Net padá v pravidelných intervaloch keď sťahujem

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
hermarian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 381
Dátum registrácie: Št 04. Sep, 2008, 07:46
Bydlisko: Lučenec/Basingstoke, UK

Net padá v pravidelných intervaloch keď sťahujem

Príspevok od používateľa hermarian »

Zdravim!
Mám internet Turbo 2 od T-Comu + dvojnásobný upload.
Keď niečo sťahujem z bittorent siete, tak sa vkuse pripojenie spadne. Priblizne v takych 5-10 minutovych intervaloch. No a dost to vie liezt na nervy... :x
Viete niekto pomôcť čo s tým? Drivre na modem (tá modrá sračka microcom) som preinštaloval, a nič. Už fakt neviem čo s tým...
Hocijaké rady sú vítané...Ďakujem
Spoiler: ukázať
Powered by: AMD Phenom II x955 BE 3,5GHz, Gigabyte HD7850 975/4800 GIgabyte MA790X-DS4, Samsung 2243BW, WD 500GB + Intel 330 180 GB SSD, 4GB DDR2 800Mhz, Seasonic SS-500ET-T3, TSSTcorp. SH-223Q
NTB Asus G750JX
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Net padá v pravidelných intervaloch keď sťahujem

Príspevok od používateľa matopd »

Najlepsia rada je asi aby si si zohnal router \ myslim ze Ti uz aj skoncila viazanost na ten modry shit...\

M
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Net padá v pravidelných intervaloch keď sťahujem

Príspevok od používateľa galen »

zmen klient, predpokladam, ze mas chutovky ako uTorrent ... tkore sice v nastaveniach maju session limit, ale v praxi ich nedodrziavaju...

toto iste mi robil router, ked som pustil uTorrent, a zacinal mi mrznut vigor2600 (o tom, ze mi vypadavala WiFi ani pisat nemusim), kedze bolo otvorenych zrazu 2500 sessions ... ked som sundal uTorrent, zobudil sa aj vigor
lava, prava, lava, prava ...
Lopik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 413
Dátum registrácie: Ut 17. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Net padá v pravidelných intervaloch keď sťahujem

Príspevok od používateľa Lopik »

Ked si uzivatel nevie poriadne nastavit svojho torrent klienta, tak to takto nejako dopadne ... linka sa mu zahlti poziadavkamy od xxx P2P uzivatelov, odozva je pol dnova a internet sa stava velkou neznamou. Pozri si , kolko mas nastaveny pocet prichadzajucich spojeni = kolko maximalne uzivatelov moze od teba stahovat data. Nastav si dajme tomu 8 a skus, co to povie.

PS: este taka zakladna otazka, kedze si tu spomenul tu "modru sracku microcom" ... Spojenie ti pada aj ked nemas zapnuty torrent a len surfujes po nete ?

galen: uTorrent som pouzival dlhu dobu a nemal som s nim ziadny problem. Nastavil som si komunikacne limity a no problem. Ale uz dlhsie torrent nepouzivam, tak mozno nejake novsie verzie su bugpacky. :-)

Návrat na "Siete"