Rady ohladom vysokej školy

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
IcYak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 14:19
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Rady ohladom vysokej školy

Príspevok od používateľa IcYak »

Ozve sa druhy FEIkar.
Som v 1. semestri
Logicke systemy - Galanova+Galan drtiva 1/3 mala zapocet 1/10 mala skusku. Na konzlutaciou dosiel Galan s asi dvojhodinovym meskanim. NA cvikach ho opravovali spoluziaci z priemysloviek.Teraz k jadru problemu Zapocet za 40 bodov zlozeny z 3 pisomiek. 1.pisomka - Realizacia Logickych obvodov (bla bla bla 10 bodov) 2. pisomka - B vyrazy,B funkcie atd... (23 bodov!!!) 3.pisomka - Karnaughove mapy atd... (15bodov = 7normalnych a 8 "bonusovych"). Na zaciatku semestra nam povedala ze kazda pisomka bude 15+-3. Dakde jej uslo 23. Dalej IS (informacny system - zverejnovanie vysledkov prihlasovanie atd...) vsetkym ide ale pani Galanovej to nie ze nefunguje ale cely IS je zly a zbytocny :). Takze ostatny vyucujuci co nam posielali cez to vysledky su asi daco extra :)
Programovanie - Hambalik. Kategoria sama o sebe! Na cviceniach sa hral ne internete nic nevysvetlil, zadania kontrolovali starsi ziaci, a na otazky od spoluziaka k databaze v C mu odpovedal citujem :,, Vy ste sprosty, Vy ste tomu nepochopili" na druhu otazku mu ohladom (or)|| a (and)&& mu odpovedal ze keby mu to povie tak sa to nenauci. Skratka super cvika :)
To su dve veci ktore boli u nas najhorsie ostatne zalezi dost od profesorov.
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Rady ohladom vysokej školy

Príspevok od používateľa Timeshifter »

No, z týchto postov mi vyplýva len jedno: Idem do Brna!

CHcem sa spýtať, ža v akej informatike sa naučím naozaj programovať, aplikovaná matematika? aplikovaná informatika alebo je best čistá informatika?

No, a teda, by som chcel ešte vyzvať niektorých bývalých aj súčasných študentov, ktorí chodili/chodia na VUT FIT alebo MU FI, či by sem mohli napísať názor na tie školy, a ak by sa dalo, tak by som rád prijal aj niekoho, kto by to vedel porovnať s tými v BA.

Diki!
Používateľov profilový obrázok
IcYak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 14:19
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Rady ohladom vysokej školy

Príspevok od používateľa IcYak »

Porovnanie ti neviem povedat ale co som pocul a cital tak Informatika v Brne na Masarykovej je lahsia ako Aplikovana informatika v Brne na Masarykovej.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Rady ohladom vysokej školy

Príspevok od používateľa beardie »

ak chces vseobecny prehlad z programovania a informatiky, tak chod na VUT, ak chces mat matiku, tak chod na MUNI
Používateľov profilový obrázok
MISKOX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov

Re: Rady ohladom vysokej školy

Príspevok od používateľa MISKOX »

rad by som len pripomenul v tejto burlivej mat-fyz debate moj povodny prispevok, dik
Používateľov profilový obrázok
tusom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 259
Dátum registrácie: Ut 26. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Rady ohladom vysokej školy

Príspevok od používateľa tusom »

ak by si chcel nejake info o pravnickej fakulte v KE tak sa pytaj,aj ked odkedy som ja nastupil,tak uz par veci pomenili co sa tyka skusok,ale hrube info ti viem poskytnut :)
k prijmackam,hodilo by sa ti nejake doucko,kazdy koho poznam na nejake chodil,aj ked neviem ci nie je troska neskoro,aj ta predpriprava na fakulte sa tusim zacina niekedy v oktobri
skola samotna,no ak sa ucis nemas na skuskach problem,hlavne v nizsich rocnikoch,potom uz treba troska stastia,aku ma skusajuci naladu :laugh: ,
a uplatnenie? ja uz aj troska lutujem ze som siel na tu skolu :-) ,co som pocul,tak do statnej spravy sa bez (naozaj dobrych) znamosti nedostanes
a v sukromnej sfere to nie je az take zle,ale hned po skole makas za par drobnych,potom je to uz lepsie no :D
"There’s a troll within every man that stirs when you put a keyboard in his hand"
Split
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 321
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Komárno

Re: Rady ohladom vysokej školy

Príspevok od používateľa Split »

niekto kto priamo studuje na sjf sa nenajde?Mna by napr. zaujimalo akoje to s intrakmi. Ci je mozne napr. studovat na sjf a byvat na mladosti
CPU:Sempron 2600+ 64bit Palermo, RAM:512 MB
Kingston, GPU:ASUS Radeon X550 256 MB RAM, MB: MSI K8N Neo3-F, DVD RW:LG GSA 4167-B, HDD:Hitachi 80GB,Maxtor 10GB Case:Mercury KM87 350W
Používateľov profilový obrázok
IcYak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 14:19
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: Rady ohladom vysokej školy

Príspevok od používateľa IcYak »

Pokial viem tak sjf a stavebna byvaju na bernolaku. Aspon co som pocul.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3307
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Rady ohladom vysokej školy

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Všetci strojári bývajú na Mladej Garde, iná možnosť nie je.
Býva tu aj pár architektov, ale stavbáry skôr bývajú na Bernoláku.
Chodím na sjf a bývam na Garde, takže kľudne sa pýtajte.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Debata o všetkom"