Help - Vista recovery

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Help - Vista recovery

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Nic sa nikam nevyparilo, práve tá "unallocated space" bola partícia, ktorú vytvorilo HP Recovery DVD, kde uložilo modifikovaný inštalátor OS, tým, že si ju vytvoril si samozrejme došiel o jej obsah. To že ju nejaký Partition Manager nepozná a označí ju ako nevyužitý priestor, ešte neznamená, že to tak je naozaj.Tým, že si túto partíciu vymazal, si defacto zrušil poslednú možnosť ako prísť k inštalátoru Tvojej legálnej verzie OS z PC. Teraz musíš zaplatiť za Recovery DVD u HP (použi bezplatnú linku, pošlú ti to poštou)

Ten OS, čo si si požičal - ak nebol od HP, nieje to celkom legálne a porušil si licenciu, čiže to nieje legálne, aj keď si použil legálny key z originálneho média-

Prajem pekný, slnečný deň
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Help - Vista recovery

Príspevok od používateľa Snake »

co nie je legalne? im to moze byt srdecne jedno aky win si tam nainstaluje, kym ma platny licencny kluc, odporucam ti precitat si EULA nabuduce ;) nic neporusil, ziadny zakon, nic, ked si pozical medium a pouzil svoj key, tak akurat okaslal HPcko ze im nic nezaplatil, potaha si drivre a je za vodou, preco by nemohol usetrit ked moze?





.
Používateľov profilový obrázok
LordAmarth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Št 14. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizanske

Re: Help - Vista recovery

Príspevok od používateľa LordAmarth »

To uz je jedno windows mam :-D a recovery particiu nepotrebujem uz.
Len pls poradte mi jak vytoto stym rozlisenim. Kvoli tomu som dal naspet XP.
v helpe bolo pisane ze optimalne rozlisenie pre 15,4" monitor je 1024x768
tak neviem ci to blokuje win alebo ci je nieco s ovladacom
stiahol som z nvidia.com ovladace na chipset ktore zahrnovali aj graphics driver ale ani to nepomohlo
a ked som ho chcel install osobitne tak pisalo ze zariadenie nieje v tomto pc
plus este som tahal driver z hp.com tiez iba na grafiku ale ani to nepomohlo
aj bez ovladacov zobrazi max 1024 ked v device manageri je "standard graphics adapter"
Pls help
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Help - Vista recovery

Príspevok od používateľa dexterav »

pre LCD na nb je 15,4" je natív 1280*800
drivre musia podporovať tvoju grafiku inak to nepôjde, potom by to malo ísť super, ale pokiaľ viem visty dajú aj bez ovládačov väčšinu rozlíšení tj aj 1280*800
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
LordAmarth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Št 14. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizanske

Re: Help - Vista recovery

Príspevok od používateľa LordAmarth »

OMG niesom blby...drivre mam dobre aj na grafiku aj na chipset ...a viem ake je nativ rozlisenie pre 15.4"
ale ten blby win kecal somariny...
Ci je v device manageri "Standard graphics adapter" alebo "GeForce 7150M / nForce 630M"
vzdy posuvnik je na max 1024x768

Na chipset (bol tam aj graphics driver) som mal tento
Skusal som aj nainstalovat osobitne graphics driver z tohto balicka ale pisal ze nemoze najst spravny hardware
Asi preto ze ta grafika je integrovana ale mohlo by to ist
http://www.nvidia.com/object/nforce_630 ... 16.08.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A na grafiku som skusal osobitne tento
Tu tiez ovladac pisal ze nemoze bla bla bla... ale dal sa tam stiahnut modded inf tak to slo... ale nepomohlo
http://laptopvideo2go.com/drivers" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Help - Vista recovery

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Snake napísal:co nie je legalne? im to moze byt srdecne jedno aky win si tam nainstaluje, kym ma platny licencny kluc, odporucam ti precitat si EULA nabuduce ;) nic neporusil, ziadny zakon, nic, ked si pozical medium a pouzil svoj key, tak akurat okaslal HPcko ze im nic nezaplatil, potaha si drivre a je za vodou, preco by nemohol usetrit ked moze?
Lebo jeho OEM kľúč je viazaný s licenciou od HP, nie retail verziou OS!!! V budúcnosti to smrdí len problémami. Ak kúpil NTB s OS modifikovaným výrobcom, má používať túto verziu a nie RETAIL. Nebudem sa hádať, vlastne je to jedno, ale nič iné ako problémy s budúcimi Genuise by som ani nečakal... Ten kľúč jednoducho nemusí v budúcnosti prejsť.
Viac na http://www.vistax64.com/vista-installat ... a-key.html" onclick="window.open(this.href);return false;
(totožná otázka a not likely! si dokáže preložiť každý sám..)
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Help - Vista recovery

Príspevok od používateľa Snake »

Mylis sa, a velmi, navyse mi tu predkladas uplne blby priklad na nejakom fore. Jeho kluc (OEM) co dostal k NTB, je viazany na HW, takisto ako kazda OEM instalacia, to znamena ze ked ja nedostanem/poskodim si OEM disk co som dostal (v jeho pripade nedostal) tak si s kludnym svedomim mozem stiahnut image z netu a nainstalovat si system nanovo, preco? Lebo licenciu predsa vlastnim. O modifikovanom OS sa mozme bavit, to hej, ale Vista (a OS od nich) je produktom microsoftu, nie HP, od HP je iba HW ktoreho SW podlieha EULA od MS, a tu vsetci dobre pozname ;)

Takze namiesto hadzania linkov si radsej prakticky over skusenost, niekolko krat som to riesil, neboli s tym najmensie problemy kedze ten kluc, COA co on legalne ma, je stale platny a legalny! Takze ani s genuinitou nebude ziadny problem.

V skratke ak sa ti to nechce citat, ma COA, ma kluc, je legalny pouzivatel softwareu = no problem.





.
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Help - Vista recovery

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Ad1.) Uznávam tvoju pravdu, ale ak sa niečo stane s diskom, posiela sa to do servisu. Kde disk vymenia a Nahodia odznova OS, vytvoria recovery partition - ide predsa o záručnú vadu! Netvrdím, že zhorí v pekle ,ale nieje to správne.

NEPRESVEDČÍŠ MA NIJAKÝMI SKÚSENOSŤAMI, ŽE JE SPRÁVNE MENIŤ BUNDLE SOFTVÉR ZA RETAIL A POUŹÍVAŤ PRI TOM BUNDLE KEY, pretože nieje. A nikto z HP by to nedoporučoval. Hovorím, že môže s toho mať v budúcnosti problém, predsa modifikovaný OS nieje totožný s RETAILOM. A už sa mi to nechce rozoberať. Robil som 20x Recovery denne, vyrábal som partície a podobne, v servise HP pre celú západnú Európu. Jediná chyba - dôvod na reklamáciu bola, že sa nedalo urobiť recovery. Takže tak.. A predali ti modifikovanú, nie krabicovú verziu.

Ale mier v duši, každý budeme žiť so svojou pravdou :laugh:

K tej VGA: skús odstrániť, nie odinštalovať drivre a nahodiť modifikované, mám s nimi skúsenosti a žiadne problémy som nezaznamenal...

Drivre - http://downloads.guru3d.com/Videocards- ... Forceware-(Modified" onclick="window.open(this.href);return false;)_c2.html



PS: http://www.vistax64.com/" onclick="window.open(this.href);return false; určite nieje nejaké fórum :!:
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
LordAmarth
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Št 14. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Partizanske

Re: Help - Vista recovery

Príspevok od používateľa LordAmarth »

napisem HP servisu nech poslu recovery dvd a bude pokoj

Dik vyskusam to.
Dal som tam sice uz xp ale neskor to reinstallnem na vistu ked bude cas

btw som zvedavy ci to takto isto bude aj na MSI notase co mi pride v stredu z agemu

a este nieco... na inom fore som dostal tuto odpoved
skus dat:
1. spresnit
2. monitor
3. frekvencia obnovovania obrazovky 60 Hz a odškrtni Skryť režimy, ktoré sa na tomto monitore nedajú použit.

a potom vyber 1280x800

mne system tiez normalne nedovoluje viac ako 1024x768 ale po odskrtnuti toho tlacidla sa mi dovoluje pouzit akekolvek chcem /ak podporuje monitor/ - mne to dalo cez 1600x1200 pixelov.
je natom nieco ?

Návrat na "Mobilné PC"