ABIT KN9 Ultra

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (44)

ABIT KN9 Ultra

Príspevok od používateľa pmasarik »

Zaujima ma ci ma niekto dosku ABIT KN9 Ultra a ake ma s nou skusenosti.

Budem trochu pretaktovavat takze ma zaujimaju aj moznosti nastavenia, hlavne rozsahy napatia a podobne.
Dalej ci je v baleni ten zadny panel s Firewire.

Dik za kazdu radu, lebo teraz mam ASUS M2N4-SLI a napatie pre CPU nejde zdvihnut nad 1,35V.
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Mno tady je urobeny mensi test. Co najskor sa pozret tam ako tu zadat takuto otazku ?
Naposledy upravil/-a AjsTi v St 25. Okt, 2006, 15:42, upravené celkom 1 krát.
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (44)

Príspevok od používateľa pmasarik »

AjsTi napísal:Co bnajskor sa pozret tam ako tu zadat takuto otazku ?
A vidis tam niekde napisane rozsahy napatia pre procesor?
Na obrazku je vidiet nejaky zadny panel a mozno je tam aj Firewire, ale je to naozaj tak? Neodpovedal by mi podla teba lepsie niekto kto tuto dosku vlastni?
A navyse nie kazdy sme sa ucili na skole po anglicky, takze pre mna je to dost velky problem precitat si anglicku recenziu...
Nic v zlom to len pre vysvetlenie preco som to zadal :-)
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

pmasarik napísal:
AjsTi napísal:Co bnajskor sa pozret tam ako tu zadat takuto otazku ?
A vidis tam niekde napisane rozsahy napatia pre procesor?
Na obrazku je vidiet nejaky zadny panel a mozno je tam aj Firewire, ale je to naozaj tak? Neodpovedal by mi podla teba lepsie niekto kto tuto dosku vlastni?
A navyse nie kazdy sme sa ucili na skole po anglicky, takze pre mna je to dost velky problem precitat si anglicku recenziu...
Nic v zlom to len pre vysvetlenie preco som to zadal :-)
Ani ja niesom anglictinar , ale snazim sa hladat na nete a ak nenajdem sa pytam. Ide o to chciet :roll:
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (44)

Príspevok od používateľa pmasarik »

Tu recenziu som mal davno precitanu, ale nenasiel som tam informacie ktore som hladal.

Neboj nie kazdy hneD pise nove temy, niekto dokaze pouzivat aj uja googla, ale ani ten nevie vsetko... :D
Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (44)

Príspevok od používateľa pmasarik »

A co sa tyka toho firewire pytam sa preto, lebo tu je napisane nasledovne:

Majitele digitalnich videokamer potìsi FireWire rozhrani se dvìma IEEE-1394a porty, jednim na zadni stranì desky, dalsim ve formì headeru.

A keD sa pozries na tie obrazky pri tom teste tak tam ziadny konektor nie je...
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

pmasarik napísal:A co sa tyka toho firewire pytam sa preto, lebo tu je napisane nasledovne:

Majitele digitalnich videokamer potìsi FireWire rozhrani se dvìma IEEE-1394a porty, jednim na zadni stranì desky, dalsim ve formì headeru.

A keD sa pozries na tie obrazky pri tom teste tak tam ziadny konektor nie je...
Toz beriem spet a omluvam sa. Ohladom toho firewire , na webe ati je 2 x IEEE1394 header , pozrel som si dosku a nic tam nieje. Takze ta firma co to ponuka , zrejme ma nedostatocne informacie. Co sa tyka rozsahu napetia , skus napisat svoj dotaz tu . Este raz sorry
8F. Nepocujes , nevidis , nevies. GUGL nieje iba vyhladavanie , je to ZIVOTNA FILOZOFIA. GUGL som JA.
Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (44)

Príspevok od používateľa pmasarik »

Nic sa nestalo :) a otazku som tam uz napisal, len mi nikto zatial neodpovedal...
Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (44)

Príspevok od používateľa pmasarik »

Vazne nikto nema doma tuto dosku???
Spoiler: ukázať
PC AMD Ryzen 5 5600 | GIGABYTE B550 GAMING X V2 | Powercolor Radeon RX6600XT Hellhound | G.SKILL 16GB KIT DDR4 | SSD disk Kingston NV2 1 TB | Seasonic Core GC 500W Gold | Logitech G213 Prodigy | GameMax Revolt | SilentiumPC Spartan 5 MAX ARGB
NAS Synology DS214se + 4TB WD40EFRX | TV TBS USB DVB-C Stick | Router Asus RT-AX56U
ASUS ZENBOOK UM431DA-AM001T AMD R5-3500 14 8GB 256GB SSD
HP ProBook 455 G7 AMD Ryzen 5 4500U 15,6" 8GB M.2 PCIe SSD 512GB
Acer Nitro 5 Shale Black (NC108c7b5q)
Lenovo Y700
dj raptor

Re: ABIT KN9 Ultra

Príspevok od používateľa dj raptor »

mam abit kn9 ale je velmi podobna ako abit kn9 ultra lisi sa len v cipsete a podpore sli a opar drobnosti....
inak je to velmi stabilna doska a specialne urecena pre pretaktuvavacov alebo inak povedane overclockerov.
ale pozor bios toho umoznuje nastavit velmi vela tak treba davat bacha na napätia jednotlivych komponentov.
tato doska co sa tyka biosu toho umoznuje naozaj naozaj vela a specialne na tweakovanie.
napetie cpu je mozne menit od minimalnej hodnoty udavanej pouzitym cpu az cca o 80%.
mozes menit napatie chipsetu, pci-e, ht, pamati, atd...
frekvenciu fsb, ht, pci-e,
ak vsak niesi skuseny v taktovani a tychto zalezitostiach...tak sa do toho velmi nepustaj a men radsej len to, co poznas, pretoze ako a moze taktovanim zvysit vykon celeho pc, tak taktiez sa casto velmi jednoduchsie da vsetko znicit, ciuz cpu, ddr pamate, alebo cipset zmenou napatia...
takze treba by opatrny......
inak dosku vrele odporucam, je to sice menej znama znacka, ale ja som s nou spokojny...
ak chces nieco ine na taktovanie, tak tiez dobra znacka je gigabite.
inak ak tuto dosku osadis nejakym shitnym jednojadrakom, slabou pamatou, alebo nedajboze nekvalitnym zdrojom tak na taktovanie radsej hned zabuni......
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Re: ABIT KN9 Ultra

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Ak chceš taktovať bolo by dobré napísať komponenty ktoré chceš do tej dosky osadiť. (CPU, RAM a napíš aký máš zdroj)
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.

Návrat na "Základné dosky"