Vodné fajky

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Nesqwik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: So 04. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Nesqwik »

na uvod momentalne som v anglicku a zacal som fajcit asi mesiac dozadu

tabak kupujem v ,,paki shope,, najoblubenejsi je teraz doubleapple ,,sample,, stoji 10libier a vydrzi viac ako 10 nalozeni do fajky (asi taky kelimok od masla do 3/4 volne nalozeny) neviem aka je to hmotnost sorry a potom normalne sa predava po 15 a viac nabuduce ked kupim tak dam niekde zvazit
niekedy pridavame do tabaku aj prisady na podporu smiechu

uhliky samozapalovacie zatial nebol zidny problem vydrzi 30 - 45 min. podla toho kolko ludi sa zucastnuje
1. uhlik nedavame na stred ale na kraj a poprehoreni dame 2.uhlik na druhu stranu dymu ide stale dost

fajka je metrova s tromi hadicami

do vody pridavame niekedy mlieko, obcas aj kocky ladu alkohol sme este neskusali
je to fajn vec k filmu

momentalne uvazujeme ze si vyrobime D.I.Y fajku z instalaterskych :D potrieb

pozeram ze ceny doma su dost ,,zaujimave,,
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa agrashi »

u nas su ceny maximalne tych instalatersky potrieb zaujimave :hysterical:

dik za super prispevok. mlieko aj ja uz musim skusit, predtym v malej fajke mi vybublalo az do hadice :OO:
lad je tiez dobra vec, skus aj citron :) co sa tyka uhlika tak ja prvu polhodinu s nim kruzim po okraji a potom na ostatny cas ho dam na stred.

D.I.Y. fajka neni zly napad..videl som ako chalani urobili fajku z melonu manga a ananasu a preprichli to kovovou trubkou . neskutocna haluz :D
Používateľov profilový obrázok
johnny64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 22:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa johnny64 »

Hmmmm, vedel by mi niekto zohnať v rozumných cenách nejaký kvalitný turecký tabak s príchuťou čokolády a/alebo banánu? (-: Pokojne aj 250g paklíky. (-; Mali sme v lete na jednej chate a bola to šupa. (-: (Len škoda, že neviem značku...)
Jo, a ešte, neviete, kde sa dá v rozumnej cene zohnať melasa bez nejakej príchute, resp. čo presne mám zháňať? Mám tu totiž jeden 250g paklík pistáciovej Nakhly priamo z Egypta, len je to kusa suché a veľmi rýchlo sa prepaľuje. A nerád by som si to kazil nejakou inou príchuťou, predsa len, pistácia je dosť neobvyklá príchuť. (-;

Jo, a musím sa pochváliť, mám tu toto:
http://www.prince-molasses.com/PomegranateFlavor.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
a je to fakt pop...arádička. Vlhké je to síce jak šľak, čiže je veľmi jednoduché sa z toho strašným spôsobom zadrbať, ale tá chuť... (-:
Keby niekto vedel zohnať nejaké ďalšie tabaky tejto značky, rád sa dohodnem. (-;

Inak mám tu dvojcentimetrové kokosové uhlíky a sú celkom v pohode, mám vo zvyku dávať dva naraz. A od jedného kamaráta som sa dozvedel, že v jednom cirkevnom františkánskom obchode pri Hlavnom námestí v BA majú po 50 korún balenia desiatich 4cm uhlíkov na kadidlo a sú fakt parádne, ide z nich úžasný hustý dym. (-;
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa agrashi »

za zhanaca tabakov som tu oficialno/neoficialne ja :red:
len skoda ze nevies znacku. tych kvalitnych tabakov je dost a aj v roznych cenach. akurat citam ze si napisal "turecky tabak" . znamena to ze ta znacka je vyrabana v turecku? podla toho by sa dala najst znacka alebo aspon okruh znaciek. napr. co viem z pamati tak Nakhla je egyptska, Sultan a Ojmar ci Oumar /tak dajako/ su jordanske. takze urcite sa najde ak vies ze to bol turecky.

a kokosve uhliky 2cm som mal aj ja teraz. to sa neda porovnat so samoskami.i ked cakal som jak trulo vyse 5 minut nech sa mi obidva rozpalia a nahrieval som nad sporakom ale stalo to za to. mal som aj ja 2 a je to ideal. konecne som citil 100% chut tabaku bez roznych gebuzin.

o tych frantiskalskych :) uhlikoch som pocul ze su dobre. vedel by si zopar baleni kupit a ja by som zobral od teba urcite. chcem ich skusit.

co sa tyka tej melasy. tak rozmyslam ze zoberiempar sprejov lebo sa to oplati doma mat. inac ak si z BA tak chalan co ma http://www.vodne-fajky.eu" onclick="window.open(this.href);return false; je z petrzalky. on ma Mola mix sprej za 100sk. postou ti posle len ak objednas minimalne 200sk objednavku a posta ta vyjde 100sk co sa neoplati. preto sa s nim skusit skontaktovat ze ci osobne nepreda? podla mna by to nemal byt problem.

PS: stala sa mi nehoda :D . akosi sa mi nechcelo cakat kym sa mi taka troska tabaku rozpali (dal som si len na dno extra vlhkeho) tak som to co ostalo z tych zeravych kokosakov polozil do tabaku, zakril alobalom a potiahol...ako chlapci dym uzasny ale ten smrad :hysterical: tatko ma chcel zdomu vyhodit, tak teraz tu sedim pri otvorenom okne kde na mna fuka cerstvy mrazivy vzduch :smutny:
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2269
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa materik »

agrashi teraz potrebujem pomoc ja...
Chystam sa kupit si po skuskovom nejaku VF, tak ci by si mi nieco nevedel poradit. Chcem nieco aspon s dvoma hadicami a nasiel som tuto:
http://vodne-fajky.eu/index.php?main_pa ... cts_id=118" onclick="window.open(this.href);return false;

Brat, nebrat, pripadne nieco lepsie za tuto cenu?
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
johnny64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 22:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa johnny64 »

agrashi napísal:za zhanaca tabakov som tu oficialno/neoficialne ja :red:
len skoda ze nevies znacku. tych kvalitnych tabakov je dost a aj v roznych cenach. akurat citam ze si napisal "turecky tabak" . znamena to ze ta znacka je vyrabana v turecku? podla toho by sa dala najst znacka alebo aspon okruh znaciek. napr. co viem z pamati tak Nakhla je egyptska, Sultan a Ojmar ci Oumar /tak dajako/ su jordanske. takze urcite sa najde ak vies ze to bol turecky.
No... Poslal som mail kamarátke, ktorá ten turecký na tú chatu doniesla, tak snáď mi odpovie. (-:
agrashi napísal:o tych frantiskalskych :) uhlikoch som pocul ze su dobre. vedel by si zopar baleni kupit a ja by som zobral od teba urcite. chcem ich skusit.
Pokojne, môžem kúpiť a poslať, pošli PM a nejako sa snáď dohodneme. (-;
agrashi napísal:co sa tyka tej melasy. tak rozmyslam ze zoberiempar sprejov lebo sa to oplati doma mat. inac ak si z BA tak chalan co ma http://www.vodne-fajky.eu" onclick="window.open(this.href);return false; je z petrzalky. on ma Mola mix sprej za 100sk. postou ti posle len ak objednas minimalne 200sk objednavku a posta ta vyjde 100sk co sa neoplati. preto sa s nim skusit skontaktovat ze ci osobne nepreda? podla mna by to nemal byt problem.
Nuž... Pozerám, že tá melasa, čo je tam v ponuke, je medová... To môžem rovno kúpiť http://smokeshop.sk/shop/product/tabak- ... a---100-ml" onclick="window.open(this.href);return false; za 120 korún -- sú tiež v Petržalke a majú tam aj kamenný obchod. (Len pozerám, že teraz to majú práve vypredané... *sigh*)
agrashi napísal:PS: stala sa mi nehoda :D . akosi sa mi nechcelo cakat kym sa mi taka troska tabaku rozpali (dal som si len na dno extra vlhkeho) tak som to co ostalo z tych zeravych kokosakov polozil do tabaku, zakril alobalom a potiahol...ako chlapci dym uzasny ale ten smrad :hysterical: tatko ma chcel zdomu vyhodit, tak teraz tu sedim pri otvorenom okne kde na mna fuka cerstvy mrazivy vzduch :smutny:
Au. Položiť uhlík priamo na tabak... Uh. (-; Stačí mi predstava poriadne prepáleného tabaku pri zle naloženej korunke / zlom ťahaní... (-: (-:
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa agrashi »

materik - hadaj kto tu fajku ma. JA :cool: .

Klady tejto fajky :

+ velka nadoba na vodu
+ slusna vyska 63cm -> lepsia filtracia ako pri 40tkach (zatial ma nepalilo v krku ako pri starej 40tke)
+ prijemny jednoduchy dizajn, fajkarov neurazi ani nenadchne ludi ktori vidia VF po prvy raz tak sa im bude pacit ;)
+ samoupchavaci mechanizmus (pomocou kovovych gulieciek, ked sa zaspinia/zanesu bordelom daju sa vymenit za par korun)
+ dve hadice s dostacujucou dlzkou
+ velka korunka, miesta na hodinove fajcenie bezproblemov /6.5 vonkajsi priemer, 5cm vnutorny/
+ velka miska pod korunkou
+ dobre umyvatelne telo,lahko sa preplachne.

Zapory

- na omak /ci neprebruseny alebo neopracovany, uz neviem/ povrch nadoby je drsny. nie ale vsade! cca 20% z nadoby ma drsnejsi povrch. ale ako problem v tom nevidim. treba mat na zreteli cenu
- vrchne telo VF sa neda rozrobit. miska a kovovove telo su jeden kus
- vnutro korunky je biele. da sa povedat ze uz po prvom nalozeni tabaku sa zaspini a neda sa umyt.
- klieste nevzbuduzju kvalitny dojem
- na vystupoch pre hadice je vidiet nepeknu skrutku ktora je k telu privarena.

Aby som to zhrnul. Fajka za tu cenu sa oplati ak hladas dva slauchy a ma samoupchavaci mechanizmus. nizka cena sa odzrkadlila hlavne na dizajnovych chybach co ale podla mna nie je problem. ak by clovek chcel daco dokonale tak si kupi fajku okolo 2k z dovozou pripadne z ciech a to znacku Topmark.

A za tu cenu ci daco lepsie. asi nie. mozno len kvoli dizajnu ale to aladin robi len jednoslauchove. kvalitativne v tej cene uz nic lepsie nenavymyslas :) a mozno by som skusil si kupit cervenu. teraz by som sa jej nebal lebo cierna mi pride ako moc..obycajna :bye:

johnny64 - zistil som ze ten sv. frantisek je aj v TN, 8. mam skusku /pojdem do TN/ tak sa pokusim ten obchod najst, kebyze ho nenajdem /lebo som slepy imb*cil :D / tak sa ti ozvem

a ta melasa ze je medova je v pohode. medova melasa nie je prichut. melasa a med je zakladna zlozka tabaku. len par znaciek ma vo svojich produktoch AJ medovy tabak. /videl som ho mozno pri 2/

a s tym palenim tabaku. fakt neodporucam, nehorazny smrad. az teraz mam komplet vyvetrane bez zapachu.
Používateľov profilový obrázok
johnny64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 22:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa johnny64 »

Ookej, takže už som zistil, čo za tabak sme to mali, značka Serbetli... (-; Takže, agrashi, keby si vedel zohnať... (-: (Tá kamarátka to mala priamo z Turecka, ale tak skoro sa tam vraj neukáže...)
Yop, a myslel som si, že to s tou melasou bude nejak tak, len som si nebol istý. Len škoda, že to tam práve majú vypredané...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Reinok »

Hoši, čítať toto je radosť, ale potrebujem pordiť, kamenný shop na vodné fajky a príslušenstvo nejaké, rád by som sa popozeral...aspoň po fajke, tabak by bol teda od agrashiho ak sa podarí, a uhlíky, neviem dkesa dá kúpiť väčšie množstvo, 30-50uhlíkov....? Zásoba na tuhú zimu... :music:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
johnny64
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 22:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa johnny64 »

Speezeer napísal:Hoši, čítať toto je radosť, ale potrebujem pordiť, kamenný shop na vodné fajky a príslušenstvo nejaké, rád by som sa popozeral...aspoň po fajke, tabak by bol teda od agrashiho ak sa podarí, a uhlíky, neviem dkesa dá kúpiť väčšie množstvo, 30-50uhlíkov....? Zásoba na tuhú zimu... :music:
Tak... No Smokeshop má aj kamenný obchod, len je to v BA v Petržalke. A uhlíky tam tiež majú, dokonca tam majú balenia po 100 uhlíkov, lenže tie sú asi o tretinu či koľko drahšie, než tie u Františka. No a minule som u Františka kupoval 20 uhlíkov a nebol s tým ani najmenší problém. (-; Takže nevidím dôvod, prečo by nemali predať tých 50.
Ale osobne by som tak či tak kúpil v smokeshope za 120 korún kilo kokosových uhlíkov. To vydrží tak celkom dlhšie za danú cenu. (-; Len treba trpezlivosť pri zapaľovaní, ale IMHO stojí za to. Trošku nepraktické v prírode alebo inde, kde nie je otvorený oheň ani sporák, ale so zapaľovačmi, ktoré v Smokeshope aj na vodne-fajky.eu nazývajú "Shisha burner", sa to dá zvládnuť za tých 5 minút. (Mám to vyskúšané v praxi.)
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa agrashi »

johny.. serbetli som nenasiel, predava to velmi malo obchodov a neposielaju k nam na slovensko :(

speezer.. napis aj tomu tipkovi vodnefajky.eu , lebo podla mna musi mat toho na sklade dost kedze napr moju fajku som objednal vo stvrtok vecer a v sobotu bola odoslana. popytaj sa napis za to nic nedas ;)

brw kukal som aj aladinky na nete. neoplati sa to doviest. fakt len tu kupit.
Používateľov profilový obrázok
---Diablo---
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 643
Dátum registrácie: So 23. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava (22)

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa ---Diablo--- »

Aj ja mam doma jednu vodnu fajku ale pouzivam ju na ine ucely :laugh:

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Plx neviete o nejakom navode ako prirpavit vodnu fajku?? Mam alobal, uhliky a aj tabak...... :)
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa agrashi »

pripravit? akoze postup "ako z tych veci urobit dym" ? alebo postup ako vyrobyt vodnu fajku? /trubka, nadoba zvaris atd / ??
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Vodné fajky

Príspevok od používateľa Reinok »

Agrashi tak na tento silvester tak rýchlo nezabudneme, fajka dymila o 100 šesť. To bolo neskutočné.....fakt bruttááááál....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer

Návrat na "Debata o všetkom"