Problem sposobeny grafikou? (ASUS F5VL)

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Aqw3R
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 10. Sep, 2008, 15:13

Problem sposobeny grafikou? (ASUS F5VL)

Príspevok od používateľa Aqw3R »

Ahoj,
chcel by som poradit s nasledujucim problemom. Mam notebook Asus F5VL a pred nejakym casom sa zacalo diat nieco divne.

Po par minutach zapnutia a pouzivania tohto notebooku zblbne obraz tak, ze farba niektorych ploch, ktore maju povodne bielu, resp. nejaku svetlu farbu, sa zmeni na svetlo modru. Problem sa tyka napr. svetlej casti pozadia plochy, prieskumnika, outlooku a dalsich programov. Po restarte ide zas vsetko par minut OK.

Mal som tam WinXP SP2, tak som nainstaloval SP3, preinstaloval ovladac na grafiku, nainstaloval vsetky aktualizacie z windowsupdate.microsoft.com, ale nic z toho nepomohlo.

Skusal som urobit screenshot a ulozit si vysledny obrazok. Obsahoval takisto svetlo modre plochy. Po restarte PC som si tieto screenshoty pozrel a zistil, ze su normalne, neobsahuju svetlo modre plochy. Z toho usudzujem, ze problem nie je na strane softveru, ale skor hardveru, ze zobrazuje niektore farby ako svetlo modre.

Co si o tom myslite? Je to nejaka porucha hardveru a mam ho reklamovat, alebo mate nejaky tip na riesenie? Za kazdu info som dopredu vdacny.

Viac info o notebooku na stranke asus.com

Fotka urobena mobilom (klikni pre zvacsenie):
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem sposobeny grafikou? (ASUS F5VL)

Príspevok od používateľa stanomx »

urcite reklamovat pravdepodobne sa nieco prehrieva... alebo uz raz prehrialo a len to dalej dohorieva... na LCD elektronike ... mozno aj ked to sa mi velmi nezda to moze byt aj graficka karta integrovana,
cize reklamacia :rolleyes:
RAMMSTEIN
Aqw3R
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 10. Sep, 2008, 15:13

Re: Problem sposobeny grafikou? (ASUS F5VL)

Príspevok od používateľa Aqw3R »

Nuz, rozpraval som o tom este s jednym kamosom a ten hovoril o tom, ze je to zrejme problem sposobeny v monitore alebo v spoji medzi NB a monitorom. Tak teda skusim reklamovat...

Návrat na "Hardware všeobecne"