Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Chlase
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 17. Jan, 2009, 00:53

Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Chlase »

Ahojte, prosim o rady, co vsetko mam skusit urobit/napravit..

1. najskor som vymenil dve ramky (Povodne 4x512. Teraz 2x512 + 2x1G vsetko kingstony - ale 512-ky su 667, 1G-ky su 800 -len info,ak to ma vpliv). Osadene v paroch - podla farieb. :good:
Vyskusal som komp (len bezne veci, ziadne tesovacie SW) + CPUZ. Vsetko ok.
2. vymenil som procak(s orig.chladenim) - podla navodu, pasta bola od vyroby, pohodica.
3. nainstaloval OS (orig. Vista+SP1) + ovladace + Everest. Vyskusal som test stability (Max teplota cpu 42C. Min,max,priemerna volt. procesora 1,42V,.. Dalsie udaje si nepamatam - mozem sparvit znovu).

Ked ale spustim WinRAR (napr. zbalit 5GB subor rozdeleny v 60 partoch) - popracuje IBA par minut (CPU na 20%) a zamrzne komp (cesta spat je iba reset). 7ZIP to iste. Preinstaloval som ich, no bez zmeny. Nainstaloval som hru (Call of Duty 4) frci ok.

Vyskusal som vymenit nove ramky za stare (cize spat na 4x512MB) - to iste. Nahodil som iba 2x1GB ram - to iste.

Nieco som urobil zle pri procesore, ci to chce novsi bios?(to som este nerobil, a co som cital ani velmi nemam chut + nemam disketofku)


Zachrante ma niekto s jednoduchym riesenim.. :help:


Dakujem

PS: sorry za novu temu ak sa o tom uz niekde kecalo
MB: MSI K9N NEO MS-7260 VER.:2,0 CPU: AMD X2 6000+, 4GB RAM, HDD: 160GB + 1TB, GPU: GF 9500GT 512MB, PSU: Atrix 720T (720W)
Chlase
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 17. Jan, 2009, 00:53

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Chlase »

rottenkiwi napísal:Co znamena zahadna veta "osadene v paroch podla farieb" ?

No, myslel som to tak, ze na doske su 4 sloty v dvoch farbach umiestnene na striedacku. A nove dve ramky (1GB-ove) som osadil do zelenych, zvysne dve (stare 512) do orandzovych..

Ale je to fuk, lebo ako som pisal - osadil som spat vsetky styri 512.. (myslim teda, ze v RAM by problem nemal byt, ci?)

Dik
MB: MSI K9N NEO MS-7260 VER.:2,0 CPU: AMD X2 6000+, 4GB RAM, HDD: 160GB + 1TB, GPU: GF 9500GT 512MB, PSU: Atrix 720T (720W)
Chlase
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 17. Jan, 2009, 00:53

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Chlase »

rottenkiwi napísal:Manual k doske si cital ?

Manual mam, aj som si co to pozeral. Ale co presne myslis? Je tam toho dost (navyse v angl.)..
MB: MSI K9N NEO MS-7260 VER.:2,0 CPU: AMD X2 6000+, 4GB RAM, HDD: 160GB + 1TB, GPU: GF 9500GT 512MB, PSU: Atrix 720T (720W)
Používateľov profilový obrázok
Bourne
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ne 11. Jan, 2009, 22:37

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Bourne »

preinštaluj win,kúp si pastu,skontoluj teplotu,používaj original soft na dosku,skús antivyrus,nešpekuluj a kúp si nové PC
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa stanomx »

hmm rady nad zlato.... fakt
pocuj myslim ze to bude MB... no teda doskou, akú máš dosku? .... a napis aj zdroj, teda nie len vykon ale aj znacku
1.42V- to typujem na dosť staré niečo povedal by som 90nm CELERON/PENTIUM 4/D.... však?
je to s popisu?
RAMMSTEIN
Chlase
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 17. Jan, 2009, 00:53

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Chlase »

Doska je v popise, procesor tiez (AMD x2 6000+ dvojjadrovy je novy, 65nm, 89W /spotreba je rovnaka ako pri povodnom starom procesore/) -je kupeny cca pred mesiacom).
Na zdroji je toto: Eurocase partis s.r.o., AT X-350 JSP, Pentium4. MAX 350W.

Doteraz som vyskusal vsetko mozne, vyhadzovat hardware (vymena za stary - 100% funkcny len slabsi, zatazit PC hned po starte - studeny), vysledky:

-procesor prestane fungovat HNED ked spustim viacero aplikacii naraz /narocnejsie apl./ (za akychkolvek podmienok - skusal som menit ramky, pocet ram v slotoch, Nudzovy rezim win, cokolvek vysledok ten isty)

Napr uz spominany winrar. Tu staci dat rozbalovat nejaky archiv a v tom dat rozbalovat novy (cize dva sucasne) a bim vyuzitie CPU (oboch jadier) klesne na 0%, nabehne "neodpoveda" a po par sek zamrzne cely komp. No jeden proces (napr. iba hra, GTA 4) -ide na jednotku.

O winrare som cital, ze pracuje tak, ze vyuziva viacjadrove procesory efektivne - je pre ne nastaveny. A mozno prave to je ten kamen urazu. Myslim ze ked zacnu pracovat obe jadra (viac procesov alebo tak) zblbne to.
Dalej, MSI vydalo na moj bios update asi 3x a z toho 2x koli procesorom ci take cosi.

Myslite ze update biosu to spravi?
MB: MSI K9N NEO MS-7260 VER.:2,0 CPU: AMD X2 6000+, 4GB RAM, HDD: 160GB + 1TB, GPU: GF 9500GT 512MB, PSU: Atrix 720T (720W)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nech je uz dovod akykolvek, ten zdroj okamzite vymen :
http://www.soi.sk/files/documents/nebvy ... rocase.rtf" onclick="window.open(this.href);return false;

1,42V je vela, ten procesor ma standardne napajanie 1,3V. Skus vypnut vsetko pretaktovavanie v BIOS-e, daj vsetko na AUTO.
Chlase
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 17. Jan, 2009, 00:53

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Chlase »

waw, diki moc za upozornenie.. Urcite pojde von (viem, je to ina tema, ale aku znacku/vykon mi odporucis DIKES)

"1,42V je vela, ten procesor ma standardne napajanie 1,3V. Skus vypnut vsetko pretaktovavanie v BIOS-e, daj vsetko na AUTO."

-ziadne pretakt. nemam v BIOSE, a aj ked dam nacitat optimal. voltaz je rovnaka. Este nikdy sa nezmenila. V ktorej polozke BIOSu ju mozem upravit na 1,3V? (nemozem to najst)
MB: MSI K9N NEO MS-7260 VER.:2,0 CPU: AMD X2 6000+, 4GB RAM, HDD: 160GB + 1TB, GPU: GF 9500GT 512MB, PSU: Atrix 720T (720W)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, pozeram ze tvoja doska je co sa tyka OC absolutne chroma, nulove moznosti nastavovania. Skus si nainstalovat program RMClock, ale asi ti to nepomoze.

Zdroj - ber zdroje znaciek Enermax, Corsair, Seasonic, Fortron. Je to zoradene cca aj podla hlucnosti od najtichsieho po najhlucnejsi :-) .
Chlase
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 17. Jan, 2009, 00:53

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Chlase »

:-( ok, dik teda za vas cas.. :furious2: ale stve ma to, investoval som aby to fachcilo a nakoniec skoncim tak,ze nove CPU bude v krabici na skrini :wallbash:

Ej,este ma napadla posledna otazka - co myslite o tej ultilite "Live update online" od MSI, bude to fungovat? (pisu, ze moja MB to podporuje) -topiaci sa aj slamky chyta(mozno ked tam bude najnovsi bios-nejako sa to umudri hehe)
MB: MSI K9N NEO MS-7260 VER.:2,0 CPU: AMD X2 6000+, 4GB RAM, HDD: 160GB + 1TB, GPU: GF 9500GT 512MB, PSU: Atrix 720T (720W)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, ja som pozeral manual tvojej dosky, preto som hovoril ze je chroma. Mozes prevoltovat ramky a tusim este nejake 2 dalsie veci. To bohuzial na taktovanie nestaci.
Ja viem, ze doporucenie nejakej novej dosky asi nechces pocut, ale :
http://eshop.x-computers.sk/zbozi/asus- ... p=z:138820&" onclick="window.open(this.href);return false;

Na druhej strane je mozno lepsie predat CPU a dosku, a kupit si novu Intel dosku a CPU.
Chlase
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 17. Jan, 2009, 00:53

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Chlase »

faugusztin napísal:Nuz, pozeram ze tvoja doska je co sa tyka OC absolutne chroma, nulove moznosti nastavovania. Skus si nainstalovat program RMClock, ale asi ti to nepomoze.

Zdroj - ber zdroje znaciek Enermax, Corsair, Seasonic, Fortron. Je to zoradene cca aj podla hlucnosti od najtichsieho po najhlucnejsi :-) .

Zdravim ta, a co povies na tento 580W zdroj.. vies o nom nieco? Iba mam moznost kupit za gut cenu a tvari sa solidne, nie ako no name. Dik

http://www.compucase-hec.co.uk/psu_xpow ... 80-680.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
MB: MSI K9N NEO MS-7260 VER.:2,0 CPU: AMD X2 6000+, 4GB RAM, HDD: 160GB + 1TB, GPU: GF 9500GT 512MB, PSU: Atrix 720T (720W)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa faugusztin »

Vyrobcu ani vyrobok nepoznam, teda nemam moznost povedat ano alebo nie :-) .
Chlase
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: So 17. Jan, 2009, 00:53

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Chlase »

Dik, dam na tvoje skusenosti. Vezmem niektory zo znaciek co si odporucil.
MB: MSI K9N NEO MS-7260 VER.:2,0 CPU: AMD X2 6000+, 4GB RAM, HDD: 160GB + 1TB, GPU: GF 9500GT 512MB, PSU: Atrix 720T (720W)
Vanny
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 13. Feb, 2009, 16:45

Re: Vymena procesora+RAM= mrzne PC

Príspevok od používateľa Vanny »

ja mam ten skoro ten isty problem ako chlasi ... som si zoskladal pc a ide mi totalne nestabilne , kazda jedna hra mi seka .,ked som mal win wista sp 1 tak mi dokonca aj zamrzaval ties ked som daval rozbalovat neaky subor vo winrare a tak ...teras som si dal win xp ziadna zmena akurat ze mi nemrzne ... ale hry mi sekaju aj tak vsetky ..a mam taky dojem ze to bude asi tym mojim zdrojom pretoze ten som mal uz namontovany v bedni to bol spolu jeden set bedna a zdroj..pomozte miii co mam robit
PS:Corsair TX650W,CPU:AMD Athlon X2 Dual Core 6000+ 3.11Ghz,VGA: EVGA SSC geforce 9800GTX+ 512MB,RAM: 4GB Ram 2x2 GB 800 Mhz,HDD:500 GB HDD 7200 ot. 32MBcache,MB: Asus M2N-MX SE PLUS socket am2,Monitor:Acer 19

Návrat na "Procesory"