nefunguje PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
johnnycage
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 16. Nov, 2008, 14:54

nefunguje PC

Príspevok od používateľa johnnycage »

Dobry den,

kamarat mi priniesol pc, ze mu blbne, tak som to trochu testoval ... ked je pc dlhsiu dobu vypnute a zapnem ho, tak zacne nabiehat a asi po dvoch sekundach zhasne. Zapnem znovu a zase zhasne. PC sa mi podari niekedy aj na 15-ty krat spustit. Hned na uvodnej obrazovke, ako sa kalkuluje pamat to niekedy zamrzne (nie pri pocitani pamate, ale az po skonceni), nereaguje ani klavesnica, tak dam tvrdy restart, nasledne po zapnuti je niekedy podtaktovany procesor a na obrazovke sa vypise, ze CMOS je v safe mode, treba nastavit CPU. Niekedy zase vypise, ze IDE nie je 80 zilovy, pritom je. Potom som spustil memtest a hned od zaciatku to vypisovalo chybne adresy, tusim bola kazda chybna, ani jedna nebola dobra; pri nejakych 3% testu uz bolo zhruba 140 000 errorov. Tak som skusal dat inu ramku, ktoru som nedavno vybral z mojho pc, lebo som kupoval novu. Ta robila presne to iste, ako predchadzajuca. Ramky som skusal vo vsetkych troch slotoch, ktore zakladna doska ma a vsade to iste. Skusil som teda este tretiu ramku, zase to iste, stale vsetko chybne (pouzite ramku: AM1 PC2100, 128MB DDR266; AM1 PC2700 256MB DDR333). Potom som skusil dat linuxacke live cd a hned na uvodnej bootovacej obrazovke to zatuhlo, zase som musel dat tvrdy restart.
Ten kamarat hovoril, ze skorej mu to robilo tiez, ze mu vypisovalo rozne hlasky a nechcelo nabootovat pc, ale uz ked sa mu podarilo pc zapnut, resp. ze mu nabootoval win, tak mu to islo v poho. Obcas sa stalo, ze sa mu pc restartovalo a potom po naslednom znovuzapnuti win mu vypisalo, ze pc nebolo korektne vypnute. Mne uz nejde ani win zapnut ...
Pozeral som do BIOSU teploty, ci sa nahodou nieco neprehrieva a teploty boli nasledovne: CPU 39°, MB 21°
PC nebolo nijako pretaktovane. PC speaker nic nehlasi, akurat pri korektnom nabehu pc raz pipne, ale to myslim, ze je normalne (pri nekorektnom sa k tomu ani nedostane, bo sa pc hned vypne, ako som uz hore spominal).

parametre, co som zistil:

Procesor: AMD Athlon XP (taktovane na 2100MHz)
RAM: AM1 PC3200 512MB DDR400
Zdroj: 300W
Graf. karta: Radeon 9600Pro Advantage
HDD: Maxtor 120GB
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: nefunguje PC

Príspevok od používateľa Mirdis »

asi bude vadna mb...neskusal si ju vymenit co?
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
johnnycage
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 16. Nov, 2008, 14:54

Re: nefunguje PC

Príspevok od používateľa johnnycage »

nie, neskusal som menit MB ... jedine co som mohol skusit doma je ta RAMka
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: nefunguje PC

Príspevok od používateľa Toman »

- nieco tam urcite odislo...
- vyzera to na MB
- ak mas podobny PC tak rozobrat a skusat len jednotlive komponenty
- ak nie vyhlas to za neopravitelne, alebo nech si doticny kupi v bazare novu dosku s tym ze mu opravu nevies garantovat...
- odobne by som creva zahodil (rozpredal) a kupil by som tam komplet novu dosku s CPu a pametami

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
johnnycage
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 16. Nov, 2008, 14:54

Re: nefunguje PC

Príspevok od používateľa johnnycage »

okej nemoze to byt trebars procesorom, alebo zdrojom? ... zatial som skusal vymenit graficku kartu, hardisk a RAMku ... ramku signalizoval zlu aj pri vymene tychto komponentov ... ked som tu ramku dal do mojho pc, bola v poriadku
amd64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Po 29. Sep, 2008, 16:03

Re: nefunguje PC

Príspevok od používateľa amd64 »

tak to bude asi doska
Používateľov profilový obrázok
Peto seal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: St 15. Okt, 2008, 20:31
Bydlisko: Bratislava IV

Re: nefunguje PC

Príspevok od používateľa Peto seal »

A skusal si iny zdroj?
Ak nie mas aspon multimeter na zmeranie napaeti zo zdroja?
Tym by som zacal...

Návrat na "Hardware všeobecne"