Bezdvovodne problemy s HDD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Owerclocked
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 06. Mar, 2009, 00:49
Bydlisko: Bratislava

Bezdvovodne problemy s HDD

Príspevok od používateľa Owerclocked »

Zdravim, som novacik a potrebujem pomoct. Po spusteny PC mam mensie preblemy.
Asi prvych 10min mi pocitac slape strasne pomaly. Okrem toho nemoze sa pripojit na net, neotvori napr. mozillu, polovicku ovladacich panelov /hlavne s sietove pripojenia, moznosti internetu,.../ a asi tak po cca 6-10 min mi az neprijemne hlucno 2X vrzgne disk
/samsung hitachi 7200 ot. 500GB/ a po vrzgnuti uz ide rychlejsie a pripoji sa na internet. :? :furious2: :furious2:
Este Pred tyzdnom mi to vobec nerobilo. Skusal som najst virusi ako i v normalnom aj nudzovom rezime. Pouzivam vacsinou NOD 32 a AVG 8, ba aj spyware doctor. Ani defragmentacia nepomohla, Takze skutocne neviem co to ma znamenat, ked uz aj aplikacie sekaju.
-hlavne ze najprv oxiduje system idle process a CPU je na 100-vke
-mam 64 bit verziu XP a reinstalovat disk vobec nechem, ked tu uz mam poukladane veci a ostara je vsetko zalohovat
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Som si zlozil zostavu CPU: intel C2D E5200, VGA: NX9500GT, RAM: 4GB DDR2, HDD 500G, zak doska: Biostar T-Series, Light srible napalovacka SATA a 350W zdroj Forton A TEN DISK JE ESTE NOVY ma len 2 mesiace

Doteraz mi siel PC skvelo, no odkedy mi zacal vrzgat disk tak to bolo coraz horsie. Predtym mi vrzgol raz a teraz niekedy aj 3X po asi 10min startu.
Prosim poradte mi ako mam tento problem odstranit, aby som nemusel reinstalovat PC
Dakujem.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Bezdvovodne problemy s HDD

Príspevok od používateľa faugusztin »

Imho ak ti "vrzga" disk, tak sa bez reklamacie neobides... Hod sem SMART informacie o tvojom disku.
Owerclocked
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 06. Mar, 2009, 00:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezdvovodne problemy s HDD

Príspevok od používateľa Owerclocked »

Ten disk je z AGEMU Hitachi 500GB 16MB cache 7200 ot. SATA 2 3.5

Vravim teraz uz slape v pohode ale po starte asi tych 10min najprv pomaly necinny a potom vrzzzg a hned potom sa pripoji k netu. Nerobilo my to, tak preto sa pytam.

spojene 2v1. killswitch
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Bezdvovodne problemy s HDD

Príspevok od používateľa zachary »

..tvoj problém pripomína moju situáciu spred 2 týždňov, kedy sa mi odporúčal polročný WD 6400AAKS - bad sectory, chyby čítania, pomalá práca s diskom, slimačie tempo windowsu atď atď .. už je vyreklamovaný za nový kus (našťastie)

takže zazálohuj dáta, použi programy HD Tune, resp. Hard Disk Sentinel - tie sa mi najviac osvedčili
z HD Tune hlavne položky Health (SMART) a takisto spusti Error Scan
z HD Sentinel položky Overview a SMART
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Owerclocked
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 06. Mar, 2009, 00:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezdvovodne problemy s HDD

Príspevok od používateľa Owerclocked »

Vyskusam, reklamacia ked-tak v najhorsom pripade data neni problem zalohovat, no este chcem nieco preto urobit
ked som sa pozrel do spravcu tak ten system idle process mi bol podozrivi ze tak dlho bol otvoreny, ktohovie ci nahodov na mojom PC niekdo nestahoval s torrentov a nezapelesil to.
Ani to neni vylucene.

este spred roka AVG my ziaden virus nenasli, ovoril som program v boot rezime a uz sa tam nasli 2 konovia

//spojene 2v1. killswitch
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Bezdvovodne problemy s HDD

Príspevok od používateľa faugusztin »

System Idle Process je volny cas procesora, tj cas ked PC nic nerobi.
Owerclocked
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Pi 06. Mar, 2009, 00:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bezdvovodne problemy s HDD

Príspevok od používateľa Owerclocked »

nothing
Naposledy upravil/-a Owerclocked v Po 07. Okt, 2013, 23:36, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Bezdvovodne problemy s HDD

Príspevok od používateľa killswitch »

spojene 4v1. najprv si rozmysli, co chces vlastne napisat. toto nie je chat.
pouzivaj, prosim, tlacitko upravit.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"