HAF 932 & farbenie

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Si®Pa3q
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20. Mar, 2009, 09:22
Bydlisko: Nitra

HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa Si®Pa3q »

Chcel by som sa spytat na par otazok hladne farbenia bedne ... za dva tyzdne by mi dojde HAF 932 a chcel by som ju prefarbit na cierno(popripade oranzovo, mozno mix kostra cierna klietky oranzovo)... cital som viac for kde sa venovali aj malbe konkretnej bedni ale kedze som to este nikdy predtym nerobil chcel by som sa spytat na par otazok a veciam ktorym jasne nerozumiem.Skrinka vypada zvnutra takto ... chcem dat dole vsetky casti a premalovat kostru skrinky. Aby to vyzeralo vysledne nejak takto ...

Postup co som nasiel:
1. Rozoberať všetko, čo môžete
2. Odstrániť nity držiace klietky pevných diskov
3. Použite pásky na časti, ktoré nechcete maľovať
4. Nasprejujte veci a panely so základnou
5. Nechajte uschnúť
5. Nasprejujte s farbou podľa vášho výberu
6. Nechajte uschnúť
7. Dajte ďalšie vrstvy náteru (nepovinné)
8. Prinitovať klietky späť
9. Namontujte späť zvyšné časti

Čo ma zaujima je, ze na viacerych forach som nasiel ze pred nasprejovanim by sa to malo osmirglovat ... je to nutne ? a ak ano tak s ako jemnym smirglom... dalej aku farbu/sprej zvolit ako zakladnu ? ... dalej ci budu tieto spreje stacit... este som nebol v predajni zatial som to pozeral len na nete mozno maju aj lepsi vyber...

A este druha otazka netykajúca sa farbenia ... skor taka drobnost ... neviem kde kupit cervene/oranzove ledky .... tie modre v predu na bedne vypadaju byt silne a otravne a nebudu ani sediet k sfarbeniu ktore planujem... upravit by som to chcel podlatohto navodu

Za rady a pripadnu kritiku vopred dakujem :)
Používateľov profilový obrázok
IcYak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Ne 17. Aug, 2008, 14:19
Bydlisko: Bratislava - Vrakuna

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa IcYak »

Takze smirglovat mozes a nemusis ale myslim ze najlepsia kombinacia je dat tmel a potom to osmirglovat tak ako ked robia lak na roznych autach na Discovery. Presne ten isty postup, das tmel tam kde su dake skrkance pripadne to chces inak vytvarovat a potom si zoberies hruby smirgel par krat prejdes potom jemnejsi jemnejsi jemnejsi az sa dostanes na totalne hladky smirgel. Dostanes uplne rovny a hladky povrch ktory mozes nastriekat a ziskas velmi peknu povrchovu upravu.
Ked vsak nechces smirglovat uplne ti staci dane veci ktore chces nastriekat umyt v jarovej vode aby si ich zbavil mastnoty . Poriadne poutierat nejakou nepustavou utierkou, nechat uschnut a potom striekat v dobre vetranom priestore. Radsej nie vonku pretoze farby by pritiahli dake musky a pripadny prach by ti na to padal a nechces tam mat predsa musky a zrniecka z piesku...
Používateľov profilový obrázok
Si®Pa3q
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20. Mar, 2009, 09:22
Bydlisko: Nitra

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa Si®Pa3q »

A zakladnu farbu aku ? som cital ze bez tej sa novy nater lahko osucha a nevydzi tolko ... co by si mi odporucil ?
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa k0rben »

Si®Pa3q napísal:A zakladnu farbu aku ?
spray putty (je to v podstate redsi plnic (filler)
pozri
TU A TU
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
Si®Pa3q
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20. Mar, 2009, 09:22
Bydlisko: Nitra

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa Si®Pa3q »

dik :) celkom to pomohlo ... ako to dopadne v praxi uvidim ked mi dojde bedna ... dufam ze to neposeriem ;) .... inak myslite ze tie male led ziarovky zozenem v baumaxe ? ... alebo kde inde by mohli byt k dostaniu ?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa faugusztin »

V akomkolvek obchode s elektro suciastkami... Nehovor, ze niekde u vas sa nepredavaju rezistory, kondenzatory, diody atd...
Používateľov profilový obrázok
Si®Pa3q
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pi 20. Mar, 2009, 09:22
Bydlisko: Nitra

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa Si®Pa3q »

asi aj ano :o) ... len o tom neviem ... doteraz som nic podobne nepotreboval tak preto ...
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa Attilka »

Este pred tym zakladom by som to celkom urcite prebrusil,kazdy zaklad sa musi takpovediac zdrsnit,aby sa prichytila farba na zaklad,ci je to kov,plast,drevo,je to celkom jedno,je to najhlavnejsi a celkom prvy bod tzv. technologickeho postupu,potom sa oprasi,nasledne odmasti povrch pred striekanim.
Aj toto ti moze pomoct : http://www.monetcolor.sk/ako%20na%20to.html
Tu sa dozvies asi najviac : http://www.mobihel.sk/postupy/
Este by som citoval z korbenovho odkazu :
Velice podstatnou fází lakování je... právě broušení, bez kterého by barva buď vůbec nepřilnula nebo nebyla kvalitní, apod. Brousit by se měl rozhodně vlastní povrch před nástřikem základní barvy či plniče. Brousíme samozřejmě pomocí brusných papírů (šmirglů) a to buď ručně, nebo pomocí elektrických nástrojů (vibrační, delta, excentrická, pásová či přímá bruska - viz FAQ - Nástroje pro casemodding). Záleží pochopitelně i na tvaru povrchu.
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
bani
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 19. Jún, 2009, 09:41

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa bani »

Prosim vas vysvetlite mi v com spociva tento bod trochu konkretnejsie neviem presne co su tie nite a ak to dam dole tie iste dam spat? je to tazka robota? dakujem

2. Odstrániť nity držiace klietky pevných diskov
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nity su pevne spoje, ktore sa daju iba odvrtat.

Priklad :
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
bani
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 19. Jún, 2009, 09:41

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa bani »

a naspet ich dam ako? ze tam privrtam nove?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ano, bud nasadis nove nity alebo si tam das skrutky.
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa k0rben »

Toto je nit.
Obrázok
a pomocou tohto
Obrázok
sa pripevnuju nity.... (teda konkretne tieto) ... niektore sa daju pripevnit aj inac

tu mas clanok o spojovacich materialoch ;)
http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy- ... ly?start=4" onclick="window.open(this.href);return false;
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
bani
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Pi 19. Jún, 2009, 09:41

Re: HAF 932 & farbenie

Príspevok od používateľa bani »

ano uz viem co to je :D myslel som si to :ˇ) velice dakujem :)

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"