2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa scarinko »

diky ja to vidim tiez tak nejako
Používateľov profilový obrázok
looserko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 24. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa looserko »

nahoršie ale natom je to že ten byt nieje tvoj ale aj priatelky.
sám som šťastne presťastne zadaný ale! vezmi sa aká vysoká je rozvodovosť, takú šancu máte aj vy že spolu nebudete do konca života.
zobereš hypo na 30rokov, po piatich príde rozchod a čo potom? budeš platiť hypo a priatelke odškodné?
alebo si ju bereš len ako "pomoc" na uver a platiť to budeš sám? no čo ak bude sviňa a bude chceť odškodné zato že je spoluručitel hypokéty (alebo ako to nazvať,nemám jasno vtýchto temínoch)...
svet je sviňa a keby sa chcem osamostatniť tak na prvých pár (2-3roky) rokov zoberiem podnájom a vyskúšam si aké je to žiť sám a najma ako sa žije so ženou, mať ju každý deň na krku a atď
Pan Milos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Št 18. Sep, 2008, 11:09

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa Pan Milos »

Ruky prec panelak a este dvanastka nie je to dobre 83k idu trojizbaky je pravda ze v povodnom stave ale to je najmenej supnes podlahy a pomalicky menis hovori sa ze ked sa bytovka zatepli pridava sa jej dalsich 50 rokov co je samozrejme hlupost lebo rozvody rury a podbne su zastarale tie dvanastky su trojgeneracne cize ty si ta posledna generacia a na koniec vo velkom biely mas dvojizbaky lacnejsie a este k tomu aj novostavby...
Kazdopadne 100 ludi 100 chuti.... :-D
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa scarinko »

jasne a kto ma bude vozit z toho velkeho bielu do roboty? ty? auto nemam
okrem toho ked si v panelaku zmyslim ze potrebujem daco kupit zlezem dole a hned som v dajakom hypermarkete
mam tu more moznosti na net a nie len dajake wifi ubohe a adsl zdieracov
taktiez mi ukaz ten byt v petrzalke co ma 3 izby a stoji 83 a nie je to kopcianska.
zatepleny byt je v pohode a usetri kopu nakladov na vykurovanie
cely zivot byvam v panelaku a za RD by som nemenil ani za nic, jedine ze by mi ho dali zadarmo :D

bohuzial zatial tento napad s bytom uviazol na tom ze si nie som isty zue do toho chceme ist spolu a nechcem to riskovat aj s dovodov ktore spomenul looserko.

musim sa vykopnut do banky aspon po dajake info nech som v obraze kolko mi daju a nech viem s cim mozem ratat a s cim nie. ale zatial to vyzera tak ze z byvania nic nebude
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

Pan Milos napísal:...hovori sa ze ked sa bytovka zatepli pridava sa jej dalsich 50 rokov co je samozrejme hlupost lebo rozvody rury a podbne su zastarale.... :-D
ale nikde nieje napisane ze sa nebudu casom vymienat, u nas v panelaku ich menili asi 5rokov dozadu, proste komplet cela vodoinstalacia v celom panelaku. Ked si ktomu priratas zateplenie s novou fasadou + si povymienas okna za plastove a elektriku vo svojom byte, tak to mas takmer to iste ako novostavbu.
Niekto kto vyrastal v rodinnom dome to mozno vnima inak, ale ja zijem cely zivot na sidlisku tak mi nevadi byvat v panelaku :good: s financovanim bytu je to uz horsie... vidim to tak, ze hypoteke sa v najblizsom obdobi nevyhnem.
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa jaffar »

ANDYMAN napísal:ale nikde nieje napisane ze sa nebudu casom vymienat, u nas v panelaku ich menili asi 5rokov dozadu, proste komplet cela vodoinstalacia v celom panelaku. Ked si ktomu priratas zateplenie s novou fasadou + si povymienas okna za plastove a elektriku vo svojom byte, tak to mas takmer to iste ako novostavbu.
Niekto kto vyrastal v rodinnom dome to mozno vnima inak, ale ja zijem cely zivot na sidlisku tak mi nevadi byvat v panelaku :good:
Veru, ono ten betón vydrží kur..y veľa, keď holý prežije x desiatok rokov v dobrom stave, tak pod strechou a zateplenou fasádou nemôže byť problém. A všetko ostatné sa dá vymeniť...
ANDYMAN napísal:s financovanim bytu je to uz horsie... vidim to tak, ze hypoteke sa v najblizsom obdobi nevyhnem.
No v Nitre na tom nie si aspoň tak zle, tiež sa presúvam tým smerom... Zatiaľ prenajatý byt, potom sa uvidí, ale odmietam platiť v BA pomaly 2x toľko.
V Nitre ma vyjde byt + cesta autom každý deň do Ba menej ako samotný porovnateľný byt v Ba, takže sa na to môžem akurát tak.. Nevidím dôvod byvať práve v ba...
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa scarinko »

kazdy den sa trtkat busom/vlakom/autom 100km, v pripade auta cakat v zacpach na dialniciach v pripade HD ci pojde ci nie a ked ide tak dva krat za den. Mam tu vsetky obchody, na ktore si spomeniem, vsetkych kamaratov a rodinu. Ne fakt to by neslo. Blavu nevymenim za nic.
Vcera som nasiel 1izbak prerobeny na dvojizbak s tym ze jedna izba je fakt mala a da sa tam len postel a na stenu telka samozrejme
ma ta druha je velka izba, vsetko po rekonstrukcii, sice to ma len 37m ale mozno by mi to nevadilo. Ale stoji to len 1,5 mega a to je hlavne. Tak asi zaletim do banky uz konecne ze ci a kolko by mi dali.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3348
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Len na jedno nezabúdajte, pri hypotéke môžete zobrať maximálne 70% hodnoty nehnuteľnosti, ktorú zakladáte. POZOR NA TO!!!
Čiže tých ďalších 30% treba dať zo svojich, alebo založiť ešte jednu nehnuteľnosť, napr. rodičovský dom.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

ale to obmedzenie je len docasne... tusim ze je to len koli krize. Nebolo to tak davno co davala m-Bank aj viac ako 100% z ceny nehnutelnosti.
Ale samozrejme je lepsie mat nieco nasporene, uz len koli statnemu prispevku (ten sa dostava pri tusim ze 70% financovani, ale neni som si isty)
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Diablo1st napísal:Len na jedno nezabúdajte, pri hypotéke môžete zobrať maximálne 70% hodnoty nehnuteľnosti, ktorú zakladáte. POZOR NA TO!!!
Čiže tých ďalších 30% treba dať zo svojich, alebo založiť ešte jednu nehnuteľnosť, napr. rodičovský dom.
Tak jednoznacne to nie je.
1) banka ti bezne dava spotrebny uver s rovnakou urokovou sadzbou v ramci balicka hypoteky.
2) ano, dnes to uz casto nie je 100%, ale napriklad VUB dava 95%, Tatrabanka 85%. Spat na 70% isli iba male banky.
3) ak si beries hypoteku na byt v BA, tak na statny prispevok mozes zabudnut - bud nemas dostatocne vysoky alebo mas prilis vysoky plat. Trafit sa do podmienok je umenie.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa scarinko »

no nie je to jednoznacne ako povedal feri
napr kolegovi dnes ponukli v SLSP 100% na kupu domu
ja som sa bol dneska opytat v TB ako svojej materskej banky a zatial to vyzera zle. Teta pindala ze 75% a vysku uveru mi dala 1,2 mega co je tfuj malo. Co sa tyka prispevku pre mladych tak je to tento rok 3% a len do vysky 1,5mega, cize ak beres napr 2 mega tak prvych 5 rokov sa ti uroci tak ze z 1,5mega mas urok o 3% nizsi a z 500 litrov standardny. a nemyslim ze tu vsetci zarabaju tolko kolko je hranica feri. neviem asi mas taky super plat ale vacsina ludi co poznam o takom len sniva.

Kód: Vybrať všetko

Kto môže získať výhody Hypoúveru so štátnym príspevkom pre mladých?

    * mladí vo veku od 18 do 35 rokov a
    * s priemerným hrubým mesačným príjmom za predchádzajúci kalendárny rok max. 915,94 EUR (max. 1,3 násobok priemernej hrubej mesačnej mzdy v národnom hospodárstve) do 31. 12. 2008.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3348
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ja mám informácie priamo z TB (nie z pobočky) a veru neviem kde si zobral 85%. Ak je bonitný klient možno sa dá vybaviť viac, ale pre bežného človeka neverím, že teraz dávajú tak vysoké %. Ale ešte záleží aký úrok dávajú, čo je ešte dôležitejšie.
Čo určite viem pri švajčiarskej hypotéke je 70% strop.

Ešte sa dá uvažovať o štátnom fonde rozvoja bývania, ale tam neviem aké sú podmienky. Len viem že je dosť ťažké toto vybaviť, aj keď dá sa všetko, keď sa chce.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 10,2 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa scarinko »

z Hypo kalkulacky na stranke TB napriklad

Obrázok

vidis diablo a pre takeho veci nemam zaujem riesit hypouver cez dajaku sprostostredkovatelksku spolocnost

v banke ti priamo povedia kolko a za akych podmienok

ty povies 70% a bud to je pravda alebo nie. Mne povedala dneska v TB 75% ked mi to ratala takze radsej si to preverim sam.
Naposledy upravil/-a scarinko v Pi 27. Feb, 2009, 20:04, upravené celkom 1 krát.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ved ale presne to hovorim, ze bud je tvoj plat prilis maly (tj nemas na splatku normalnej hypoteky v BA) alebo prilis velky (a vtedy sice mas na hypoteku, ale nesplnas limity a teda nedostanes zlavu). Pocet ludi v BA, pre ktorych to ma vyznam je velmi obmedzeny.

Uvidime co ponuknu mne, co som pozeral kalkulacku "Kolko si mozte pozicat" na stranke flexihypoteky, tak som bol dost sklamany... Maximalnu splatku mi dala okolo 40-45% mojho platu, co som celkom dobre nechapal, snad cez fin. poradcu, pripadne cez priamu navstevu ponuknu viac...
Pritom na hypoteku na 3 izbovy byt v BA by mohlo v pohode stacit 2,6-3,0 milionov Sk (86-100k euro), co vychadza imho na nejakych 550-600 euro mesacne (nie som si isty, len cca odhadujem) - a to by som vobec nemal problem platit (aj s prihliadnutim na energie, najomne atd).

@Diablo1st - mozno som si pomylil banku, viem ze TB isla o dost nizsie s max % hypo, ale TB predsa nie su vsetky banky. VUB ma 95%.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 2i byt za 83k - kupit ci nekupit?

Príspevok od používateľa scarinko »

no na VUB kalkulacku by som nevsadzal
mne to vypocitalo ze mi daju uver nejakych 10 000 ojro :D
ako VUB nemam vobec v laske

no prave som to pocital a pokial mas prijem od 25-27593 tisic v hrubom
ked mas 25k hrubych dostanes v TB hypo vo vyske 50000eur (1506300 SKK)
ak mas tu najvyssiu moznu teda tych 27593 tak ti daju 54813 eur (1651 296,44 SKK)
teda aspon podla tej uchvat kalkulacky na webe
Naposledy upravil/-a scarinko v Pi 27. Feb, 2009, 20:28, upravené celkom 3 krát.

Návrat na "Debata o všetkom"