Bridge mod na Glitel GT-318RI

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
yossajan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 21. Okt, 2008, 19:19

Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa yossajan »

Mam otazku,prestavil som ten lacny modemo-router do bridge modu a pouzivam na pripojenie RASPPPOE v XP,spojenie funguje,na net sa pripojim,ale ked sa chcem pripojit do WEB rozhrania routera cez IP 192.168.1.1 ako som to robil predtym,tak to uz nejde.
Dik za odpoved.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa kajfun »

raspppoe? Uz jednoduchsie to neslo?
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa matopd »

restore default....
yossajan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 21. Okt, 2008, 19:19

Re: Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa yossajan »

Takze klasika,potvrdili to aj z technickej podpory,RESET rulez.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa kajfun »

no ale to je normalne, musis rozumiet tym tunelovacim technikam. Nie si nahodou zo Sale? Tam poznam jedneho providera ktory pouziva podobne tunelovacie a autorizacne techniky.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa matopd »

kajfun napísal:no ale to je normalne, musis rozumiet tym tunelovacim technikam. Nie si nahodou zo Sale? Tam poznam jedneho providera ktory pouziva podobne tunelovacie a autorizacne techniky.

...a to sa akoze teraz koho pytas...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa kajfun »

yossajana, ze ci nahodou nie je zo Sale ked sa snazi pouzivat taketo zvratenosti na nejakom routri.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa matopd »

kajfun napísal:yossajana, ze ci nahodou nie je zo Sale ked sa snazi pouzivat taketo zvratenosti na nejakom routri.

:D
yossajan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 21. Okt, 2008, 19:19

Re: Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa yossajan »

kajfun napísal:yossajana, ze ci nahodou nie je zo Sale ked sa snazi pouzivat taketo zvratenosti na nejakom routri.
Ked vies o tom routri iba,ze je "NEJAKY",tak si radsej rozmysli co napises,chcel som radu a nie nejake mudrovanie.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bridge mod na Glitel GT-318RI

Príspevok od používateľa kajfun »

pozri, ja sa ti nevnucujem - ja daneho konkretneho providera poznam lebo som mu v jednej konkretnej veci pomahal a videl som co fesaci maju a ako im to chodi. Zaroven si dovolim tvrdit ze mam viac skusenosti so sietami ako mas ty.

a aby ta moja veta ci nahodou nie si zo Sale neznela sposobom ze "ci nahodou nie si saleny" lebo tak to nebolo myslene a ani to tak urcite neznelo, tak som direkt v tej vete aj napisal preco sa pytam tu konkretnu otazku - ze teda poznam jednu firmu v Sali, providera internetu, ktora pouziva zvlastnu techniku pre svojich internetovych klientov a to ti teda garantujem ze taku vec len tak nestretnes. Konkretne sa jedna o to, ze kazdy klient ma vo windowse vytvorenu autorizaciu ktorou sa musi prihlasit na server daneho providera, nasledne sa mu vytvori virtualny sietovy adapter, prideli sa na neho adresa a tade sa fici na internet. Cize ziadne klasicke nastavovacky ethernetu, ziadne dhcp, cele to fici trosicku zlozitejsie ako dokaze 95% ludi na tomto fore pochopit.

tolko teda na vysvetlenie. Presne v tvojom duchu "Ked vies o tom routri iba,ze je "NEJAKY",tak si radsej rozmysli co napises,chcel som radu a nie nejake mudrovanie" ti teda oficialne odpovedam :

"ked o tom "NIECO" vies, nenastavuj si NEJAKY router do bridge modu a nepouzivaj RASPPPOE pripojenie v XP aby si sa potom nevedel pripojit na web rozhranie 192.168.1.1 co predtym islo".

Návrat na "Siete"