Logitech X-530 a praskanie

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Noah
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Pi 04. Júl, 2008, 11:44
Bydlisko: Bratislava

Logitech X-530 a praskanie

Príspevok od používateľa Noah »

Zdravim. Mam nasledovny problem. Vymenil som moje stare 2.0 repro za 5.1 logitech x-530. ked sa ale zapne na chodbe svetlo, alebo sa zapne chladnicka, pripadne iny el. spotrebic, reproduktor kde sa nastavuje hlasitost, praskne. lezie mi to dost na nervy. vraj je to zla elektroinstalacia v starych petrzalskych bytoch a predlzovacka s prepetovou ochranou by mala odstranit praskanie.
chcem sa spytat, ci to neposkodi kvalitu repro kym kupim tu predlzovacku (praska mi to cca 3 tyzdne).
dakujem.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Logitech X-530 a praskanie

Príspevok od používateľa lacika »

ne, neposkodi to... ale kup si tu predlzovacku..
mne veza praska uz 2 roky a zije.. bohuzial, je to vo vezi (to je tak, ked oco kupuje elektroniku)..
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Logitech X-530 a praskanie

Príspevok od používateľa pEpinko »

Neviem ci pomoze predlzovacka s prepatovou ochranou (osobne pochybujem)... co pomoze urcite je online UPS.
Používateľov profilový obrázok
xvalky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 487
Dátum registrácie: Ne 06. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Snina

Re: Logitech X-530 a praskanie

Príspevok od používateľa xvalky »

ta predlzovacka urcite nepomoze... na beton... ta nic nefiltruje, len pri prekroceni povoleneho napatia prerusi kontakty, aby nedoslo k poskodeniu spotrebicov. ta predlzovacka.
Spoiler: ukázať
desktop: MB: Gigabyte 965P-DS3, CPU: Core 2 Duo E6600@3.06GHz, RAM: 4x1GB Kingston HyperX 800 CL4, VGA: Sparkle Calibre 8800GTS 640MB + AC Accelero Xtreme 8800, HDD: Samsung SP 320GB F1, 2x Samsung SP 1TB F1, PSU: Seasonic M12 500W, LCD: Samsung 226BW 22" Wide, SH-S223Q LS, Esi Juli@, Logitech G5, Logitech G11, QcK mini steelpad, Antec P182, 2x Noctua NF-S12-800, Noctua NH-U12F, 3x Silentmaxx HD-Silencer rev.2
netebook: Asus Eee PC 1000H
Noah
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Pi 04. Júl, 2008, 11:44
Bydlisko: Bratislava

Re: Logitech X-530 a praskanie

Príspevok od používateľa Noah »

co je to online UPS? diky
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Logitech X-530 a praskanie

Príspevok od používateľa pEpinko »

Takze online ups je napriklad toto http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... dp=as34710. Cenovo pre bezneho domaceho uzivatela dost nedostupne... Nemam s tym nejake velke skusenosti, ale mozno by stacil aj typ line-interactive. Tie su uz dostupnejsie. Ale nech sa radsej vyjadri niekto kto do toho rozumie viac.

Inak o ups technologiach http://en.wikipedia.org/wiki/Uninterrup ... wer_supply (+ slovesky/cesky ekvivalent).
Noah
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Pi 04. Júl, 2008, 11:44
Bydlisko: Bratislava

Re: Logitech X-530 a praskanie

Príspevok od používateľa Noah »

takze ta prepatovka urcite nie? divne lebo na inom fore mi to odporucali :?
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Logitech X-530 a praskanie

Príspevok od používateľa pEpinko »

Kludne tu prepatovu ochranu skus, ale pochybujem ze pomoze. Praskanie vznika vykyvmi v napeti a to prepatova ochrana neriesi. Ale za skusku nic nedas... hlavne aby si to potom mohol vratit :) .

Návrat na "Zvuk a PC"