Rada - Kolieskové korčule

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

No zase pokiaľ hrajú hokej, zrejme tam nejde nejako extra o pohodlie, jasné chápem že za cenu ja neviem 7 tisíc by to malo myť určitú mieru kvality pod ktorú nepôjdu, ale tam nehrá nejako dynamica, zotrvačnosť, dizajn a podobné veci ,určené inline korčulovaniu...pre mňa budú inliny na hokej stále len normálne zimné korčule akurát že s kolieskami ;)

P.S.: Tie rollerblady, no teda ako trebalo dotiahnuť kolieska, pretože po prvej jazde začali hrkotať ako keby to boli korčule z tesca za päťsto korún a takisto bolo treba poriadne dotiahnuť aj ALU rám na koliečka ku korčuli, takmer celú otočku imbusákom to zvládlo, konečne už ich na ceste nepočuť, trpia len na neopotrebovanej ceste (asfaltke) a hlavne betóne...

P.S2.: Zajtra plánujem jazdu na hrádzi. Len neviem ani kde tá hrádza je...je tu niekto kto vie niečo o nej, resp. tam chodieva?

potreboval by som vedieť, čo si mám vziať, jak je to dlhé, aké sú tam úseky, kde sa to začína, a ako sa tam dostanem z hlavnej stanice resp. Nív, keďže pricestujem do BS zo Senca...

bol by som vďačný...idem ešte pogooglovať aby som nebol za zlého že sa skôr pýtam ako hľadám, to tá lenivosť :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa scpeter1 »

Kludne si mozes kupit Aj Fila-y,aj Rocces aj Rollerblade-y.Vsetky su dobre.Neviem kolko chces do nich vrazit,ale na tvoje korculovanie ti stacia hocake 8omm kolieska s Abec5.Ty nejdes zavodit,ides sa korculovat....82mm kolieska su rychlejsie ako 8omm,vid fyzika a rozdiel medzi Abec5 a Abec7 je v dojazde,Na Abec7 sa docaptas dalej(kladu nizsi valivy odpor) pri rovnako vynalozenej namahe ako na Abec5.Ale zasa to neni rozdiel 100m.... ;)
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

Ale ten dojazd je naozaj dosť dobrý...fakt som spokojný zatiaľ na 100% ak nepočítam to doťahovianie...jazda na nich je relaxom...noha nebolí, akurát moja veľká postava nemá zrovna najlepšie aerodynamické vlastnosti, lepšie sa mi ide pričupený ale tam si to odnáša chrbát...

Ešte nejaká otázka: Keď mám váhu 100 kilogramov mal by som mať väčší dojazd, oproti 60kilovej osobe? nespomínam si zrovna na fyzikálne zákony, ale väčšia váha mala by sa rovnať väčší dojazd? Či?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa tomas2893 »

mal by si mat vacsi dojazd, ale zasa tazsie sa ti rozbieha. Ale to je teoria, myslim, ze v praxi rozdiely velmi nepocitis
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
Natalqa
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: So 02. Máj, 2009, 18:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Natalqa »

ja mám už niekoľko rokov Bauery a som spokojná ;)
Používateľov profilový obrázok
pacho666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: St 24. Sep, 2008, 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa pacho666 »

TAk ako Speezeer ?? vsetko OK? asi si ich tiez pojdem kupit, snad ich este budu mat. Alebo mate niekto nieco lepsie, co je prave v ponuke do 100€?? A nejake rady, ktorymi sa mam riadit, ktore ABEC, aky podvozok. VAzim 85kg a chcem to iba na relax, sem tam pokorculovat :)
CPU:INTEL Core i7-4790K 4.0GHz,Cooler:Noctua NH-C14,MB:MSI Z97 GAMING 3, RAM:Kingston 32 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 HyperX, SSD:CRUCIAL SSD MX200/ 250GB HDD,HDD: Toshiba 2TB 7200 64MB cache, DVDRW:LG-4163, VGA:ASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G, PSU:Corsair 550W CS550M PLUS gold, Case:Corsair 100R Silent, LCD: 27"HP ZR2740w, MYŠ: A4tech Bloody V8, REPRO: Logitech X-230 2.1
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa galen »

pacho666 napísal:TAk ako Speezeer ?? vsetko OK? asi si ich tiez pojdem kupit, snad ich este budu mat. Alebo mate niekto nieco lepsie, co je prave v ponuke do 100€?? A nejake rady, ktorymi sa mam riadit, ktore ABEC, aky podvozok. VAzim 85kg a chcem to iba na relax, sem tam pokorculovat :)
ak sa chces namakat a nemas rad rychlost, ABEC 3
ak nechces makat ako vol, a napriek tomu ist tak 20-25-30 ... ABEC 5

no a ak mas rad vietor vo vlasoch, hladaj highSpeedy, ABEC 7 az 9 (ale pochybujem, ze sa zmestis pod 100 eur, kedze abec9 loziska same o sebe su za 100ku)

podla hmotnosti sa urcuje maximalne tak emm... tvrdost koliesok
ale tam som lama, takze ti asi lepsie poradia v obchode
(a nie, v tesku nekupuj korcule, to by sa po tebe kazdy obzeral, ze ci to naozaj funguje)

PS: ja jazdim na 5kovych loziskach, a brusim si zubky na 9ky ... helmu uz mam, uz iba zvysne chranice :-D
PPS: ale ani na tych 5kovych si clovek moc neuzije slecny na vodnom diele, lebo iba okolo nich prefrcim ... nojo ... takze ak to chces pre potesenie ducha (nie tela), tak asi pomalsie/3ky ... ale uz som stertol aj tetu, ktorej som nestacil, a tiez bola vcelku pekna :good:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
pacho666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: St 24. Sep, 2008, 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa pacho666 »

Hm dik za rady. A treba mi priblu a chranice? nieje to zakonom dane? ci to len na bicykel mimo obce?
CPU:INTEL Core i7-4790K 4.0GHz,Cooler:Noctua NH-C14,MB:MSI Z97 GAMING 3, RAM:Kingston 32 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 HyperX, SSD:CRUCIAL SSD MX200/ 250GB HDD,HDD: Toshiba 2TB 7200 64MB cache, DVDRW:LG-4163, VGA:ASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G, PSU:Corsair 550W CS550M PLUS gold, Case:Corsair 100R Silent, LCD: 27"HP ZR2740w, MYŠ: A4tech Bloody V8, REPRO: Logitech X-230 2.1
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Reinok »

Ja by som neváhal a bral tieto Spark RC...síce si na nich sprav údržbu pred jazdou... mne momentálne ,,škriabe" jedno ložisko, niečo sa mi tam dostalo, som zvedavý ako ho bezpečne rozoberiem.... :( nemáte návod ako lahko rozobrať a zložiť?) a mazacií materál sa čo hodí?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
pacho666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: St 24. Sep, 2008, 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa pacho666 »

A mozes uviest presne cislo tych rollerbladov? lebo videl som ich aj v jednom sporteame a mozem tam mat zlavu :)
CPU:INTEL Core i7-4790K 4.0GHz,Cooler:Noctua NH-C14,MB:MSI Z97 GAMING 3, RAM:Kingston 32 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 HyperX, SSD:CRUCIAL SSD MX200/ 250GB HDD,HDD: Toshiba 2TB 7200 64MB cache, DVDRW:LG-4163, VGA:ASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G, PSU:Corsair 550W CS550M PLUS gold, Case:Corsair 100R Silent, LCD: 27"HP ZR2740w, MYŠ: A4tech Bloody V8, REPRO: Logitech X-230 2.1
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa galen »

pacho666 napísal:Hm dik za rady. A treba mi priblu a chranice? nieje to zakonom dane? ci to len na bicykel mimo obce?
zakonom to nemas dane

ale helmu vrelo odporucam, staci jemna strata rovnovahy, zaklonis sa dozadu, zamavas rucickami ako vtaaak, nohy uletia dopredu, kolieska sa zacnu zbesilo tocit (hlavne tie, tkore uz nemaju grip so zemou), a ty je$nes hlavou o asfalt
v tom lepsom pripade ti pomozu aspon na kolieskove kreslo, v tom horsom koma->smrt

samozrejme, idealny stav mas, ze si neublizis, ale na to sa moc nespoliehaj

PS: a samozrejme aj okuliare proti slnku/dotieravemu hmyzu. Tie tiez nemas prikazane zakonom, ale hodne pomozu. Najlepsie su s reflexnymi sklickami zvonku, aby slecna nevidela, ze jej cumis na hopsajuce (o)(o) ked ide oproti
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
pacho666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 307
Dátum registrácie: St 24. Sep, 2008, 14:58
Bydlisko: Košice

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa pacho666 »

:laugh: :hysterical:
CPU:INTEL Core i7-4790K 4.0GHz,Cooler:Noctua NH-C14,MB:MSI Z97 GAMING 3, RAM:Kingston 32 GB KIT DDR3 1600 MHz CL9 HyperX, SSD:CRUCIAL SSD MX200/ 250GB HDD,HDD: Toshiba 2TB 7200 64MB cache, DVDRW:LG-4163, VGA:ASUS Geforce STRIX-GTX960-DC2OC-2G, PSU:Corsair 550W CS550M PLUS gold, Case:Corsair 100R Silent, LCD: 27"HP ZR2740w, MYŠ: A4tech Bloody V8, REPRO: Logitech X-230 2.1
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Blackhawk »

galen, uz asi viem preco sa chodis stale korculovat
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa galen »

Blackhawk napísal:galen, uz asi viem preco sa chodis stale korculovat
no preco asi, aby som sa odreagoval po narocnom dni v praci

momentalne sa bavim s telefonnou ustrednou, monitorujem hovory a na zaklade eventov, tkore hadze generujem log subory pre dalsiu aplikaciu
(odkial->kam prisiel hovor, kedy bol vyzdvihnuty, po akej dobe skoncil *a ci nebol presmerovany*, ci to bol hovor na klapku, alebo na uzivatela prihlaseneho na telefone, po skonceni hovoru vymlatit z dalsej DB ID hovoru, a vygenerovat URL, na ktorej si to pripadne bude mozne prehrat ten hovor ...)

nuz a ked uz zacinam vidiet eventy kade-tade po realnom svete (napriklad tutoka jeden po stene teraz leze), tak je najvyssi cas zabalit kram, zobrat nejake nacinie (ci uz kolieska korculove, alebo bicyklove) a ist sa kamsi previezt. po prichode na miesto hodit pivko, doplnit sily, a otocit sa domov ...

cestou poobzerat krasy prirody, a cuduj sa svete, ked clovek pride domov, tak uz na telefonnu ustrednu ani nepomysli yahooo
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Rada - Kolieskové korčule

Príspevok od používateľa Blackhawk »

galen napísal:... poobzerat krasy prirody ...
to mas na mysli tie hopsajuce? :D
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Debata o všetkom"