Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa palee »

aha, moja chyba, už som si to overil... je to tak, potrebujú 2.1V :good: ... som sa najprv díval na popis v xcomp a tam majú 2.2V :rolleyes:
Dzozepf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 11:13

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa Dzozepf »

Vďaka za vysvetlenie toho Marwellu... (len mi nejde do hlavy prečo sa to zaseklo u tej hlášky a ďalej som z tým nehol - možno tie ram.)

Časovanie obstaral bios správne aj v auto nastavení manuálne som nič nemenil - nebolo treba.
Podľa QVL k P5Q pro niesú určené k použitu ako single channel ale zdá sa že idú.
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa palee »

ide len o to, že podobné problémy s ramkami už mali aj iný, kedže doska pri auto nastavení voltáže ju dáva sama a to znamená, že nemusí ju dávať správne... možno dáva len 1.95V alebo 2.0V, možno 2.2V, neviem, nemeral som to... pri ramkách, ktoré potrebujú 1.8V, to je jedno... ale pri tých , ktoré potrebujú 2.1 alebo 2.2 je lepšie to nastaviť manuálne/fixne... ak vojdeš do biosu, choď na AI Tweaker, tam je 1. položka AI Overclock Tuner, tú daj na Manual a ak pojdeš šípkami úplne dole, nájdeš tam nastavovanie voltáží cpu, ram, atď ... pre pamäte nastav DRAM Voltage na 2.1V ... nehovoriac o tom, že aj časovanie je lepšie dať manuálne, u Teba 5-5-5-15 a položku tRFC alebo Row Refresh Cycle Time je dobré dať na 55 :)
Dzozepf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 11:13

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa Dzozepf »

Doska reagovala správne, keď boli správne ramky. 5-5-5-15, 1066MHz a 2,1V bolo ok.
Skúsil by som znova ale už som ich poslal na reklamáciu.

Keď už tak otravujem tak sa ešte spýtam koľko ventilátorov máš v pc, keďže môj cpu má bodľa biosu 47,5st. a MB 52st.
Grafiku neviem pozrieť ale tá je najteplejšia. No ale už som sa dočítal že je to celkom normálne.
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa palee »

mám 2 a ešte jeden je zdroj... cpu máš relatívne ok, mohlo byť aj menšie, ale doska 52 je dosť... ten senzor je neďaleko vga, takže Ti to asi preto tak veľa ukazovalo... možno nejaký ten dobrý airflow by nezaškodilo urobiť... ako má riešené chladenie skrinky? akú máš vobec skrinku?

ak si bol tak nespokojný, možno si to ani nemal posielať na reklamáciu, mohol si to rovno vrátiť a zobrať inú dosku... ak si to bral cez net, samozrejme...
Dzozepf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 11:13

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa Dzozepf »

Skrinka Mercury KM84 http://www.mercury-pc.com/p-casing-list ... goryid=173#" onclick="window.open(this.href);return false;
Je to lacná skrinka za 800 sk z vymeneným zdrojom za eurocase 500W http://www.partis.cz/index.php?gid=449" onclick="window.open(this.href);return false;

Pečú sa mi aj disky a tak musím na prednu mriežku prihodiť ventilátor a ten urobí kúsok prievanu v skrini.
No aj keď priznávam že som skrinu ešte poriadne nezavrel, takže nejaká cirkulácia ešte ani nevznikla.
Používateľov profilový obrázok
fLex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 318
Dátum registrácie: Po 22. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa fLex »

sorry ze otravujem, ale na co vlastne sluzi ten Marwell ? nejako ma ani netrapil, ani ho riesit jednoducho som ho nechal z principu zapnuty a vsetko fici ako ma tak som neriesil (dokocna po flashnuti biosu pri bootovani Marwell prebieha o mnoho rychlejsie ako predtym)

mimochodom ty mas zdroj EuroCase 500W ? tak mame jasno ;)
CPU: C2D E7200@3.6GHz 1.24V ~Scythe Ninja Plus~ | MB: ASUS P5Q PRO | RAM: APACER DDR2 2x1GB 800MHz GOLDEN KIT | VGA: ASUS HD4850 512MB ~Accelero S1~ | HDD: WD 160GB, Hitachi 500GB + PATA suflik(Hitachi 80GB) | PSU: ASUS A-45GA 450W | LCD: LG L204WT 20.1'' | AUDIO: Creative SB Live 5.1 Digital + KENWOOD KR-A3050 + Radiotechnika S-90 | Logitech MX500 | Logitech MOMO Racing | ASUS MyCinema-P7131
iPhone 3GS 16GB
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa Gudas »

trtko napísal:sorry ze otravujem, ale na co vlastne sluzi ten Marwell ?
Intel southbridge tuším od ICH8 už nemajú P-ATA, preto sa to na doskách rieši prídavným radičom ako je ten od Marwell-u. Okrem toho ešte má aj nejaké S-ATA porty, eS-ATA, nejaký ten RAID...
Pokiaľ P-ATA ani eS-ATA nepoužívaš a disky máš zapichnuté v S-ATA portoch od ICHx radiča, môžeš ho vypnúť v BIOS-e.
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa palee »

Marwell radič Ti umožnuje, aby si mohol použiť PATA zariadenie alebo externé SATA... v minulosti dávali JMicron, teraz ten od Marwellu... btw, 6x SATA, tých červených, ide cez Southbridge a ten tiež podporuje RAID... ďalšie dva - oranžové - idú zas cez iný radič, od Silicon Image, ktorý podporuje aj Drive Xpert technológiu, EZ Backup a Super Speed...
Dzozepf napísal:Skrinka Mercury KM84 ....z vymeneným zdrojom za eurocase 500W
Pečú sa mi aj disky a tak musím na prednu mriežku prihodiť ventilátor a ten urobí kúsok prievanu v skrini.
No aj keď priznávam že som skrinu ešte poriadne nezavrel, takže nejaká cirkulácia ešte ani nevznikla.
ten zdroj si ani nemusel meniť, je to rovnaký sh*t, s prepáčením... to, že máš také teploty, buď ešte rád... tá skrinka nemá absolútne žiadny airflow... na to potrebuješ 1x ventilátor dopredu, 1x dozadu a tie bočné mriežky zakryť... ani sa nedivím, že sa Ti tam doska aj disky pečú... zostavu máš dobrú, ale tá skrinka so zdrojom má cenu 0,0 SK... ja by som ju na Tvojom mieste predal v bazare, skrinku aj zdroj zvlášť a kúpil aspoň nejakú skrinku za tisícku od Coolermaster + aspoň nejaký ten Fortron GLN, ešte lepšie Seasonic OEM 400W/500W alebo Corsair VX450... čo to máš vlastne za grafiku?
Dzozepf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 11:13

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa Dzozepf »

EN8800GTS/HTDP/640M
Používateľov profilový obrázok
rao1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 330
Dátum registrácie: Št 24. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bardejov / KE

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa rao1 »

xlape... taky hardware by som do tej skrinky v zivote nedal... a urcite by som ho nenapojil na taky zdroj.... na tvojom mieste by som s tym ryxlo nieco spravil ;)
Spoiler: ukázať
PC1 intel e2200 2.2 @ 3.2 GHz + Coolink Silentor 775 + Noctua NF-P12 , ASUS P5K , 2x1GB A-DATA VITESTA Extreme 800 @ 1000MHz, saphire ati 3870 512 MB + AC S1 + Gelid Silent 12, samsung T166 series 320GB , fortron BSII 500w + Noctua NF-S12, Antec 300, lcd LG L1953HR
PC2 intel e5200 2.5 @ 3.25 GHz + Noctua NH-U12P SE2, ASUS P5K Premium/WiFi-AP, 2x2GB patriot viper series 800 @ 1000 MHz , WD6400AAKS, Msi 8800gts 512 MB + AC S1+ Noctua NF-S12, Enermax MODU-82+ 425 W, Fractal Design Define R2, HP LP2475w
Dzozepf
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 11:13

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa Dzozepf »

Uznávam že skrinku a zdroj som podcenil ale zatiaľ musia stačiť.
Na to že je to celkom dobrá zostava a len za 16L tak je to až veľmi dobré.
Na čomsi som musel šetriť a doplatil som na to práve skrinkou - predný a zadný vetrák bude nevyhnutný
Zdroj až tak tragicky nevidím len sa čudujem prečo fúka vzduch do vnútra skrinky a nie do vonka ako býva zvykom.

Update skrinky bude do pol roka, prípadne čosi zložím sám.

Našiel som a tomto fóre recenziu podobnej skrine http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... =6&t=32772" onclick="window.open(this.href);return false; - MidiTower KME ATX CX-0762 P4-500

No, mal som čítať skôr.
mguide
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 19:53

Re: Asus P5Q Pro vs. sata disky a RAM Corsair a ďalšie problémy

Príspevok od používateľa mguide »

mozete mi poradit. na tejto doske som zapoil dva sata disky do raidu. naistaloval som win a slo to v pohode. potom som zapoil aj treti sata disk mimo raid a sice sa win zacne nacitat, nedojde do konca a v momente kedy by mala naskocit obrazovka s pozadim a ikonami, ostane len cierna obrazovka a pocitac je neaktivny. co s tym? VDAKA.

Návrat na "Základné dosky"