Problem pri Instalacii graf. karty

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Odar486

Problem pri Instalacii graf. karty

Príspevok od používateľa Odar486 »

Cf, mam zavazny problem. Dneska som siel vymenit moju terajsiu graf. kartu ATI HD2400 series256 mb za Nvidiu GeForce 6600 taktiez 256 mb.( Nvidia je celkom nova, kamos bol reklamovat staru, lebo ta mu v PC vyhorela a tak Agame dostal novu 6600-vku ). Priebeh vymeny:
1; uninstall ovladacov na ATI a nasledne vypnutie PC

2; Vymena kariet

3; Ohromeny, lebo uz pri bootovani biosu sa mi na obrazovke zobrazovali cervene pruhy, pokracovali aj vo wine. ( Domienka, ze to robi preto, elbo su neni installnute ovladace )

4; Stiahnutie najnovsich ovladacov zo stranky nvidie, po stiahnuti som zacal teda instalovat, vsetko prebiehalo dobre az do okamihu, ked sa snazili ovladace "vykalibrovat" a nastavit rozlisenie obrazovky, nasladne hodenie obrazovky do stand-by rezimu. Ani po 5 min sa nic nedeje, tak nasladuje rr PC, rr pc sa nedeje, nahodilo obrazovku spat do hry, ale s tym, ze sa vyhodila BSOD. ( Blue screen of death ), chybu to vypisovalo v nv4_daco, uz nvm co.Restart PC...

5; Nadalej pruhy, ba mozno v hojnejsiom pocte, nasleduje loading Winu, po naloadovani a pokusu obrazovky dostat sa dalej, ju hodi zase do stand-by, ani po 5 min sa nic nedeje, tak RR, toto sa opakuje 3 krat. Trpezlivost dochadza.

6; Vymena kariet naspat.

7; ATI slape ako hodinky, bez nejakych pruhov, po nabootovani Winu vyhodi, ze sa naisiel new HW atd atd. To ignorujem. Idem uninstall nvidia driverov. Vypnutie PC a vymena graf. kariet naspat.

8; Zase sa objavuju pruhy, ale uz sa dostavam do winu, teraz som skusil installnut z CD pribaleneho ku grafike drivery atd. Bezo vsetko ako ma, az na tie pruhy, obrazovku to "nekalibrovalo" a ani nemenilo rozlisenie. Nasleduje restart PC.

9; Pruhy pretrvavaju, a zase pri boote winu hodilo obrazovku do stand-by rezimu a nic. Uz zacinam byt nasrat*. Idem do obyvacky s PC a prepajam PC s LCD pomocou DVI-HDMI, pruhy sa tu nachadzaju taktiez, a pri boote winu stale iba cierna obrazovka.

10; Vypinam PC, vymienam grafiky pustam PC, vsetko bezi s ATI ako ma, aj bez ovladacov. Pisem s kamosmi, nevedia preco, tak a nasledne som pisal tu, nakolko uz som nemal nervy pokracovat v skusani.

Toto bol priebeh, fakt nvm v com to moze byt, obrazovka to nie je, PCIe slotom to nebude, pamat maju rovnaku, ...

Btw, aby som nezabudol, toto je moja konfiguracia PC:
Doska: K9N Neo V3 --> http://global.msi.eu/index.php?func=pro ... at2_no=171

ATI HD2400 series ta mensia karta --> http://cz.asus.com/products.aspx?l1=2&l ... odelmenu=1

MSI NX6600 - VTD256EH -- > http://www.hardware.info/productdb/bGtk ... 0VTD256EH/

procak: AMD X2 4200+

ram: 2GB, znacku vam teraz nepoviem :D


To by malo byt vsetko, som zufali uz, vopred dakujem. :?
steew
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 268
Dátum registrácie: So 10. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Stara Lubovna

Re: Problem pri Instalacii graf. karty

Príspevok od používateľa steew »

skus odskušať ešte v dajakom inom pc tu 6600 ,
skus zatlačiť poriadne tu 6600 poziať či nieje dajaky prach v v slote aj ked to už malo pravdepodobne.
vyzera to že poslal kamoš pokazenu grafanu a grafana sa vratila pokazena
Používateľov profilový obrázok
pepo30
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: St 19. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Sereď (38)

Re: Problem pri Instalacii graf. karty

Príspevok od používateľa pepo30 »

Tiež to vidím na zlu grafarnu. Ako radil predo mnou, skus tu grafiku v inom PC.
Spoiler: ukázať
1 PC: CPU: AMD E5 3600X cooled by noctua NH-U12S-SE AM4MB: Gigabyte Aorus B450 Pro, VGA: Gainward Geforce GTX 1660Ti 6GB Pegasus, RAM: Patriot Viper Steel Series 16GB KIT DDR4 3600 MHz CL17, HDD: SSD ADATA XPG SX8200 Pro SSD 256 GB + Crucial M500 240GB + 2xWD 1 TB Green SATA2, , PSU: Corsair TX650W, Case: NZXT Apollo, LCD: LG W43 series 23",Windows 10 Home premium X64bit
2 PC: Notebook HP Probook 455, OS: Win10 HP 64bit
3 PC: Notebook Asus, OS: Win 10 HP 64bit
Samung Galaxy Note 10+

Návrat na "Grafické karty"