Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Prisli by ste na takuto akciu?

Hlasovanie ukončené So 06. Dec, 2008, 20:49

Áno
10
25%
Nie
25
63%
Možno
5
13%
 
Celkom hlasov: 40

fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3683
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa fobos »

tvarite sa ako by pc.sk (resp. priamo recenziu i7) citalo 100k ludi , vase prvenstvo prinieslo citanost recenzie core i7 neuveritelnych 2700x so 4mi komentarmi (PCT.cz malo tusim cez 35 000 so 140 komentarmi)

nieze by ste pozdvihli biednu SK IT scenu, ale nameisto toho osocujete

nice :bye: len tak dalej, snad to dotiahnete za 10 rokov tam kde je PCT teraz a to uz ma PC.sk dobrych 7 rokov
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
MajkY
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Po 26. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa MajkY »

Fobos cista pravda, ale s tym uz nic nespravis.. Slovensky narod...
PC1: 2500K@4,5GHz/passive NOCTUA NH-D14 | 8GB | GIGABYTE 7850@1090/5700 2GB | 128GB SSD/1TB/NAS DS212j 2x1TB | ASUS P8P67-M PRO | Corsair HX 520 | Cooltek U3 | 22" Dell 2209WA
PC2: 2120@3,5GHz/active Gelid Tranquillo | 8GB | ASUS 6850 2GB | 1TB | ASUS P8Z77-V LX | Corsair VX 450 | Thermaltake Soprano | 23" LG Flatron IPS231
PC3: 8400@3,16GHz/DELL OPTIPLEX 755 SFF | 6GB | GTX 750 incoming ? | 64GB SSD | 17" Dell
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

foboss napísal:...bla, bla, bla...
si predstav akú má čítanosť podobný článok napr. v Číne, či inej ľudnatej krajine. Tam ak náhodou aj "zopár" ľudí omylom klikne naň, urobí to za deň čítanosť asi tak pól milióna.
...proti tomu je i pct.cz nič

porovnávaš neporovnateľné :rolleyes:
...sa trochu poobzeraj okolo seba, kde žiješ, zamysli sa nad tým a až potom sa púšťaj do podobných vyjadrení :rolleyes:



btw, je prinajmenšom zvláštne, kam sa dostáva debata na tému : Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE
...pritom mňa by zaujímalo o aké testovanie pôjde. Na čo som sa aj pýtal vo svojom ostatnom poste.
Nezdá sa mi, že tajnostkárenie by v takejto veci ľudí na akciu zrovna malo nalákať. Ak nebudú návštevníci vedieť, o čo pôjde asi len ťažko vôbec dajakí návštevníci budú.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa Gudas »

foboss napísal: nieze by ste pozdvihli biednu SK IT scenu, ale nameisto toho osocujete
...nuž tak daj návod na pozdvihnutie našej IT scény.
Snažil som sa spraviť Nehalem ako prvý na Slovensku, hlavne kvôli tomu pozdvihnutiu, aby bolo vidno že web môže byť takisto zaujímavý, že tu nie sú len "papierový"...
Ja nikoho neosočujem, len možno trocha okatejšie ukazujem na tú recenziu, možno aj kvôli tej spomenutej nízkej čítanosti. Uvedomiť si treba aj, že napr. ten PCT je "za vodou" a má zázemie, kdežto my fungujeme len vďaka entuziazmu, ak sa to dá tak nazvať.

Späť k téme - chceme vedieť čo sa bude ukazovať! :-D
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

foboss napísal:tvarite sa ako by pc.sk (resp. priamo recenziu i7) citalo 100k ludi , vase prvenstvo prinieslo citanost recenzie core i7 neuveritelnych 2700x so 4mi komentarmi (PCT.cz malo tusim cez 35 000 so 140 komentarmi)

nieze by ste pozdvihli biednu SK IT scenu, ale nameisto toho osocujete

nice :bye: len tak dalej, snad to dotiahnete za 10 rokov tam kde je PCT teraz a to uz ma PC.sk dobrych 7 rokov
...mozes hovno pozdvihovat slovensku IT scenu, pokial sa nezmeni pristup velkych firiem k mrnavemu slovensku. pct.cz malo intel nehalem pack daleko, daleko pred uplynutim NDA. co sa o nas povedat neda - dostali sme ho az po NDA. cize je jasne, ze kazdy druhy slovak si precital a okomentoval receniu inde a u nas toho uz moc na komentovanie nie je. robime na tom, aby sa to zmenilo a myslim, ze naberame ten spravny kurz...

...pc.sk zacalo ako-tak kvalitny content produktovat necely rok dozadu (hoci tu je uz 7 rokov ako pises) a na sk internete naozaj tazko hladat web, ktory by mal kvalitnejsie recenzie.

...takze sa tu prosim ukludnite a piste k veci.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3683
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa fobos »

sm_oOx^ napísal: ...takze sa tu prosim ukludnite a piste k veci.
ako vzorne napisal hned prvy post nas jeden admin ze ? :-)
crux2005 napísal:poviem to inak:

PC :shit:
:hohaha:
:no:

nemohol som si to odpustiť :D
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa Martan »

Ano obcas sa tu vedenie snazi userov poucovat a pritom nevidi smietku vo vlastnom oku.
To je vsak u ludi bezne.

Stale sme sa vsak nedozvedeli o co ide, dokonca uz to mame aj ako novinku na hl. stranke.
Tolko k celej tejto opat raz uzasnej teme v tejto este uzasnejsiej sekcii... (moj nazor)
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
thimy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 772
Dátum registrácie: So 17. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: BA / ZM / Brno [27]

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa thimy »

No priebeh akcie je z velkej casti v rukach PCSPACE a tam ja uz velmi nevidim :) . Ale predbezne to vyzera, ze zbehnu nejake bezne aj menej bezne testy vykonu + malo by sa dostat aj na pretaktovanie a nasledne ukazka navysenia vykonu. Pravdepodobne toho bude viac, ale o tom uz ja nic neviem. Ono to bude skôr zaujimavost pre pritomnych zakaznikov, nez akcia ktorej sa clovek nevie dockat, ale tak podla mna pre niekoho to moze byt zaujimave. Samozrejme ludia co mali Nehalem v rukach takyto druh akcie tazko ocenia :)
CPU: Intel i5 3570K + ZALMAN FX70, MB: ASUS P8Z77-V LE PLUS, RAM: 16GB (2x4GB + 2x4GB) DDR3 1600Mhz, VGA: MSI GTX770 2GB + Gigabyte GTX660 OC 2GB (GV-N660OC-2GD), SSD: Samsung 840 PRO 256GB + 128GB Crucial C400 , HDD: 2x 2TB WD20EARX, DVD-RW: ASUS DRW-24B1LT, CASE: CHIEFTEC WH-02B-B-OP, PSU: Enermax MODU87+ 500W, MONITOR: LCD HP LP2275w + 2x LG Flatron L2000CP, SOUND: Logitech Z-5500, KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard, MOUSE: Roccat KONE; (Odkaz)
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa GABO »

foboss napísal:
sm_oOx^ napísal: ...takze sa tu prosim ukludnite a piste k veci.
ako vzorne napisal hned prvy post nas jeden admin ze ? :-)
crux2005 napísal:poviem to inak:

PC :shit:
:hohaha:
:no:

nemohol som si to odpustiť :D
Už zareagujem keďže si vytiahol časť z celého príspevku. Smoox ti reagoval na tvoj suprový príspevok o podvihnutí SK IT scény takže by bolo dobre reagovať priamo na to, nie vytiahnuť časť príspevku a prispôsobiť si ho k tomu čo napísal ADMIN Crux2005 (to, že občas vyletí je jeho špecialita rovnako ako keď napíše článok, ktorý je z SK a CZ scény gr. kariet na špicke). Reaguj k tomu o čom Smoox písal lebo si pripadám ako u debilov doslova. Ak Crux2005 uzná, že to prehnal tak sem napíše resp. vysvetlí ako to myslel.

Ostatok je kopa rečí a činy žiadne. 3/4 ľudí z fóra ani netuší čo je za týmto projektom práce, pripovedať vie (zbežne by som najradšej vymenoval pár userov, ktorí si pustia hubu na špacír v stále rovnakých situáciách, ale keď sa niečo ponúkne stiahnu chvost...)

A ako už tu niekto napísal Slovenský národ - tulenia choroba a pripovedať..toto Vám niektorým naozaj "ide" výborne.

EDIT: ešte som zabudol, ja nemám nič proti PCSpace, každopádne je naozaj trápne ak sa tu rozprávame na dvoch stranách a stále sa chodí okolo horúcej kaše a nevieme čo a ako...takže pre budúcnosť nechodiť okolo horúcej kaše ako detičky v škôlke a rovno napísať.

Toľko odo mňa k tejto podarenej a hlavne vtipnej téme.. :rolleyes:
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Neviem čo presne a čo všetko tam (ne)bude, takže to súdiť nemôžem....ak by som mal čas, tak by som zašiel, ale čas nemám a keďže to nieje nič veľké tak ma to ani moc nezaujíma...

Sú to triky...väčšina kupujúcich už pri počutí alebo prečítaní slova najvýkonnejší počítač, predstavuje niečo geniálne a preto sa prídu pozrieť...alza tak nastraží kopec reklám na ich predávaný tovar a dobrý kšeft je na svete... :-)
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa Memnon »

no ciganska a pivko ktre by roznasali polonahe hostesky tam asi nebude
skor to vyzera na suche benchmarky + onanovanie nad neuveritelnym vykonom nahelmu oproti zvysku sveta
mam pocit ze tato akcia bude pre velmi malinku skupinu ludi ktori sa budu doma nudit alebo ten komp budu chciet ukradnut a predat
v zaklade ide uz aj o miesto usporiadania tj Bratislavska poobocka na radlinskeho do ktorej sa najviac pomesti tak 25 ludi
nemam nic proti PCSPACE a jeho 3mesiac starym vydaniam ktore mame v skole ale voci alze v ktorej nakupujem tovar nedostupny v ageme ale tuna nejde ani tak o predvadzacku ako o komerciu
PCSPACE si spravi "exkluzinu" live recenziu co sa bude isto dobre vynimat na titulnej strane a alza zas pretlaci svoj produkt do povedomia ludi ktori proste chcu mat (ako to uz niekto spominal) "najvykonnejsi pocitatc"
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
palee
VIP
VIP
Príspevky: 1598
Dátum registrácie: Pi 19. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa palee »

tak boli ste tam niekto? o čo tam nakoniec šlo? malo to niečo, čo sa týka i7, niečo extra, čo by stálo za slovo alebo to bolo naozaj len o pritiahnutí zákazníkov a oblbovania s cieľom predať nejaký ten tovar, díky :)
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa A2C »

bol som tam ale nič extra sa tam nekonalo vyzeralo to byť mrtvé pokiaľ som tam neprišiel a aj keď som tam bol tak to kapalo ďalej
bolo to málo mediálne masírované ľuďom do hláv a naviac aj tak sa mi zdá že išlo len o to predstaviť toto je nová platforma to najvýkonnejšie čo vám predávame aby ste nekupovali mačku vo vreci tu si to ochytajte a okukajte podľa mňa o nič iné nešlo
ale ten kto ten PC konfiguroval veľmi musel šlapať na niečom pretože keď už raz použijem dosku od Gigabyte tak tam dám aj grafiky od toho istého výrobcu teda pokiaľ ich vyrába čo v prípade Gigabyte vyrába dám ich viac odseba aby sa VGA neprehrievali keď sú spolu a nie k sebe ako sendvič a hlavne nenechám na CPU box! :furious2:
zdroj sa celkom dal Fortron Everest 800W aj keď sľubovali OCZ 900W :rolleyes: a pamäte tam mali Corsair DHX namiesto OCZ ako sľubovali :rolleyes:
v každom prípade keď som tam prišiel tak Vantage trhal CPU bol na defaulte a išlo to len s jednou VGA
Super Pí za 12,5s proste bieda keby povedali pretoč nám to neostýchal by som sa :D
ale s tým boxom by sa aj tak veľa nedalo :-(

celkovo dobrý zámer ale nepodarilo sa to
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa gammaray »

Fuuuuuha, PC za 116 000 sk a ze BOX chladic :laugh: , vyyyborne :good: , fakt tu uz neni co dodat :-)
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Orbit
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut 02. Dec, 2008, 02:55

Re: Alza + PCSPACE testuju zostavu s Intel i7 LIVE

Príspevok od používateľa Orbit »

A2C napísal:Super Pí za 12,5s proste bieda keby povedali pretoč nám to neostýchal by som sa :D
ale s tým boxom by sa aj tak veľa nedalo :-(
S tym boxom to islo na 3,9 :D

//to je OK, ale ked PC za 116 000 tak urcite nie s BOX chladicom, ale nech to ma stavu :-) , gammaray

Nikde som nepisal ze vyber toho coolera bol rozumny ;)
Naposledy upravil/-a Orbit v So 06. Dec, 2008, 00:38, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Debata o všetkom"