odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa Muhyng »

nazdar!

ako by som co najefektivnejsie (rozumej za co najmenej penazi co najmenej hluku) odhlucnil nasledovnu zostavu:
MB: MSI KT3 Ultra2
CPU: Athlon XP1800, chladic Titan D5TB, hlinikovy pasiv a noname 8cm fan
GPU: Sapphire ATi Radeon 9800PRO +stock chladenie s malym ventilatorom
zdroj: noname, 12cm
skrinka: Nokia look z roku 2002

Zistil som, ze v PC huci takmer vsetko. Zastavil som naraz (ceruzkou :red: )fany na CPU, GPU aj zdroji a aj tak stale nieco piskalo. Neviete, co to moze byt? Lebo ak to robi doska... Oplati sa do toho vobec investovat? Najradsej by som vsetko chladil pasivne, ved ten procesor sluzi 95% casu iba na net... Ale natvrdo vypnut fan na grafike si netrufam, aj teraz je pasiv velmi teply.

rozpocet neuvadzam, lebo netusim, co napr. s grafickou... Ako som pozeral v BGS, kombinacia pasivneho chladenia a AGP portu je dnes uz asi nedostupna (2300Sk a NV7600 sa mi zda dost penazi, za to mam novu dosku s integrovanou grafou a procak to nezvladne) :(
Aby ta cena nakoniec nebola 80% z ceny noveho PC, ktore je sice uplny lowend ale aj tak 4x vykonnejsi
amd64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Po 29. Sep, 2008, 16:03

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa amd64 »

ked si vsetky fany zastavil, tak piskat (hucat) mohol aj HDD, v takychto starych zostavach tipujem mas stary disk, ktore hucia velmi :D ja som svoj stary maxtor vymenil za terajsi seagate, a normalne som skoro nic nepocul, ale casom som si uz zvykol aj na tento novy, a uz aj tento je pre mna hlucny :laugh:

takze napis aky mas teraz, ak je to nejaky maxtor, tak ten bude naisto hucat :hysterical:
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa Muhyng »

hm, to mi nenapadlo, dnu je jeden 40GB Maxtor 6K040L0 (ten je z este starsieho PC)a jeden 120GB IBM DESKSTAR IC35L060AVVA07-0

kurnik, to uz je horsie, vrazat peniaze aj do disku...
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa Attilka »

Moze pyskat aj stary zdroj,skus nasluchat ked zastavis FANy
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
amd64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 225
Dátum registrácie: Po 29. Sep, 2008, 16:03

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa amd64 »

hh, takze predsa je tam jeden maxtor, takze to on bude robit najvacsi hluk :D
Používateľov profilový obrázok
stvanec
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 13. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Šamorín

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa stvanec »

urcite ten 40gb disk neni o com....ved vyskusaj...tomu disku ani nepomoze ked ho das do odhlucnovacej krabicky
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Disky niesu problém teda aspoň pre mňa..
Ak stíšiš všetky vetráky na minimum, poprípade odstrániš tie menej potrebné tak dosiahneš veľmi tichý počítať pre home user.


PS: mám taký dotaz : točí sa mechanika keď v nej je DVD ale nič s nou nerobím ? takto lepšie sa opýtam vidáva mechanika pri svojej nečinnosti nejaký hluk ?.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa Muhyng »

moja nie, aspon ta jedina...

fan v zdroji sice huci trocha tiez, ale nie najviac, skor je to vsetko trosku a spolu kraval jak svina

klucova otazka teda znie - co s vetrakom na grafickej karte? To ako spomalit zvysne vetraciky si tu uz niekde pohladam...
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Ja som mal tiež "dilemu" ako odhlučniť svoj PC.
Takže som si k zdroju spravil reguláciu otáčok podľa teploty...snímač som pripevnil na chladič a je to...zdroj je tichučký...
Grafika mi sama o sebe nehučí, pretože je už na default nastavená na tuším 25% otáčok...takže grafika tiež...
CPU cooler som kúpil new a s speedfane som ho zreguloval na 10-20% podľa potreby...
Disky ofukujem 9cm vetrákom zregulovaním na 5V čiže PC je dosť tiché ale je počuť..
Keď prídem do izby tak sa musím zastaviť a načúvať aby som zistil či je PC zapnuté alebo nie...

Takže ma to nestálo prakticky nič a pc je takmer ticho...
HDD riešiť nebudem, lebo mi na nich nevadí skoro nič...až niekedy na vibrácie...
skrinku mám otvorenú...teploty sú fajn...taký normál...(Všetko v IDLE)GPU: 45C,CPU: 35C,Disky v priemere: 30C, A zdroj neviem...zozadu je teplý ale ale max 50C aj to už preháňam, keď uvážim že polovodičové súčiastky sú konštruované nad 100C je to stále veľmi dobrá teplota...
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
Bdurex
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 922
Dátum registrácie: So 27. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné (20)

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa Bdurex »

No ja mam taky problem moja zostavicka takato podobna starsia troska Durex 800Mhz ...ked HDD Maxtor nezapojim tak PC absolutne nepocut....no ak zapojim sa to rozkruti a de to :laugh: lenze pre kazdeho je ina uroven zvuku hlucne a ticho ..stisovanie PC je choroba , ktora sa neodstrani,....stale ti vadi viac a viac stisis PC totalne a pocujes secko tu aerodynamiku, krutiaci HDD ....secko povypinas a aj tak to huci :) ...ja sa snazim nedavat ventikom viac ako 4V lebo secko pocuuuut AAAAAAAAAAAAAAAAA :!:
Powered by Core i7 2G & Samsung Galaxy S III
Používateľov profilový obrázok
Broolly
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1666
Dátum registrácie: Pi 26. Sep, 2008, 07:40
Bydlisko: Košice

Re: odhlucnenie chladenia skrinky stareho PC

Príspevok od používateľa Broolly »

Vola sa to choroba z povolania , pocujem aj 600 RPM strasne nieco a pri WD 640 AAKS co nik ani nepocuje sa mi zda ze sa ruca stena :)) a Zdroj je lietadlo co prehluci skoro vsetko . No ked pridem ku niekomu inemu tak hned pridem na to ze asi mi uz jebabre nakolko kazdemu to huci minimalne 3 krat tolko :))
Spoiler: ukázať
CPU: Intel 3570K 4.6 GHz, Watercooling: EK Supreme HF Actal + 4x 120 mm Noisblocker Multiframe S1 on XSPC RX480 + Laing Ultra + EK Top V2 + EK RES 250 Rev2, Silentstar Quad MB: Gigabyte z77x UD5 TH, RAM: Team DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz Xtreem Vulcan CL11, HDD: OCZ Vertex 3 max iops 240gb, 2x Samsung F4 320GB Raid0, Seagate Baracuda Green 2 TB, Seagate Pipeline 2TB DVD RW: Sony AD-7260S, Lite-On iHAS124 GPU: Asus Geforce 8800 GTS 512 DDR3 + EK 8800 GT SLI Ready, PSU: Seasonic Platinum Series Fanless 520 W, Monitor: 27"LCD Samsung P2770HD, CASE: Lian-Li PC-V 2110 Black Regulátor: Scythe Kaze Master, KEYBOARD: Microsoft X6, MOUSE: Logitech G700, GAMEPAD: Microsoft X360, SPEAKERS: Logitech Z906, Headphones: Superlux HD668B + AKG Velur,

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"