Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa jararak »

quicky, co za auto mas? mas tam sosovky? v obycajnej parabole nenastavis xeon ani ked sa poseries (ina dlzka ziarivky oproti ziarovke - tim padom uplne ine odrazy). Co sa tyka tej homologizacie bavime sa teraz o Ecku? to ti da dnes uz kazdy. Taktiez hidky su homologovane ako ziarivky ale nie ako zdroj svetla urceny do aut. Je to hra so slovickami ktora moze cas od casu poriadne boliet vasu penazenku.

ja ostrekovac ani giroskop mat nemusim lebo mam podla slovenskych papierov auto rv 95 kedy ani jedno ani druhe povinne byt nemuselo (az rv 96), xeony sa montovali do bmw od roku 88.

mimoto rozdiel medzi hid sadou a origo sadou xeonov je maly (az na biednu elektroniku vo vecsine pripadov) strasny rozdiel je v znacke - tym padom v cene.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa quicky »

mam audi A8 ,mam tam cocky ,cize nastavujem si vysku sam,podstate sa nic nemenilo okrem toho ze ziarovka sa vymenila za xenonovu vybojku....
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

ak ma niekto auto vyssej triedy (audi, bmw,...) a ma cocku, tak nevidim dovod preco by si nemohol vymenit ziarovky za HID sadu, policajta ani nenapadne cekovat ci tam xenony nemal origo od vyroby. quicky dobre si spravil ze si tam bachol xenony, na takom autiaku je nezmysel mat ziarovky...
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa jararak »

v tom pripade to je v pohode :). ja zhanam akurat ine cockove svetla :) origo mam paraboli, tie lacne hovna nechcem ,helly co som kupil sa mi nelubia, za origo svetla a, strasny stav dobry peniaz b, trosku lepsi stav, draho c, 1a stav, kua draho.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa quicky »

ako povedal andyman ,true :-)
jararak co nekupis angel/devil eyes na bmw? myslim,ze tie byvaju cockove,nie ?
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa FLP »

jararak:TU mas link na svetla so sosovkou na E36.
Na internete ich najdes plnu kopu.
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa jararak »

flp, na tom klube som, od misha/jara beriem nejake nahradne diely ked je potreba, dobre ceny, uzasny servis, prirovnal by som ku gabovi tuna na fore. ale co sa tyka tych svetiel, par ludi sa uz stazovalo ze ich kvalita jak materialu tak vyhotovenia stoji za staru backoru.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa quicky »

najlepsie ebay,spokojnost...
Používateľov profilový obrázok
FLP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 939
Dátum registrácie: Ut 03. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: NitRa

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa FLP »

Staci par minut stravit nad internetom a najdes hned niekolko svetiel ;) .
Spoiler: ukázať
NTB:MacBook Air 2014 Sound:Altec Lansing VS2521
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ANDYMAN napísal:ak ma niekto auto vyssej triedy (audi, bmw,...) a ma cocku, tak nevidim dovod preco by si nemohol vymenit ziarovky za HID sadu, policajta ani nenapadne cekovat ci tam xenony nemal origo od vyroby. quicky dobre si spravil ze si tam bachol xenony, na takom autiaku je nezmysel mat ziarovky...
nieje tak celkom pravda
kolega, resp. majster u nas vo firme ma Sharana a ma tam cockove certifikovane svetla s manualnym vyskovym nastavenim aj ostrekovanim... stopli ho flojdi, a malem mu zobrali technicak, keby to neukecal. pricina? aj ked to boli origo svetla uz so xenonmi (nedaju sa dat H7 ani ine nexenony) tak nesplnali jednu podmienku, a to su giroskopy teda schopnost sa automaticky nastavit podmienakm cesty vs karoserie.
svetla neboli sice od VW ale boli to svetla original dodavane so xenonmi. Jednoducho auto nebolo technicky sposobile na xenony. Dalsia vec, nemal to zapisane v TP. Xenony su pisane ako extra vybava / ine uradne zaznamy...

samozrejme , zalezi na koho trafis, a s akou naladou...

btw, ja mam tiez cockove svetla, ale xenony tam davat nebudem, ale chcelo by to nejake dobre ziarovky.. samozrejme 55W only :)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa quicky »

tie imidzove ziarovky s napodobeninami halogenu a podobne,to je uplne sunt,to fakt is nechat radsej povodne.... a co sa tyka toho samostatneho nastavovania na situaciu na vozovke ci ako si to napisal ,som clekom prekvapeny,lebo napriklad je zaujimave kolko aut z luxusnej triedy to nema a pritom maju origo xenony...samozrejme zakony a realita od seba na kilometre daleko...
uvediem len priklad napr moj foter ma Audi A6 allroad s origo xenonmi a tiez take nic nema na aute... kamos ma novu A8 tiez nemam pocit ,ze by sa tam nieco same nastavovalo ,okrem elektrickeho nastavovania vysky svetiel(ako mam napr aj ja)...
je to fakt len o tom akeho fizla capnete
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ale ver ze to ma aj on aj on...

nenastavuje sa to podla hrbolov, to by nestihalo, ale podla zatazenia karoserie...
mozes to skusit... zastav auto niekde pred stenou, zazni svetla, nasadajte vsetci dozadu, a uvidis, ci sa doladia tie svetla alebo nie. ;)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa quicky »

ma ho cez dva roky a najazdil som na nom velmi vela;) ver mi,ze by som si to vsimol ;) ja som detailista :-D
ale ako nehadam sa ,ale viem,ze on to nema;)
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa jararak »

mas kolecko na nastavovanie vysky svetiel?


inac kopec aut nema ani origo xeony uvedene v technicaku a vcul nech budu mudry pani policajti.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Halogenové žiarovky H7 xenon look(skúsenosti,odporúčania)

Príspevok od používateľa quicky »

to koliesko mam samozrejme....
ale on myslel nieco ine;)

Návrat na "Debata o všetkom"