze nejazdis zavody,tak ti v pohode stacia hociake matadory.....ine znacky by som bral,len keby som chodil na velke vzdialenosti,alebo,ako som spominal,jazdil by som na tom aute rally po meste....inak kupu drahsich pneu,povazujem za zbytocne vyhodene peniaze.Este sa cenovo vyrovnaju pneu zn.Lassa,to je filialka Bridgestone.... :cool:
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa jararak »

lezgy, to co si napisal urcite plati u letnych mp12, mal som, vyhodil som, to ze 200sk rozdiel na gume ma skoro stal zivot sa mi neoplati, no o tych zimnych to tak az nieje, do tych 60-70 uplne stacia. niesom kamionista ze prejdem tisice kilometrov mesacne, no myslim ze nato ako dlho mam vodicak mam celkom slusne odjazdene, hlavne za dost roznych podmienok kedze byvam v kotline a kazdy den dochadzam do druhej (rozumej kosice)
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
chinin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kaltenbrunn

Re: Zimne gumy Matador

Príspevok od používateľa chinin »

Nie som si isty, ale ja mam pocit, ze si si odpovedal sam. :cool:

7 rokov Ti sluzili MP58.

Ja ich mam tusim na zimu tiez, a absolutna spokojnost. :bye:
Tento podpis je v súlade s pravidlami fóra a nie sú tu skutočne žiadne obrázky.

Návrat na "Debata o všetkom"