Potrebujem poradiť, pri hrách zamŕza obraz

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
gilmour
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2007, 08:00

Potrebujem poradiť, pri hrách zamŕza obraz

Príspevok od používateľa gilmour »

Chcel by som poradiť pri hrách mi zamŕza obraz, alebo sa PC automaticky reštartuje. Zostava: Procesor - DualCore Intel Core 2 Duo E6550, 2333 MHz (7x333) Základna doska - Foxcoon P35AX-S RAM - 1GB Grafická karta - NVIDIA GeForce 8800 GTS (320 MB)
Teploty: Procesor-37°C 1CPU/1-42°C 1CPU/2-38°C AUX-46°C Grafický procesor-52°C Dioda GPU-61°C Pamať GPU-52°C GPU prostredie-51°C
Skúšal som prehodiť RAM z jedného slotu do druhého, nepomohlo. Taktiež som skúšal demontovať kryt skrine a zapojiť ventilátor v nej, nepomohlo. Testoval som aj MemTest aj keď nie dokonca, dlho trval tak som ho zrušil, chybu nevyhadzovalo. Mám podozrenie na Grafickú kartu, alebo čipset. Nepomohlo by pridať ešte jednu RAM-ku. Skúste mi poradiť.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Potrebujem poradiť, pri hrách zamŕza obraz

Príspevok od používateľa Brandoo »

Aky mas zdroj? je mozne ze zdroj je uz slaby
Aky je PC starý, mal si pred tym uz dáky problém
Menil si daco v PC (upgrade, ci sa daco pokazilo...)

Teploty good :good: , RAM by nemal byt problem , ked si uz skusal... zameral by som sa na VGA a zdroj
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Potrebujem poradiť, pri hrách zamŕza obraz

Príspevok od používateľa M1ch4l »

z coho si bral tie teploty? aky program? lebo poznam par, co citaju dost spatne :D speedfan leader

moze to byt vselico...mas moznost vyskusat njake ine komponenty?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
gilmour
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 01. Okt, 2007, 08:00

Re: Potrebujem poradiť, pri hrách zamŕza obraz

Príspevok od používateľa gilmour »

Zdroj je ISO-450LPP, teploty z Everestu.. Je to všetko original Digipro, neviem či ešte nie v záruke. Neviem čo mám vyreklamovať, či VGA alebo zdroj. Chladič na VGA ide, bolo tam trochu prachu, vyčistil som to, ale ani to nepomohlo.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Potrebujem poradiť, pri hrách zamŕza obraz

Príspevok od používateľa Brandoo »

Pravdepodobne je problem že zdroj nezvlada taku záťaž. Zistil som že ma len jednu +12V vetvu zo záťažou 16A a tvoja VGA potrebuje až 26A = a te je ešte minimum!

Špecifikácie zdroja: http://www.ixbt.com/power/case/photos/f ... 00/psu.jpg

Tu som to našiel: It requires just a single 6-pin auxiliary power connector. NVIDIA recommends a minimum of a 400 watt power supply to operate a GeForce 8800 GTS, with at least 26 amps on the +12v power rail. That is a bare minimum; however, users with many peripheral devices, drives, or expansion cards will want to invest in a stronger power supply.
Link: http://enthusiast.hardocp.com/article.h ... VzaWFzdA==

Ak máš možnosť, tak si požičaj od kamarata, známeho lepší zdroj a hlavne vykonejsi... potom skus s nim
Ak nemas moznost tak napis cenovy limit a s kade budes kupovat. Daco vybereme ;)

Návrat na "Grafické karty"