Asus Geforce 8600GT Silent

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Asus Geforce 8600GT Silent

Príspevok od používateľa 4A41524F »

Zdar. Mám menší problém z touto grafikou : http://cz.asus.com/products.aspx?l1=2&l ... odelmenu=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Samotný pasív na jej uchladenie nestačil (v case mám akurát freezera, vzadu AC 12cm fan a seasonic zdroj :cool: ), tak som pridal ventilátor na bočnicu ale moc to nezabralo keďže bol pasív ofukovaný zboku. Tak ma napadlo že ventilátor pripevním gumičkami na pasív grafiky a teploty rapídne klesli.
Foto : http://img3.imagebanana.com/view/hs0ta9fh/DSC00062.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Po dvoch týždňoch keď som si to išiel skontrolovať som si všimol že je pasív na boku ohnutý a farba je popraskaná (z druhej strany, nie z tej kde je to fotené, je to staršia fotka...). Takže gumička mi ohla pasív??...no fajn, ventilátor som dal dole, teplota v iddle je 55°C, crysis radšej nezapínam...(akože čo to je za materiál?)

Potreboval by som aby ste mi poradili čím znížiť teploty na tejto grafike (akým chladičom?) a na čo by som sa mal finančne pripraviť keďže asi bude treba kúpiť normálny chladič. Nechcem ho kupovať hneď, možno tak za mesiac alebo za dva (hry niesu podstatné), chcel by som mať nejaký prehľad čo sa mi oplatí kúpiť. Z pozdravom 4A41524F...
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Asus Geforce 8600GT Silent

Príspevok od používateľa Brandoo »

Mal som podobnu grafu ale 8600GTS a mas som fan pripevneny z boku alebo z vrchu ked ze som mal aj na boku pasiv. teploty v idle 45 celzia. Ten pasiv je cely z hliniku a hlinik sa pri vyssej teplote deformuje (najme pri zvarani :) ).
Kedze ten pasiv ma drazky pozdlzne s kartou tak FAN mozes umiestnit pred grafiku ako byva pridavne napajanie. Dako ho tam uchytis ale nebude to esteticke. Bude to asi najlepsie a najlacnejsie riesenie.

Ja som aj to uz robil s mojou a urobil som to tak ze dvd take dlksie palicky som pripevnil o FAN a druhy koniec trcal von zo skrinky cez PCI slot nad grafikou. FAN musis tak umiestnit aby polovica FAN fukala na pasiv a medzi pasiv a grafiku a druha polovica nad grafiku :)
Používateľov profilový obrázok
4A41524F
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 131
Dátum registrácie: So 14. Jún, 2008, 12:57
Bydlisko: Košice [17]

Re: Asus Geforce 8600GT Silent

Príspevok od používateľa 4A41524F »

emPORiO, tak zatiaľ dík, uvidím čo sa mi podarí spáchať :) , v bedni nezvyknem zvárať, a z boku sa pasívu nič iné ako gumička nedotýkalo...skôr to bude tým že som si to pred tým nevšimol a teraz mi tá prasknutá farba udrela do očí...
Spoiler: ukázať
Amd Athlon II 245
Gigabyte MA770-UD3 bios F8
2Gb Goodram
EN8600GT acelero L2pro
Silverstone SST-PS02B SeaSonic SS400-ET
Samsung F1 320Gb
Vista home premium 64bit.

Návrat na "Grafické karty"