ako mam otestovat DVD mechaniku?

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
chinin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kaltenbrunn

ako mam otestovat DVD mechaniku?

Príspevok od používateľa chinin »

Prichadzam sem s vcelku "lamerskym" dotazom:

Mam problem s DVD mechanikou DVD RW -- LG GSA-H10N

Mechanika je pouzivana naozaj ciste obcas (vypalila 10 diskov, precitala 20 diskov).

Najzaujmavejsie je, ze problem sa vyskytuje ciste len obcas.

Niektore disky cita uplne bez problemu, aj napalene aj original.

Ale pri niektorych diskoch aj originalnych po vlozeni DVD, sa disk normalne roztoci, ale po par sekundach zamrzne cely PC.

Neviem ako to mam otestovat, ci je problem priamo z mechanikou, alebo je nejaky softwarovy problem s PC?


Vdaka sa odpovede. :cool:
Tento podpis je v súlade s pravidlami fóra a nie sú tu skutočne žiadne obrázky.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: ako mam otestovat DVD mechaniku?

Príspevok od používateľa robour »

Dá sa otestovať napr. v nerovi. Je to taký všeobecný test, ako číta médium, rýchlosť čítania a pod... (nero cd, dvd speed). Myslím že u teba je ale problém s firmware. Možno nerozozná nejaké médiá. Skúsil by som upgrade na poslednú verziu. http://www.cdr.cz/?rekordery" onclick="window.open(this.href);return false;
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: ako mam otestovat DVD mechaniku?

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Mas zapnuty autorun (automaticke spustanie obsahu media)? Ak ano, skus ho vypnut. Robi to vzdy na konkretnom problemovom mediu alebo iba obcas (to znamena, ze obcas ho nacita v poriadku)?
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
chinin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kaltenbrunn

Re: ako mam otestovat DVD mechaniku?

Príspevok od používateľa chinin »

robour napísal:..... Myslím že u teba je ale problém s firmware. Možno nerozozná nejaké médiá. Skúsil by som upgrade na poslednú verziu. http://www.cdr.cz/?rekordery" onclick="window.open(this.href);return false;

heh, tak teraz pozeram ako puk, na updatovanie firmware na hardware som nejako kaslal, ale tento krat sa zda ze pomohlo.
To mam zato, ze som si zvykol na windows updates a pokladal som ich za dokonale, ze to auktualizuje vsetko :)

updatol som firmware, a zda sa ze mechanika cita tak ako ma. Vlozil som tam predtym problemove disky a ide to!!!!

Robour, dakujem za tip a napad. Pomohol si!! :cool: :cool: :cool: :cool:
Tento podpis je v súlade s pravidlami fóra a nie sú tu skutočne žiadne obrázky.
Používateľov profilový obrázok
chinin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 49
Dátum registrácie: St 09. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kaltenbrunn

Re: ako mam otestovat DVD mechaniku?

Príspevok od používateľa chinin »

ach, zdanie klamalo, ono to nejde. :E :E
Tento podpis je v súlade s pravidlami fóra a nie sú tu skutočne žiadne obrázky.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: ako mam otestovat DVD mechaniku?

Príspevok od používateľa robour »

Zaprášené očko (laser). Ak si to už skúšal vyčistiť a nepomohlo - reklamovať.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"