Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Filip-ito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 22:08
Bydlisko: Humenné

Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa Filip-ito »

aute takze kupujem si nove graficku tak chcem si kupit aj novy chladic na procak
presnejsie tento
http://www.alza.sk/chladic-arctic-freezer-64-d56766.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
ale ten pocet otacok 2 200 je podla mna strasny , ako by sa to dalo MANUALNE (t.j.) s redukciu alebo niecim podobnym znizit? poradte co kupit na to znizenie otacok, diky
Používateľov profilový obrázok
erik131
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:21
Bydlisko: Sered

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa erik131 »

Tak neviem ako, ale ja ho mam a toci mi do 1000 otacok, co je tiche, len som nastavil v biose aby sa riadil teplotou procesora, a to je problem, zalezi na aky procak to pojde. Ja mam amd 4800+ na 3.0GHz a chladi ho v pohode do 50stupnov v zatazi, ale ak budes mat procak co dost hreje cakaj, ze sa bude tocit viac a uz neni taky tichy. Potom jedine kupit drahsi chladic, ako napr ninja, mugen atd co ale asi nechces.
CPU:AMD AthlonX2 4800+ OC 2.5@3.0 GHz, CPU Cooler:Mugen 2GPU:Gainward 4870GS 512MBMB:ASUS M2A-VM Gb LAN. AMD690GHDD:SEAGATE Barracuda 500GB, SATA II NCQ 32MB cache, +PrimeCooler PC-HDBRaM:2x2GB, DDR2 800MHz, A-DATA Extreme Edition VitestaPSU:Corsair HX520WCASE:CoolerMaster CM690
Používateľov profilový obrázok
Filip-ito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 22:08
Bydlisko: Humenné

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa Filip-ito »

tak bude to zatial ficat na 3200+ :rolleyes: tak neviem...
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa Brandoo »

Ak ten FAN ma 4-pin napajanie tak sa da cez BIOS - Q-FAN alebo cez software - Speedfan
Ak chces manualne tak toto je najlacnejsie co mozes kupit http://www.tichepc.sk/produkt/ZALMAN-Fa ... 2-849.html
A taky maly FAN na 2200 otackach neni hlucny, ja mam 92,92,XX Freezer7 defalt ma 2 700RPM - co je hlucne
Používateľov profilový obrázok
erik131
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Po 02. Feb, 2009, 16:21
Bydlisko: Sered

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa erik131 »

Ale mozem ti zarucit, ze on sa netoci iba 2200, ale az 2500, co sa ti bude tocit hned od zaciatku takze ja som to tiez zmenil cez q-fan ;)
CPU:AMD AthlonX2 4800+ OC 2.5@3.0 GHz, CPU Cooler:Mugen 2GPU:Gainward 4870GS 512MBMB:ASUS M2A-VM Gb LAN. AMD690GHDD:SEAGATE Barracuda 500GB, SATA II NCQ 32MB cache, +PrimeCooler PC-HDBRaM:2x2GB, DDR2 800MHz, A-DATA Extreme Edition VitestaPSU:Corsair HX520WCASE:CoolerMaster CM690
Používateľov profilový obrázok
Filip-ito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 22:08
Bydlisko: Humenné

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa Filip-ito »

OMG :D neviem ci vobec moja maticna to Q-fan pozna :D, a neako rucne sa to spravit neda? napriklad cez neaky odpor?
Používateľov profilový obrázok
skorpy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 417
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa skorpy »

ked pouzijes toto http://www.tichepc.sk/produkt/Kabel-4-p ... V-741.html" onclick="window.open(this.href);return false; tak netreba pouzit ziadny odpor.. len ti neviem povedat ci sa ten fan na 5V roztoci.. treba vyskusat
Spoiler: ukázať
CPU: i5 750 Cooler: Scythe Mugen 2 + LGA1156 Mounting kit MB: Asus Saberttoth
RAM: Kingston 8GB KIT (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series
GPU: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + F1 1TB
Zdroj: Corsair HX520 520W Mechanika: LG Monitor: 21.5" Acer S220HQLbd LED
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa lacika »

na 5.5V sa ten fan roztoci.. na 6V je tichy.. potom to uz ide dole kopcom..
Zapojis konektor z chladica do CPU_FAN konektora na doske a v biose nastavis 6V :-D
moje CPU je 90nm s udavanou hodnotou TDP 89W a uchladi ho v occt burn na 2.4GHz (hodina aj nejake drobne) na 53°C stale pri 6V.
okrem toho je v case len na vyfuk AC 8L. Ked mas ty v predu a v zadu 120tky fany, tak tvoj chladiaci ucinok bude lepsi.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa robour »

Kúp si toto:
http://www.tichepc.sk/produkt/ZALMAN-Fa ... 2-849.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten Zalman fan mate je skvelá vec, nastavíš si sám koľko potrebuješ.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa Brandoo »

No ved som mu to uz pisal ze ten ZALMAN Fan Mate 2 bude naj.

Neviem ako inak manualne a odpor prudu... nespekuluj a kupuj
Používateľov profilový obrázok
Filip-ito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 22:08
Bydlisko: Humenné

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa Filip-ito »

hned by som to zobral. ale z tichepc sa mi to neoplati lebo za ups ja doplacat 10 eur nebudem. vtedy sa to neoplati :D
v alze je, ale neni potvrdeny termin kedy dojde (odtial beriem grafiku tak by toto nebolo problem) tak skuste poradit neaky shop. idem aj ja si nieco najst na google :-)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa faugusztin »

10 € ? A ty kde zijes chlapce ?

http://www.tichepc.sk/obsah/dodanie-tovaru.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Platba vopred : 5.61 € s DPH
Dobierka : 7.90 € s DPH

Kde je tych 10 € ? :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Filip-ito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 22:08
Bydlisko: Humenné

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa Filip-ito »

ok tak sa opspravedlnujem, tu len ide o princip... slovenska posta by na tento balicek dala postovne 2 - 2,5 a tuto 5,7 ci kolko tam bolo. ok nehadajme sa! zaujal ma jeden clanok ktory som dostal na inom fore takze tu to mozte LOCKED
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa faugusztin »

O Slovenskej poste sa radsej nebavme, ok ? Tento tyzden mi prisiel balik na dobierku, neviem ako mozte tuto instituciu pouzivat.

Rozdiel medzi dobierkou u kuriera (UPS) a Slovenskou postou :
  • Kurier - Ked pride kurier, tak zaklope, zoberie od vas peniaze, da vam potvrdenku a balik a odide. Max 5 minut. Dokonca ako bonus vam kurier niekedy aj vopred zavola, aby dohodol cas prichodu.
  • Slovenska posta - pridete na postu, postavite sa do radu pri balickovom okienku. Vystojis rad. Ked pride rad na teba, odovzdas obciansky :!: a papierik, ktory ti nechali. Pockas 5 minut, kym si vsetko pozapisuju do zosita. Poslu ta k penaznemu okienku. Postavis sa do radu. Vystojis rad. Ked pride rad na teba, oznamis ze platis dobierku a svoje menu. Pani zoberie zosit, ktory prave priniesli od balickoveho okienka aj s tvojim obcianskym a zacne 10 minut vypisovat rozne veci do 2 papierov a do pocitaca. Ked skonci, tak si este na kalkulacke vypocita sumu, ktoru musis zaplatit. Zaplatis. Dostanes naspat obciansky a potvrdenku o zaplateni. Postavis sa do radu pri balickovom okienku. Vystojis rad. Ked prides na rad, ukazes papierik o zaplateni, a nasledne ti ho vydaju.
Prepac, mne 20-30 minut statia na poste za tie peniaze nestoji. A o tom, ze ti postarka prinesie balik domov zabudni. Mozno iba ak je velkosti 5x5x5cm.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Velky pocet otacok ako to znizit? (manualne)

Príspevok od používateľa lacika »

...alebo ak byvas na dedine :D
Mne kurier vzdy volal ci som doma a kedy ma prist...

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"