DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
wampyr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: So 13. Dec, 2008, 17:02

DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa wampyr »

zdravim,

mam kingston data traveler 2.0 usb 16GB a mam s nim problem, ze mi nejde na mojom pc, (na inych ide) ale ine kluce do 8GB co som skusal mi idu v pohode. Problem, je ten ze ak mi na ten kluc niekto nieco da a ja to chcem dat do PC tak to ide. Ale ked na ten kluc chcem nieco dat ja tak mi napise, ze "zadany subor alebo cesta neexistuje". Problem pretrvava ked je usb formatovany aj na FAT32 aj na NTFS. Kamos hovoril, ze by to mohlo byt nedostatocnym napajanim pri zapise. Kde a ako sa da to napajanie zvysit? (v biose nic nemam, MB: GA MA-78GM-S2H) Thx za rady.
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3439
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa stanomx »

mas vistu? vsak?
Kamos hovoril, ze by to mohlo byt nedostatocnym napajanim pri zapise.
:rolleyes: dobre pomlcim, tvoj kamarat to v hlave asi nema v poriadku
skus v inom USB porte.. ak nic tak ked bude ten kluc online zmen pismeno jednotky a malo by to slapat...
ak nic nepomohze ani za svet tak:
stur ho dnuka
vypni komp :!:
zapni komp :!:
a mala by sa na nom spravit nieco ako kontrola disku
potom tam najdes subor nejaky sprosty kde bude zapisana velkost a tak (*txt) .... ak to stale nejde, popr. tam ten subor (myslim ze je skryty) nenalezes --- tak bude problem v kompatibilite s HW cize skus iny bios na doske
aaaaaaaa ak nalezes a nepojde tak je to win
_________________________________________________________________________
EDIT: no pohybujem ze to ma byt akoze napajanim.... myslim ze norma je 500mA co cini 2.5W ... teraz netusim fakt (teda menej by to hadam nemalo byt. eventualne ak by bol problem v napajani - windows by to inicializoval ako "USB IS NOT RECOGNIZED"... alebo by ti to proste zobralo viac mA .... alebo by proste zhorel obvod)
_________________________________________________________________________
EDIT2: fuu ha _Mato_ ... veď ty si LGA!
Naposledy upravil/-a stanomx v Ut 27. Jan, 2009, 16:41, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

wampyr napísal:Kamos hovoril, ze by to mohlo byt nedostatocnym napajanim pri zapise. Kde a ako sa da to napajanie zvysit? (v biose nic nemam, MB: GA MA-78GM-S2H).
Napajanie sa neda zvysit nikde. To je dane kvalitou napajania na zakladnej doske. Podobne problemy vznikaju pri prednych usb portoch na skrinkach (tie ktore su napajane z konektorov na zakladnej doske). Pouzivas porty na skrinke alebo z vystupov na zakladnej doske (vzadu)?
Alebo ak mas moznost, skus ten kluc na svoj pc pripojit cez aktivny (s externym napajanim) usb hub.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
wampyr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: So 13. Dec, 2008, 17:02

Re: DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa wampyr »

thx za rady,
aktivny usb hub nemam ani nepoznam nikoho kto ma, 1x ako som ho priniesol domov som pouzil predne usb porty na skrinke ale robi to aj na zadnych.
Vistu nemam, len XP (legal) so vzhladom ako Vista. Akoze online? Myslis zastrceny v porte? Ostatne veci vyskusam a dam vedet rano. Format Winu je mozny ale radsej by som sa mu vyhol a rovnako aj tomu new biosu (bo nemam paru ako sa to robi:)) Thx. Inak to slape v pohode na vsetkych pocitacoch okrem toho mojho :furious2:
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3439
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa stanomx »

nj to online znamena pripojeny prostrednictvom USB portu :hysterical:
myslim ze ak zmenis pismeno jednotky/v resp. cestu tak by sa to malo ukludnit (mne to pomohlo ... vo Viste som mal podobný problém)
a este k tomu formatu windowsu... myslim ze mozes vyskusat aj nejaký live Linux... na odskusanie napr. Knopix
TUTO mas download link TOTO NIE JE W***Z
jednoducho to napal co ja viem cez poweriso na CD-cko (ako aby to bolo rozbalené)...potom nechaj nakopnut ten live linux a zastrc usb klucik (radsej ho aj nechaj tam ked to bude startovat) ... musis dat:
MOUNT DEVICE
ENABLE READ/WRITE mode --- ak by toto neslo nemusi to byt problém v tom kluci niekedy to blbne... ale kebyze to pojde tak vies v com je problem
jo a vyskusaj ci sa na to da nieco skopirovat
_______
EDIT: tu je stranka keby nesel download link http://www.knoppix.org/
wampyr
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: So 13. Dec, 2008, 17:02

Re: DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa wampyr »

takze najnovsie info..... bios update - nepomohol, preinstalovanie Winu - nepomohlo (OEM XP Home, Win XP Pro legal aj illegal), zmena pismena - nepomohlo, linux- nepomohol.

Inak na stranke vyrobcu som nasiel toto:
Q: "My DataTraveler is not full, but when I try to transfer data to the drive I receive an error message stating, "The Directory or File cannot be created".
Resolution: This is a limitation of Microsoft. In order to transfer more data to this unit, you will need to create a new folder on the drive. Once this is done, you should be able to transfer more data to the new folder."
a este:
Q: "While attempting to transfer data to the DataTraveler drive, Windows displays one of the following error messages, “File cannot be created,” “Cannot create file or folder” or “Disk may be full or write protected.”

Resolution: The root of the drive has a limitation on the amount of files that can be stored on the root of the storage device. To resolve, create a new folder on the drive and transfer the remaining data to the new folder. If the DataTraveler does not permit you to create a new folder, try removing one or two files from the drive and then create a new folder."

Po tomto to sice ide ale straaasne pomaly, este pomalsie ako keby slo usb1.1 normalne a funguje len pri malom objeme dat. Ked tam chcem dat nieco okolo 1gb a viac zas sa problem objavi.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2249
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa _Mato_ »

wampyr napísal:Inak na stranke vyrobcu som nasiel toto:
Q: "My DataTraveler is not full, but when I try to transfer data to the drive I receive an error message stating, "The Directory or File cannot be created".
Resolution: This is a limitation of Microsoft. In order to transfer more data to this unit, you will need to create a new folder on the drive. Once this is done, you should be able to transfer more data to the new folder."
a este:
Q: "While attempting to transfer data to the DataTraveler drive, Windows displays one of the following error messages, “File cannot be created,” “Cannot create file or folder” or “Disk may be full or write protected.”

Resolution: The root of the drive has a limitation on the amount of files that can be stored on the root of the storage device. To resolve, create a new folder on the drive and transfer the remaining data to the new folder. If the DataTraveler does not permit you to create a new folder, try removing one or two files from the drive and then create a new folder."
Toto plati v pripade, ak je pouzity suborovy system FAT32. V pripade NTFS tieto obmedzenia (> 1000 suborov v jednom adresari) neplatia. Na odstranenie limitov pre FAT32 pred nedavnom vydal Microsoft aktualizaciu, ktora do Windows XP prida podporu pre ExFAT (aka FAT64).
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Ivo Boss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Pi 09. Jan, 2009, 17:48

Re: DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa Ivo Boss »

ahoj mam ten isty USB kluc a aj ten problem mam dva PC na oboch je Vista 64b v jednom je doska GA-MA790X-DS4 na ktorej ten kluc ide a v druhom som mal GA-MA69G-S3H a neskor som ju vymenil za GA-MA78G-DS3H ale ani na jednej nesiel .. skusal som formatovat FAT32 aj NTSF aj v roznych programoch a nic ... kluc normalne nacita ale ak dam nieco zapisat tak sa nic nedeje a potom ta hlasku ze ma ma na haku dam OK a zrusi mi menovku kluce ak ho odpojim a zas pripojim tak sa zas tvari akoze sa nic nestalo ale pri zapise sa deje to iste ... to pri kopirovani 700MB ak dam kopirovat cca 10MB subor tak mi zacne kopirovat apo chvilke sa zastavi a to iste ako predtym ale ked ho dam do druheho PC tak to tam je a aj si to mozem stiahnut a neni problem ... som v koncoch :help:
MB: GIGABYTE MA790X-DS4 - AMD 790X, CPU: AMD Dual-Core Athlon A64 X2 5200+ EE3.25GHz + ARCTIC Freezer 64 PR, RAM: 2x2GB DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Extreme Edition Vitesta, VGA: DDR2 800MHz PC6400 A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 2x SEAGATE Barracuda 7200.11 500GB, SATA II NCQ 32MB cache, PSU: FORTRON BlueStorm II 500W, LCD: Prestigio P3220BW 22"
homer85

Re: DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa homer85 »

Caute,mam tento usb kluc asi 2 masiace mal som presne ten isty problem ako vy vsetci,a bol som tiez zufaly,neslo mi to ani na notebooku asus ani na dell (win XP).Az som sa asi pred 2 tyzdnami docital na jednom ceskom fore o tom ze staci kupit usb hub a bude to slapat.Ja som kupil presne ten usb hub co ten chalan z ciech a neuverite,slape to ako hodinky na vsetkom!!!Je to usb hub Apacer ph 151,ale je dost mozne ze to pojde aj niejakom inom.Takze chalani nezufajte a skuste toto,vrelo doporucujem.Tak caute a napiste ako ste dopadli.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: DataTraveler2.0 16GB nejde na mojom PC

Príspevok od používateľa Toman »

jo.. klasicky problem nedostatocneho napajania...
da sa to vyriesit upravou predlzovacieho Usb kabla - napetie sa privedie z ineho zdroja (psu)

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"