max. Vcore vs. verzia BIOSu

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
icator
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 10. Máj, 2009, 20:31

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa icator »

no co ja viem ale tolko do toho necem vrazit.myslim si ze to uz je moc ta MB co si my nasiel.Zostavu vidis aku mam je tam niekde vyssie v prispevkoch.Mam kupenu tuto fungl novu ete nenamontovanu graf.kartu aj ked,ako som pisal, som sa s nou trochu unahlil http://www.pixmania.ie/ie/uk/r/asus-rad ... press-2-0-" onclick="window.open(this.href);return false;
mam objedneny a zaplateny tento zdroj zajtra ho ocakavam http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=338686" onclick="window.open(this.href);return false; .Ratam s nim uz do blizsej buducnosti.Tzn ked kupim novu MB a pretaktnem CPU.Zatial to tam prehodim a budem robit a hlavne hrat sa na tej starej zostave s tymito novymi vecami.Potom nejak po lete a po dovolenkach a hlavne navsteve Slovenska kde s kamosmi vzdy pustim perie(eura),sa vratim do IE a ked sa ako tak financne spamatam tak kupim novu MB,nejake vykonne ventilatory a konecne pretaktnem ten moj CPU.Ta doska sa zda super ale to je uz moc tusim.Nesatcili by tieto? http://www.pixmania.ie/ie/uk/2614367/ar ... tech-specs" onclick="window.open(this.href);return false; alebo http://www.pixmania.ie/ie/uk/638603/art ... press.html" onclick="window.open(this.href);return false; alebo http://www.pixmania.ie/ie/uk/1244890/ar ... h-specs.Je" onclick="window.open(this.href);return false; tam ete takych podobnych trochu viac ale tie nad 100euro a viac sa mi zdaju uz moc na moju slabu zostavu.CAsom si cem poskladat alebo dat poskladat uz nejake hracie delo s uplne novymi fungl vecami a to zacnem dosko aku si mi odporucil ale zdrojom okolo 600w nejakymi mozno grafikami do cross fire atd atd.Alebo mam uz kupit tu tvoju odporucenu MB alebo jej podobnu a ta mi vydrzi minimlane ete dalsie roky bez jej vymeny?Inak dik za tvoj cas.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa zachary »

ten zdroj je OK .. ku grafike som sa vyjadril už vyššie, ale keď ju už máš doma, budiž :)

čo sa týka dosky - pamätaj na to, že budúci rok sa bude v mainstreame prechádzať na platformu Core i5 - tzn. iný socket, DDR3 atď. takže v dnešnej dobe sa už moc neoplatí investovať do dosky so socketom 775 ..
k výberu tvojich dosiek z pixmanie - Intel určite nie (s ňou takisto nič nenataktíš), Asrock nie .. MSI len v prípade núdze, v podstate by si mal vyberať z Asus a Gigabyte dosiek, škoda že pixmania má taký slabý výber

takže dosku radšej kúp v inom shope/na inzerát
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa newmi »

No tak ten MSI je fakt take nudzove riesenie ale je to najlepsia volba z tych troch co si postol.

Pozor, na crossfire alebo SLI treba special dosku (ktora je drahsia ako dosky bez moznosti sli alebo crossfire). Ta co som odporucil je vhodna najam pre sucasne procesory c2d. Z vyberom dosky veru pockaj, nove core i5 uz klopu na dvere a uvidime ake dosky nam k nim ponuknu vyrobcovia .

Inak k tym doskam, vynikajuce su este Biostar a maju este vynikajucejsie ceny vzhladom na to co ponukaju, skus sa dakde poobzerat po biostar doskach ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
icator
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 10. Máj, 2009, 20:31

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa icator »

no takze asi s tou doskou fakt pockam.Musim si kopu veci nastudovat,hlavne jak ste mi tam zabili ze nejaky mainstreem na platforme core i5.Ani netusim co to je.ALe budiz.Ja som hlavne cel pretaktit ten moj CPU ete s tymito vecami co mi zostanu v starom pociku po vymene zdroja grafiky a samozrejme vymene dosky na taktovaciu.To som cel stihnut ete tento rok.NA druhy ci o dva roky uz si trufam povedat ze si zlozim nejake delo mozno uz na tej doske na core i5 ci co to je.A vlastne ved aj ked si zlozim napr.nejaku poriadnu masinu ete na sockete 775 tak podla mna nic nestratim.SPravim si uz nieco take aby som mohol hrat aj tie najnajnovsie hry na ultra rozliseniach mozno aj s doskou na crossfire ci SLI nabucham tam kvalitne grafiky,CPU a potom mi to musi minimalne par rokov vydrzat bez toho aby to bol uz zastaraly typ.Kym ta platforma i5 poriadne nabehne a porobia na nu hry a neviem co ete tak ubehne par rokov alebo mesiacov myslim.Aky mate vy na to nazor?
icator
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 10. Máj, 2009, 20:31

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa icator »

no tu je ete jeden online shop v irsku ale to nic moc tusim co sa tyka MB. http://www.komplett.ie/k/search.aspx?q= ... r=&filter=" onclick="window.open(this.href);return false;
Biostar dosky tu v Irsku nenajdes.Som rad ze su tu tieto dva online shopy lebo tu neni ani jeden poriadny obchod na taketo zalezitosti.Tu si take nieco otvorit tak si za vodou.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa newmi »

icator napísal:no tu je ete jeden online shop v irsku ale to nic moc tusim co sa tyka MB. http://www.komplett.ie/k/search.aspx?q= ... r=&filter=" onclick="window.open(this.href);return false;
Biostar dosky tu v Irsku nenajdes.Som rad ze su tu tieto dva online shopy lebo tu neni ani jeden poriadny obchod na taketo zalezitosti.Tu si take nieco otvorit tak si za vodou.
to fakt? ved Irsko byva prezentovana ako tovarna IT techniky :hmmm:

inak na SLI je dobra napr. tato doska:
http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=333649
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
icator
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 10. Máj, 2009, 20:31

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa icator »

IRSKO? zabudni.Sice tu je tusim dell alebo lepsie povedane bol teraz sa stahuju niekde do indie ci kde a okrem toho nic.Obchody s tymto tovarom nenajes.Je tu jeden jediny tzv PC World ale preco maju v nazve PC to nechapem.Maximalne tam zozenes sluchatka a notebooky ale ked by si cel zlozit PC s poriadnych znackovych veci tak len oco vyvaluju odkial mam tie nazvy a ponukaju ti shity od vyrobcov ktorych som ani na googli nenasiel.Nebyt tych dvoch online shopov a par bazarov tak sa hram stale na ati 2400.
No musim zacat asi setrit a veeeeeeela sa ucit.Pred dvoma tyzdnami som ani netusil co je to CPU,MB,Frekvencie,DDR-ky a to nehovorim uz o tom ze som ani netusil z coho sa PC sklada.Len som to zapol,pozrel internet a hral hry na mojej ati 2400 a bol som happy jak sa mi to hybe.Nadabil som na fora a hlavne na toto a uz som zavisli na informaciach a trufol by som si aj pocik uz zlozit tusim.
Teraz mi vrta hlavou ako to je s tymi DDR pamatami.Ja mam tusim 3 GB mam ich tam pozastrkovane tusim 4 DDR2 667Mhz.AKy je rozdiel medzi napr 800Mhz ci ete vyssimi.V rychlosti ci ako to je?Nemam kupit aj napr lepsie ramky?MYslim tym DDR2 napr 800mhz ci vyssie?No toto su ony
System Memory 3072 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
DIMM1: Micron 8HTF12864AY-667E1 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM2: ProMos/Mosel Vitelic V916764K24QAFW-F5 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-13 @ 333 MHz) (4-4-4-11 @ 266 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz)
DIMM3: Micron 8HTF12864AY-667E1 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
DIMM4: ProMos/Mosel Vitelic V916764K24QAFW-F5 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-13 @ 333 MHz) (4-4-4-11 @ 266 MHz) (3-3-3-8 @ 200 MHz
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa zachary »

je fajn že sa zaujímaš, učíš sa .. :good:

no ten výber z tých dvoch írskych e-shopov je žalostný .. a to všetci píšu že Slovensko je diera :laugh:
na tvojom mieste by som počkal, grafiku a zdroj už máš, pohraj sa s tým kým nezískaš viac skúseností

píšeš že v lete prídeš na Slovensko, cash hádam bude, tak prečo nekúpiť niečo tu (dosku, ramky, chladič na cpu), keď máš oveľa väčší výber ako v Írsku

čo sa týka ram - kapacitne je to ok, a ak fungujú dobre v dual channel, zatiaľ sa netráp či 667Mhz/800 Mhz/viac, výkonnostný rozdiel postrehneš skôr pri pretaktovaní cpu a dobrej grafike
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
icator
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 10. Máj, 2009, 20:31

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa icator »

no uz som nad tou kupou na Sk rozmyslal je to tam aj o dost lacnejsie jak tu a super obrovsky vyber porovnanim s Irskom.Lenze jak to preniest lietadlom.Uz sme tu s kamosom nad tym spekulovali aj to ze by sme si dali zlozit nieco na sk ale ako s bednou do lietadla.To by som musel zobrat na palubu,lebo mat to v kufri alebo v nejakom batozinovaom priestore tak by som v Dubline vysypal uz len suciastky s kufra a za nejaky balik sa mi extra many nece platit.Nehorazne co si pytaju letecke spol.za extra kila a ine baliky a prislusenstvo.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa newmi »

pozri, na bedni az tak nezalezi, tu mozes kupit aj v irsku, aj monitor a ostatne veci sa ti hadam zmestia do kufra a nie su ani take tazke. Prinajhorsom ich povytahujes s krabic a zabalis bud do satstva alebo do niecoho vhodneho co ich ochrani v kufri pred znehodnotenim. Akurat veci citlive na otrasy bude problem, napr taky harddisk, ten zas bud kup v irsku alebo neviem ci sa da este brat prirucna batozina do lietadiel. Alebo vyuzi kuriera, napr. DPD
http://www.dpd.com/sk/content/download/ ... %20DPD.pdf
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
icator
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 10. Máj, 2009, 20:31

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa icator »

no dnes mi prisiel zdroj uplna krasa az mi skoro slzy vyhrkli.Naaaadhera.Vycistil som pocik povysaval nanosy prachu a hlavne pod fanom na chladici CPU tam bola uz uplna vrstva tu som musel zoskrabovat so srobovakom.Da sa povedat ze som videl druhy krat v zivote PC z vnutra.Uz mi je skoro vsetko jasne len mi nejdu do hlavy stale tie RAmky.AKo sa to vlastne ma zapajat a co ten dual chanel ako tam sa to zapaja.Ja mam napr 2x1GB a 2x 512Mb. a su zapojene ob slot.Mam modry cierny modry cierny.1Gb su modrych a 512Mb v ciernych tzn 1Gb 512Mb 1Gb 512Mb.Nemohli by byt aj napr ze 1gb vedla seba tzn v modrom a ciernom a potom 512Mb vedla seba v modrom a ciernom alebo nejak to poprehadzovane ked frekvencne su rovnake?Ide mi o to cisto teoreticky,ucim sa,s ramkami samozrejme robit nic nebudem.A dalej keby som cel pretaktovavat CPU tak musim ram najprv podtaktnut potom nataktovat CPU a ramky taktnut na tu frekvenciu aku maju original?A na co tam je potom ze treba ich niekedy taktnut aj v Ram multiplieri.Tie cisla,tie nasobice napr 5,5,5,15 3,3,3,12su dane fixne ci mozem ich menit napr 5,6,9,3,18 alebo na hociake cisla cem.SAmozrejme je to blbost ale zaujima ma ci su tie nasobice ramiek dane fixne na kazdu frekvenciu alebo ich popripade treba nastavit podla citu ci neviem coho?
no hore jak som ukazal ramky su tie frekvencie a ti nasobice napr. (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz).Takto to treba nastavit ci tie cisla mozem nejak aj pomenit. lebo videl som aj na forach aj napr 5-5-5-18 alebo 3-3-3-12 atd .ako to teda je?
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa zachary »

..ramky vkladáš do slotov podľa manuálu k doske, kde máš napísané, v akej kombinácii a kde ich máš zasunúť, aby ti fungovali ako dual channel

..tie čísla nie sú násobiče, ale časovanie pamätí (napr. 5-5-5-15 pri frekvencii 800Mhz a 1,8V) .. buď to necháš na auto, alebo nastavíš podľa odporučenia od výrobcu, alebo sa s tým hráš keď taktuješ a meníš frekvenciu, voltáž ram

ale s týmto sa zatiaľ nemusíš trápiť, až keď bude nová doska, ktorá ti umožní OC
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
icator
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 10. Máj, 2009, 20:31

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa icator »

ok ja uz drvim na mojej novej grafike nove tituly no uplna bomba.ten pretekt spravim po lete ked kupim novu dosku a mozno kupim aj nejaku este lepsiu grafiku ak frajerku neslaktrafi. :x Chalani velmi pekne vam dakujem za vas cas a odpovede.Strasne moc ste mi pomohli.Ked budem pretaktovavat alebo nieco ine tak sa urcite ozvem zase na forum pre pomoc a rady.Aj by som Vam zaplatil nejake to pivecko ked uz budem na tom Sk v lete. :bier:
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa newmi »

za malicko, na zdravie! :bier:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: max. Vcore vs. verzia BIOSu

Príspevok od používateľa zachary »

no jasné, toto fórum je best, takže keď budeš mať v hocičom nejasnosti, kľudne napíš ;)
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG

Návrat na "Procesory"