Letné olympijské hry 2008 - Peking

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Obrázok
-> Oficiálna stránka olympiády

Sledujete dianie tohtoročnej olympiády?
Podporujete niekoho z našich, či nebodaj "inostranných" športovcov?
Predpokladá vôbec niekto, že by Čína nezobrala najväčšiu porciu medailí?

Ako sa vám pozdával zahajovací ceremoniál v hniezde?
Za seba vyslovím názor, že čínania v tomto nenechali nič na náhodu, dlhomesačné nacvičovanie stálo zato. Otvorenie letnej olympiády bol skvostný zážitok, ak nerátam nastupovanie štátov, to vždy skuknem len veľmi okrajovo. Program pred tým ale naozaj oslnil asi drvivú väčšinu divákov.

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok ObrázokObrázok
-> Ceremonies Photos


Prvé sady medailí sú už rozdané, i naši už začali svoju účasť. Niektorí slávne, niektorí menej slávne...
...cyklisti ma teda nemilo prekvapili. Kvôli nedokončenému závodu s hromadným štartom naozaj do Pekingu cestovať Broniš a Jurčo nemuseli, keďže rovnako nedokončili už raz na predchádzajúcich olympiádach, Valach mal tiež naviac, i keď chvíľami šiel výborne. Predpokladám, že časovka nebude výnimkou. Jediný, ktorý by mal akú takú šancu zabojovať - Velits nešiel, lebo máme funkcionárov akých máme. Rovnako teda ako v hokeji, kedy zlyhalo vedenie a väčšina kvalitných hráčov dosť pochopiteľne kašľala na reprezentáciu, i tu samotné vedenie potopilo nádeje slovenska.
Moravcová má už asi definitívne najlepšie roky za sebou, 25. miesto a nepostúpenie do semifinále v jej kráľovskej disciplíne - 100m motýlik je sklamaním aj pre ňu samotnú.
Peškovej len naozaj tesne ušlo finále vo vzduchovej puške, čo je i tak v podstate úspech. Zatiaľ teda asi jediná oslnila, i keď sa do postupujúcej osmičky nevošla.
Kutlík aj Tešovič vzpierajú v B skupine, medaily sú im teda na míle vzdialené.

Uvidíme, čo prinesie najmä pondelok, vodnoslalomársky areál by nám dačo zlato-medailové mohol priniesť.


-> Program slovenských športovcov
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2547
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa RP »

Otvaraci ceremonial bol naozaj podareny. Beh po "obvode" stadiona pri zapaleni olympijskeho ohna je podla mna najpodarenejsie a najefektnejsie zapalenie doteraz. Naozaj skvely napad :)

A spomenul som si ako som sa bol pozriet na Hniezdo pred dvoma rokmi. Taxik cez cele mesto stal 1 Euro a taxikar nechapal kam to chcem ist. To comu nerozumie som pochopil az sme tam dorazili, medzi dialnicami bolo prasne stavenisko obohnane 10 metrovymi plotmi, cez ktore sa nedalo nic vidiet, len cez branu sa dalo nahliadnut. Ale aj tak to vyzeralo impozantne :)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa materik »

tuto olympiadu sledovat nebudem a ani nechcem vediet ako dopadne....
Banda jedna cinska komunisticka :furious: , keby som bol sportovec a vyhral tam nejaky metal tak ho pred kamerami ocurkam :D
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

OT: to STV3 vyzera v HD vazne rulezZzne... vcera som pozeral nejaky zaznam z futbalu a skoro mi oci vypadli...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa Jofo »

Je len skoda, ze svetove sportove osobnosti sa zhromazdili v krajine, v ktorej sa slape po ludskych pravach. Vladne nariadnia ohladom OH vazne stoja za to, pocinajuc tym, co a ako maju/mozu hovorit domaci zahranicnym hostom (ludi ucili po anglicky specialne frazy, ktore mozu povedat, ak sa ich niekto spyta napr. na nieco ohladom OH), az po absurdity ako napr. "v jeden den mozu jazdit auta len s parnymi SPZ, na druhy den s neparnymi" (to este ako-tak pochopim). Internetove pripojenie, ktore zahranicni hostia udajne maju mat neobmedzene (necenzurovane), ale na druhej strane je aj tak monitorovane. Typicky komunisticky paranoizmus. Uz nam len chyba, aby OH hostila Severna Korea...


Zatial dianie nesledujem, ale docital som sa, ze Cesi su celkom uspesni, zatial 4. najvacsi pocet medaili, klobuk dole :). Musim dako poriesit stream, STV nestreamuje za hranice, VLC akosi strajkuje, budem s tym musiet nieco spravit :wallbash:
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7125
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa gammaray »

Ja pre zmenu aj nieco k teme poviem :-D
Otvaraci ceremonial bol fakt asi ten najlepsi co som mal moznost vidiet za moj zivot. Dali si zalezat to bolo vidno. Skoda ze uz boli usmrteni dvaja turisti (aspon tak v TV novinach bolo). Prajem vsetkym sportovcom nech sa im dari urobit co najlepsie vysledky (hlavne tym nasim). :)
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa materik »

a turisti boli usmrteny ako? spytali sa nieco co nemali a boli zabity prirodzenou smrtou? Neviem tie OH su taky suviks. :smutny:
Skoda, ze ich nebojkotovalo viacej politkou, ved to je vysmech celemu svetu. OH symbolizuju mier a cinovia si idu
pozabijat vlastnych ludi zato, ze maju vlastny nazor....
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

počuj, materik , už druhý tvoj post v threade ide úplne mimo
...nerozoberá sa tu politická situácia v krajine, ale šport a olympiáda

naozaj nemám rád podobné keci, keďže nemáš ani len páru o čom píšeš
OH majú byť šuviks kvôli prístupu Číny k vlastnému obyvateľstvu? Sa radšej nepribližuj ku klávesnici, ak máš písať podobné voloviny, lebo sa naozaj nezdržím :E
...zrejme si nezažil dobu, kedy sa to, čo sa deje v Číne dialo i tu u nás. Vieš koľko ľudí bolo usmrtených tu pre nezhodu názorov s názorom režimu?

Olympiáda a jej duch nemá s tým nič spoločné, nestará sa o to, aký režim vládne v krajine, v ktorej sa uskutočňuje. Je o niečom úplne inom, čo zjavne ty nechápeš.
Bohužiaľ je socializmus vo svete realita, ktorú my určite neovplyvníme, tak tu nekecaj voloviny a nesnaž sa tváriť ako najväčší zástanca ľudských práv sveta. Ak chceš v tomto čínskemu ľudu pomôcť, vyber sa tam a tam protestuj. Sem to neťahaj :furious2:


...takže aj všetky podobné posty týkajúce sa politickej situácie v Číne tu nechcem vidieť. Ak má niekto k tomu čo povedať, nech si založí vlákno zaoberajúce sa tým, tu sa ale bavme o športe ako takom.
V ešte lepšom prípade má každý možnosť zaslať sťažnosť priamo na olympijský výbor ohľadom výberu dejiska olympiády, tak len smelo do toho.

...a tu v tomto threade sa vrátime späť k olympiáde ako sviatku športu.
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Pozerám, pozerám a pozerám...mám toto podujatie veľmi rád a dobre sa na to pozerá a aj si človek oddýchne...len ma s.re že nieje to STV3 aj ako pozemné vysielanie.

Len je toho strašne veľa, nedá sa to stíhať.... :-( škoda...
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Tak strelci v trape Varga a Filipovič "trochu" závod pokazili. Škoda v závere ujdeného finále Vargovi.
Mladunká Kováčová (podľa predpokladu) v športovej gymnastike nič prevratné neporobila, známky dostala hodne nízke.
Tenis zatiaľ vypadá veľmi sľubne, Hantuchová pred prerušením kvôli dažďu bezpečne viedla, nemal by jej postup do ďalšieho kola teda uniknúť.

Inak ľutujem teda cyklistky, dnes si v tom daždi hodne "užili". Včera chlapom počasie prialo, dnes to bolo oveľa náročnejšie.
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa scpeter1 »

raz darmo,Cinania sa predviedli,ako megalomansky narod.Aj tak ma vzdy udivi,ze dokazu vzdy vymysliet nieco ine.Nove.Nepoznane.A podla mna aj nevymyslitelne..... :cool: ,aj ked su taky ako su. :furious2:
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa Ondro1 »

materik napísal:tuto olympiadu sledovat nebudem a ani nechcem vediet ako dopadne....
Banda jedna cinska komunisticka :furious: , keby som bol sportovec a vyhral tam nejaky metal tak ho pred kamerami ocurkam :D
Vies co? Ocurkaj si grafiku a procak ako protest proti cine a posli do STV, OK? Jaaak sa veeelmi robis, ale pritom polovica tvojich veci doma je "made in china", ocurkaj si ich... Aj oblecenie... Myslim, ze nechodis po ulici v nejakych oblekoch od Armaniho alebo teplakoch Adidas? Ocurkaj si to... A potom protestuj proti cine! :furious2: :furious: :x
materik napísal:a turisti boli usmrteny ako? spytali sa nieco co nemali a boli zabity prirodzenou smrtou? Neviem tie OH su taky suviks. :smutny:
Skoda, ze ich nebojkotovalo viacej politkou, ved to je vysmech celemu svetu. OH symbolizuju mier a cinovia si idu
pozabijat vlastnych ludi zato, ze maju vlastny nazor....
"Vlastny nazor" je velmi nebezpecna vec. Vies, kolko ludi zomrelo, kolko vojen sa viedlo(v minulosti) len preto, ze JEDEN CLOVEK mal "VLASTNY NAZOR"?! Pri pohlade NA TEBA to zacinam chapat. Myslim, ze byvaly rezim vedel, co robi, ked ludi ako ty, co maju "vlastny nazor" sa snazil odpratat. Teraz ma kazdy "vlastny nazor" a ako to vyzera - korupcia, mafia, bomby v autach, zbrane na skolach, drogy, zlodeji na kazdom kroku... A TO VSETKO LEN PRE VLASTNY NAZOR!!!
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Ondro1, už som tu písal, že názory na Čínu a všeobecne mimošportové postrehy do tohto threadu neptria
...založený thread je i práve na záležitosti politického charakteru v súvislosti s olympiádou, postni to teda tam!
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... =1&t=39730" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Jaj pardon, nevsimol som si :red:
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Letné olympijské hry 2008 - Peking

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

Tak prvá medaila pre Slovensko v trape žien :dance:
...Štefečeková rozhodne urobila striebrom radosť. Fínka Mäkeläová-Nummelová strielala ale s väčšou rozvahou, takže na zlato sme nemali. Inak bola to fajn "podívaná".
Martikán zajazdil opäť jednu zo svojich parádičiek v kvalifikácii, ako sa už ale vlastne i očakávalo. Snáď bude z toho vo finále zlato.
Hantuchovej sa podarilo vyhrať po včerajšom prerušení, i keď to dnes nebol tak dobrý výkon ako včera.

...takže celkom úspešný deň.


btw, kto pozeral štafetu mužov na 4x100 m voľným spôsobom, isto si prišiel na svoje. Skutočne skvostné výkony. Lezak to parádne vyfúkol francúzom, len čo je pravda.

Návrat na "Debata o všetkom"