Vodné fajky

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa agrashi »

Speezeer napísal:Pekné, 80cm tak to je fakt dobré, hlavne nech je kvalitná, dobrý tabak.

A ako je to s tabakmi, lebo vraj sú také čo horia 5minut ale aj pol hoďku, hodku...tak neviem, tam sa to tiež delí na nejaké ubershity alebo high end...:D, resp. stačí zobrať úhel z krbu? :D
toto nie je otazkou tabaku /dlzka horenia a kvalita dymu co sa priamo tabaku tyka je v hlavne spravnom nalozeni do korunky a potom samotna kvalita a vlhkost tabaku, pri El-Nakhla sa netreba bat, to je standartna kvalita ;) / ale jedna sa tu o uhliky. Na fajcenie VF su dva typy uhlikov.

Samorozpalovacie - su vo velkostiach 33,40 a 50mm a su ovalne . Ich vyhody : dobra vyhrevnost (cim vacsi tym vacsia vyhrevnost, osobne mam 40tky a su dost silne, musim z nich ukrajovat) , rychle rozpalenie radovo do par sekund az desiatok sekund,staci pouzit zapalovac alebo sirky. Nevyhody : mozno citit obcas zlu chut sposobenu hlavne sirou ktora je v uhliku ako prvok na rychlo vznietenie.

Prirodne uhliky - vela typov, najcastejsie pouzivane su vyrobene z kokosovych skrupin , su vo viacerych tvaroch, najcastejsie kocky o velkosti 2x2x2 a 3x4x2 . Vyhody - cisto prirodne, bez chemikalii, len s nimi je pravy uhlikom nekaziaci pozitok z tabaku, ako vyhodu vidim aj podstatne menej popola ako pri "samoskach" , stredna az dobra vyhrevnost, pri mensich ako su 2x2x2 by som odporucil pouzit 2 kocky,jasne ze zalezi podla korunky aku mate. Nevyhody : nutnost pouzitia silneho zdroja ohna ako napr sporak, otvoreny ohen /pahreba, krb, fatra..co vas proste napadne :rofl: / alebo specialne na to urcene turbo zapalovace hh ;) , zohriatie trva radovo niekolko minut. Mne sa kocka 2x2x2 na sporaku rozpali do cervena za 5 minut.

jaffar ano Romman viem objednat ;) Pozeram ze taktiez patri medzi luxus :good:
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Reinok »

No u kamaráta sme mali tie samorozpalovacie, a horelo nám to cca vyšše 30minút aj viacej neviem presne.
Ktoré skôr odporúčaš kúpiť samošky, alebo prírodné? Alebo mám vyskúšať? Zase rozpaľovať 5minúť, nariť.

Ešte nejaká tá otázka, má sa dať radšej viacej vody alebo menej? Kedy je to lepšie?
A tabak v tom kelímku, má byť nacpaný alebo len tak primerane položiť po vrch....? Kamarát on to tam tak trochu zatlačí...tak neviem...kýmsa chytí dym nám to trvá cca 5minút...niekedy o pár min. viacej... :)
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa agrashi »

Voda - ma sa jej dat tolko ze ked ponoris do nadoby telo VF s trubicou tak musi byt ponorena max 2 - 3 cm , ak viac bude sa ti velmi tazko tahat a pojde ti slaby dym. Vlastna skusenost potvrdzuje tuto teoriu. Prave teraz uz fajcim moju novu jeziskovsku :D VF a dal som privela vody a tahalo sa strasne tazko, odlial som a super :good: Do vody pre lepsiu filtraciu sa odporuca nakvapkat aj citron. Je to zaujimave alebo potom pre taku trosku inu chut namiesto vody dat mlieko. Mnohym to chuti, nemam este vyskusane, nebola na to fajka ale uz je :P . /extremisti davaju vodku, alebo ovocie ako ceresna slivka hruska a podobne :hysterical: /

Uhliky - zalezi ci chces mat rychlo rozpaleny uhlik /nechce sa ti cakat/ a nevadi ti mierne poskvrnena chut.. tak samosky. ja pouzivam samosky, aj teraz. mam ich este cca 35ks a prirodne kokosove mam ale 20. tie si davam ked mam cas sa s uhlikom babrat. takze je to cisto len na tebe. fajnsmekri si davaju len prirodne. my obycajni mozeme kombinovat podla chute , raz tie potom tie ;)

Nabitie korunky - po spravnosti v ZIADNOM PRIPADE NEUTLACAT. Zamedzis tym priechod vzduchu medzi tabakom a zle sa ti prehreje resp. ked dofajcis ostane ti vela nezhoreneho tabaku -> pojde aj slabsi dym. Najlepsia mozna vec ako nalozit tabak je ze v rukach ho rozmrvis na listocky a male kusky a pokladas do korunky a samozrejme neudusat ;) . Robi to dost vela a je to potom kvalita :cool: . A co sa tyka mnozstva. Naklada sa vzdy az pod horny okraj korunky, medzera od okraja musi byt tak velka aby sa ti tabak neprilepil o alobal lebo potom je z toho hnusna spalena chut. Opakujem. Az pod okraj do miery aby sa nedotykal alobalu.

Este nejake otazky? :)

PS: prave som si dal mata + visna v pomere 40:60 a poviem vam. Uf ta mata je ale silna riadne. Nabuduce dam este menej, dost mi to pretahuje dutiny yahooo
Naposledy upravil/-a agrashi v Št 25. Dec, 2008, 03:14, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No ak by sa dalo, ja by som sa chcel opytat, ze cca za kolko by si vedel zohnat nejaku VF , nemusi byt velka, moze byt aj mala, len aby sa to dalo dobre fajcit, totiz ako som uz spominal, chodievame do cajovne kazdu stredu len kvoli VF a tam 1 stoji 150SK ( myslim jedno vyfajcenie ) a to stiahneme za cca 20 minut,
Ale obcas tam pracuje taky kkt co prikaze ze si musime dat aj caj , cize vzdy tam nechame cca 300-400Sk, co je podla mna zbytocne.....
Nevedel by i doiest nejaku fajku zo zahranicia? nemus byt nova, moze byt aj pouzita... :)
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa agrashi »

no to sa ti fakt oplati fajku kupit.

pouzite zo zahranicia neviem doniest. najblizsiu pouzitu ktoru predam bude moja :)

pridavam link s fotkami fajok a ich nazvami. v nazve je velkost fajky /prve cislo v palcoch 1"=2.5cm/ aj jej cena /cislo druhe za ktorym nasleduje "sk"/

ponuka fajok

ak hladas daco lacnejsie tak potom by som objednaval z http://www.vodne-fajky.eu" onclick="window.open(this.href);return false; ;) .

z ponuky ktoru som zostrojil si myslim aj speezer vyberie ;) . teda su tam aj pre neho okolo 2k atraktivne fajky.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Reinok »

Agrashi, thanks, v poho fajky, aj som si už vybral : Odysea 2hadice 24" 1950, tak by to malo byť...

To akože tieto fajky máš na predaj nové alebo ako? Odkiaľ je ten zoznam...24" = 60cm to asi myslím že stačí, hulíme vždycky dvaja takže stačí dvojitá...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Krutibrko »

A za kolko yb si rpedal tu tvoju? :)

ja by som proste kupil nejaku tu od uzivatela :)
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa zwARO »

agrashi napísal:...
nie toho som sa neobaval vobec :) len som nevedel kde to bude prebiehat :) sak viem ze uz si tu nejaky piatok :D poslal som ti ss aby ma nahodou niekto nepredbehol :)
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa jaffar »

Krutibrko napísal:Ale obcas tam pracuje taky kkt co prikaze ze si musime dat aj caj , cize vzdy tam nechame cca 300-400Sk, co je podla mna zbytocne.....
Podnik sa volá čajovňa alebo fajkovňa? Tak kto je teda kkt? :rolleyes:

Anyway, kto chce kvalitnejšie (ehem, sú vlastne lepšie?) tabaky Romman, ozvite sa, chcelo by to tak ešte 2 kilá, nech sa to oplatí voziť...
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa agrashi »

Speezeer - ano fajky su nove, ten vypis som poslal z obchodu odkial beriem aj tabak ktory je na ceste. a ver ze 60cm ti staci. ja mam 63jku a normalne ze super /co sa velkosti tyka/ pre dvoch viac nez dostacujuce.

Krutibrko - juj sak ju mam len dva dni neber mi ju uz :D . ale v rozpeti mesiaca januar mozeme hodit rec. teraz si ju este chcem uzit :P

zwARO - SS vidim hned ti odpisem

jaffar - v pohode nemusis na silu zohanat ludi. tie dalsie dve kila by som zobral AlFakher napr. romann ci dakto bude chciet neviem. ten je drahy, vychadza mi po prepocitani nieco nad 5 kil za 250g balenie xP Posta je neuprosna vec. Vychadza dost draho.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Krutibrko »

jaffar: zle somto napisal, vzdy si dame nejakycaj velku kanvicu,pretoze nie kazdy fajci VF, to je jasne,ale minule tam robiltaky, coVF a caj pripravoval 1 hodinu, boli sme cca 4-5 ludi, mali smecaj Tuareg je to najdrahsi caj aky tam maju a 1 VF, prisli dalsi dvaja, tak nas prinutil kupit 2 caje a nie 1, lebo 1 sme objednali normalne ale povedal ze neprisiel 1 ale dvaja, dalsia vec je ta, ze uz sme tam vtedy sedeli 2 hodiny a on robil fakt takmer hodinu 1 caj......
Proste ma vtedy nasral :)
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa jaffar »

agrashi napísal:jaffar - v pohode nemusis na silu zohanat ludi. tie dalsie dve kila by som zobral AlFakher napr. romann ci dakto bude chciet neviem. ten je drahy, vychadza mi po prepocitani nieco nad 5 kil za 250g balenie xP Posta je neuprosna vec. Vychadza dost draho.
Jaj ištenem, to mi nenapadlo :) Po výplate (ak tentoraz dôjde :rolleyes: ) ti napíšem čo beriem, rátaj cca 6 - 8x 250g a 0 - 10 50g :)
A 5 kíl je OK cena, vychádzalo to pri 4 250g pixliach o dosť viac. A navyše pri cene štvrťkilovej nakhly v smokeshope... :hysterical:
Krutibrko napísal:jaffar: zle somto napisal, vzdy si dame nejakycaj velku kanvicu,pretoze nie kazdy fajci VF, to je jasne,ale minule tam robiltaky, coVF a caj pripravoval 1 hodinu, boli sme cca 4-5 ludi, mali smecaj Tuareg je to najdrahsi caj aky tam maju a 1 VF, prisli dalsi dvaja, tak nas prinutil kupit 2 caje a nie 1, lebo 1 sme objednali normalne ale povedal ze neprisiel 1 ale dvaja, dalsia vec je ta, ze uz sme tam vtedy sedeli 2 hodiny a on robil fakt takmer hodinu 1 caj......
Proste ma vtedy nasral :)
OK, neviem, nebol som tam, takže tažko povedať, ale to čo si napísal predtým znelo holt inak...
A hodina na čaj nie je veľa, koľkokrát sa to nedá stíhať rýchlejšie (robil som v čajovni...). Akurát by ma zaujmalo, čo to je za úžasne kvalitnú čajovňu, že najdrahší čaj je tuarég, to bude fakt skôr fajkovňa než čajovňa... :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa zwARO »

a co by si tam xcel robit na caji hodinu? chytim zalejem odnesem,nie ? :)
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa jaffar »

zwARO napísal:a co by si tam xcel robit na caji hodinu? chytim zalejem odnesem,nie ? :)
Keď neviem, nekecám...
Máš v čajovni 40 ľudí, si tam sám, 15 z nich zároveň chce čaj, k tomu 3 šíše a nejaké 3 - 4 rôzne jedlá (pita i.e.). Máš dve ruky, takže viac ako 4 čaje naraz nezvládaš robiť, zvlášť keď máš také, čo musíš urobiť do konvičky, nie, že si ich človek robí sám. A teraz skús položiť otázku znovu...

Viem, že som OT, ale nedalo mi.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Boli sme v tej cajovni iba my.... :)

Návrat na "Debata o všetkom"