Stary televizor Orava

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Stary televizor Orava

Príspevok od používateľa LittleMan »

Zdravim, mame jeden stary TV znacky Orava (rv. 1993) ktory ma velku uhlopriecku aj zabudovany satelitny prijimac

ale asi pred 3 rokmi sme ho prestali pouzivat kvoli obrazovke - zhruba v uhle 120° behaju cez obraz 15cm siroke tmavsie a bledsie striedajuce sa pasy - podobne ako kmitanie CRT pri nizkej obnovovacej frekvencii avsak ako som pisal, ide to sikmo a v sirsich pasoch ...

neviete co to moze sposobovat a ci sa to oplati opravit? problem je totiz v tom, ze TV co mame teraz ma o iba 55cm uhlopriecku a tento ma okolo 70, a obraz cez satelit je uplne nadherny, nebyt toho kmitania ...
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
DrPokus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Pi 08. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: okres Levice

Re: Stary televizor Orava

Príspevok od používateľa DrPokus »

mozno sa prehriala niektora suciastka a bud dava zle paramtre alebo je nefunkcna, ale pokial vydno obraz normalne (az na tie pruhy) tak by som to dal do opravy, podla mna by to nemalo presiahnut 5000sk takmer urcite, my sme uz as 2x davali TV do opravy nebolo to viac ako 2000sk a to nam raz vobec nesiel obraz
CPU: Intel Pentium Dual Core E2180 2Ghz@3010Mhz CPUz | RAM: DRR2 2G 667Mhz@758Mhz Kingston | HDD: 250G Seagate 16M cashe SATA2 | MB: MSI P35 Neo2-FIR | GPU: ATi HD4850 512 DDR3 ,Saphhire
Používateľov profilový obrázok
Mysteri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00

Re: Stary televizor Orava

Príspevok od používateľa Mysteri »

Daj foto obrazu, ak je to tu možné. Poradím. Opravujem TV. Len ide o to: sú ,,pásy" a ,,pásy" ;) Ale pravdepodobne bude treba vymeniť iba príslušný elyt v cene do 50-80Sk.
Používateľov profilový obrázok
Mysteri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00

Re: Stary televizor Orava

Príspevok od používateľa Mysteri »

DrPokus napísal:mozno sa prehriala niektora suciastka a bud dava zle paramtre alebo je nefunkcna, ale pokial vydno obraz normalne (az na tie pruhy) tak by som to dal do opravy, podla mna by to nemalo presiahnut 5000sk takmer urcite, my sme uz as 2x davali TV do opravy nebolo to viac ako 2000sk a to nam raz vobec nesiel obraz
SRANDUJEŠ? :x Ja sa živím opravami TV, ale 95% závad nepresahuje konečnú cenu opravi 1000Sk. Priemer je 600-700Sk. Bavím sa samozrejme o CRT TV. To tam u Vás máte pekného oj.....ča :E
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Re: Stary televizor Orava

Príspevok od používateľa LittleMan »

tu su tie fotky - tie pruhy kmitaju z praveho horneho rohu do laveho dolneho ... snad je to na obrazkoch dobre vidiet ...

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Mysteri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00

Re: Stary televizor Orava

Príspevok od používateľa Mysteri »

Toto mi skôr pripadá ako rušenie v signáli. Ale skús vymeniť elyty v napájaní cca120V pre Horizontál, ak také máš doma, ale zatiaľ ich nekupuj. Pozície presne neviem, nemám teraz po ruke schému. V sobotu mrknem do papierov, a dám Ti pozície súč., ktoré prichádzajú do úvahy. Bude to elyt, prichádza ich do úvahy ale niekoľko, možno aj vo vertikáli, z ktorého sa berú synchro. pulzy. Počkaj do soboty.
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Re: Stary televizor Orava

Príspevok od používateľa LittleMan »

signalom to nebude, lebo to robilo aj pri antenach (starych TVA, TVB antenach (alebo ako sa to volalo), aj MMDS), aj pri satelite ....

ale s tymi schemami si nemusis robit starosti, myslim ze televizor nebudem opravovat doma na kolene, kedze na to nemam ani suciastky ani vybavenie (klasickou trafo spajkou sa to velmi pohodlne nerobi) ... iba tolko mi povedz, kolko by ma mohla stat oprava v servise ... dik za pomoc
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
Používateľov profilový obrázok
Mysteri
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00

Re: Stary televizor Orava

Príspevok od používateľa Mysteri »

U mňa, ako živnostníka, ktorý nemá prevádzku ale robí všetko vo vlastnom byte - max. 600Sk./Bez dokladu, ale s 3-mesačnou zárukou, ktorú Ti dá každá opravovňa, alebo lepšie povedané, Musí dať// Ak to dáš ale do opravovne, ktorá musí platiť za prenájom priestorov niekde v meste, kde sú ešte aj zamestnanci, tak tam to môže presiahnúť aj 1000Sk ;) Ak to budeš niekde dávať do servisu, informuj sa najmä na: koľko stojí zistenie závady, koľko by si zaplatil za to, že ONI závadu nedokázali špecifikovať, a tak pod. U nás, malých SZČO je bežné, keď závadu nevieme odstrániť, tak zákazník neplatí ani korunu. Niektoré tzv. ,,značkové" opravovne, si za NEzistenie závady účtujú 800.-Sk /napr. v TN/ :x Vyber si opravára v miesta Tvojho bydliska podľa Zlatých stránok, prípadne podľa info niekde pri pive. Nevyberaj podľa vývesných štítov niekde na hlavnej ulici...

Návrat na "Debata o všetkom"