problem grafiky - slaba vetva zdroja?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
popo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 847
Dátum registrácie: Po 21. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

problem grafiky - slaba vetva zdroja?

Príspevok od používateľa popo »

caute, som vymenil zdroj v PC za novsi seasonic 430W ktory ma 2 12V 17A vetvy
grafiku mam 8600 GTS s 4 pin MOLEX konektorom

zvysok zostavy je asus p5nd2 sli (n-force 4 chipset)
pentium 4 presscot
a 2 HDD + par fanov

ked grafiku napojim tak PC nenabootuje len doska vyda par pisklavych zvukov z buzzera, ina grafika (7800GT) zapojena na ten 6pin konektor zo zdroja funguje uplne normalne, pritom ta grafika (8600GTS) je v poriadku - skusal som ju na PC so 700w fortonom s 4 12V vetvami po 18A {{ale aj tam mi tusim nesla ked som ju pripojil na iny MOLEX ale to uz presne neviem lebo potom isla na RMA ale vratila sa bez zmeny}}}


obavam sa ze pravdepodobne pripajam grafiku na molex co je zdielany s procakom / doskou a preto sa pretazi vetva a PC sa nezapne - asi tie 6 piny na napajanie grafik su na jednej vetve a ostatne je na druhej

-je nejake riesenie ako dostat z 6pin napajacieho a molexu zmiesany molex kde by 12V cast isla z toho 6pinu?
Používateľov profilový obrázok
Xaltotun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1179
Dátum registrácie: Ut 15. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: problem grafiky - slaba vetva zdroja?

Príspevok od používateľa Xaltotun »

na tu grafiku musi ten seasonic bohate stacit, problem bude uplne inde, vidim to na dosku alebo grafiku + dobre bola zasunuta do slotu?
MB: Gigabyte 880GA-UD3H, CPU: PhenomII-X4 955@975 BE + CM Hyper 212+Noctua NF-P12 HDD: 40GB SSD Intel X25-V + 5TB storage, RAM: 12GB A-DATA OC Gaming 1600mhz ddr3 CL9, PSU: Corsair CX600, GPU: Gigabyte gtx760OC rev.2, CASE: CM Elite 430 Black, MOUSE: A4Tech XL750BF + roccat taito, MONAS: HP-LP2275W S-PVA, SOUND: Behringer UCA222 + Audio Technika ATH-T 500, Koss UR29, MT: HTC One V, CAR: Mitsubishi Lancer X 2010 1,8MIVEC@143ps@full, TABLET: Prestigio PMP 5597D duo + ipad mini
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: problem grafiky - slaba vetva zdroja?

Príspevok od používateľa Toman »

- to nevizera na zdroj.... tie karty maju pridavne napajanie len na paradu... max odber je 50Watt
- hladal by som chybu inde..
- PRESNE popis ake su to zvuky...
- to vyzera ze je zle zalozena....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
popo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 847
Dátum registrácie: Po 21. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: problem grafiky - slaba vetva zdroja?

Príspevok od používateľa popo »

-to je pravda so zdrojom ze ta zostava ma maly odber uz nepamatam presne co som meral wattmetrom ale akolo 150 v idle 200 v burne a ze by stacila aj jedna 12V vetva + 5V + 3.3V vetvy

-doska tu grafiku tahala v pohode az do kupy zdroja noveho, zle zalozena?! som to zakladal uz X krat aj ked fungovala a aj ked nie takze to pochybujem, ina grafika tam ide, a tato zase ide v inej zostave

keby to bolo zlym zalozenim tak na n-ty krat zalozim uz dobre ale vyskusam zajtra este raz a napisem aj tie zvuky co to vydava - hladal som na nete aj v dokumentaci dosky ale nejak som nenasiel nic o tych beepoch

(BTW na kartu som namontoval AC S1 s turbofanmi na 800/900 RPM a karta ma teploty 36 v idle a 46 v burne pri teplote v izbe 22 - je to OK podla vas? -som myslel ze aj lepsie by to mohlo byt)

Návrat na "Grafické karty"