NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5203
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Fullesh »

Tak Vas teda vytam v nefajciarskom oddeleni na Pretaktovanie.sk :bye:

Co si myslite o fajciaroch, je to zlozvyk, alebo zavyslost ? Co myslite, ze kolko este bude tolerovane fajcenie v spolocnosti, upada, alebo sa zneho stava trend ? Ako to vidite vy, z pohladu nefajciarov ?
Obrázok
Osobne som cigaretu skusil, no je to hnus.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa scpeter1 »

Ja som fajcil cca 15ks denne a uz 3 tyzden sa snazim nefajcit.Zacinal som asi tak ako vacsina z fajciarov:Som frajer,fajcim. :good: Drzalo ma to cca takych 20 rokov.Teraz sa snazim,ako som pisal,nefajcit.Neodsudzujem fajciarov,bol som jednym z nich,zatial mi nevadi,ked pri mne fajcia,ale ja som si nikdy nezapalil,ak to niekomu blizko mna vadilo....Neodsudzujte ich.Tak ako kazdy z nas ma nejaky zlozvyk,oni maju fajcenie.
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa PatrikL »

Je to aj o ich hlúposti :) Robiť vedome niečo čo pomaly ale isto zabíja :OO= Fajčiarom odporúčam ísť sa pozrieť na pitvu nejakého fajčiara, myslím že by to viacerých presvedčilo...
A inak fajčiarov bude len menej a menej (viaceré dôvody :laugh: )
Je to hnus :good: A najhoršie je, že to prezentujú niektorý ako keby to bolo niečo úžasné (riešiť ktoré cigarety sú najlepšie a pod. :laugh: ).
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa dexman »

tiež som hrdý nefajčiar. u niekoho je to zlozvyk, u niekoho závíslosť. ale videl som aj takých čo fajčili, lebo je to podľa nich trendy. alebo jeden kamarát začal fajčiť keď dostal fajnový zapalovač, bolo mu ľúto ho nepoužívať :rolleyes:

naštastie sa už postupne sprísňuje legislatíva čo sa týka fajčenia na verejnosti, dúfam že sa v tom bude pokračovať. ako nemám nič proti tomu, keď si niekto potrebuje zapáliť, ale akonáhle tým žačne obťažovať ostatných (nefajčiarov) tak mám veľkú chuť mu tu cigaretu napchať do hrtanu.
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Gudas »

Ono fajčiari sú na druhej strane ideálny občania - platia parádne vysoké spotrebné dane a skôr umrú, teda netreba im platiť dôchodky zo štátneho rozpočtu a nemocenské výdavky :)
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa dexman »

^^ :laugh: hej, z tohto hľadiska sú vyhovujúci. ale zase aj 'liečenie' rakoviny niečo stojí, ale asi si to zaplatia tými spotrebnými daňami :-)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa STENLY »

dexman napísal:akonáhle tým žačne obťažovať fajčiar ostatných (nefajčiarov) tak mám veľkú chuť mu tu cigaretu napchať do hrtanu.
x_x_x_x napísal:Osobne som cigaretu skusil, no je to hnus.
podobne...

Fajčenie by mali zakázať všade. Nech si fajčia iba doma a nech neotravujú s tým iných ľudí. Proste by sa mali nad sebou zamyslieť.
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Bikermotyl
VIP
VIP
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: Ne 22. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Bikermotyl »

1.) Fajčenie rozhodne nie je závislosť, je to len hlúpy "zlozvyk" z nudy a vlastnej hlúposti. Závislosťou sa to označuje len kvôli alibizmu. Žiadnu lepšiu výhovorku si fajčiari zatiaľ nevymysleli.
Fajčiar ak chce, prestane fajčiť! Vždy!!! Otázne je len, do akej miery chce vyzdvihnúť vlastnú pevnú vôľu nad neschopnosťou potláčať nechutný pocit z nudy a nezamestnania rúk. Lebo práve nuda a "ruky" rozhodujú, či bude alebo nebude cigareta. Nie potreba nikotínu, či iná absurdná výhovorka - to sú už dávno prehliadnuté "taľafatky". Práve zamestnanosť rúk a vyťaženosť intelektu osobnosti sú primárnym faktorom v záležitosti fajčenia. Ľahko sa toto dá v praxi preveriť v situáciách, kedy je fajčiar zamestnaný niečím, čo ho naozaj baví, v čom vidí vlastné uplatnenie a naproti tomu v situáciách, kedy je nevyťažený intelektuálne i fyzicky. Kedy asi tak siaha po cigarete a kedy si na ňu ani len nezmyslí?

2.) Fajčenie v normálnej spoločnosti tolerované už nikdy nebude! Pre fajčiarov bude už len horšie, čo znamená, že bude pre normálny svet už len lepšie. Chvalabohu.
Konečne spoločnosť (už) pochopila, že fajčenie naozaj nie je frajerina a módne úspešný trend vychádzajúci z "pohulovania" orechového lístia tatárskymi zvrhlíkmi a kukuričného šúpolia poloamerickými štvrťindiánmi.
Fajčenie je proste hnus! ...a tento fakt si priznáva okrem normálnych ľudí, i väčšina fajčiarov. ....drvivá väčšina fajčiarov! Aj to je jedným z dôvodov, prečo počet fajčiarov rapídne klesá.

Trend (a nie len) EU ide v otázke fajčenia, chvalabohu, konečne "ako-tak" správnym smerom = ochrana nefajčiarov. Samozrejme, nie len fajčiari sú si vedomí, že predaj cigariet napĺňa štátne rozpočty a rôzne iné "pokladnice", ale príde ten deň, kedy sa to vedomie úplne vytratí a fajčiari skončia v rezerváciách oddelení od normálnej civilizácie.
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa dexman »

1.) aj narkoman keď veľmi chce tak prestane. to ešte neznamená, že nie je závislý. myslím, že aj vedecké štúdie dokazujú, že v mnohých prípadoch o závistlosť ide. môžme polemizovať o akú silnú, ale apriori by som závistlosť u fajčenia nevylučoval.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Toman »

- som nefajciar
- fajciari mi celkom vadia
- hlavne ak to mam ponich cuchat a ties chodim len do podnikou kde je cisty vzduch
- ak mozem, tak im "zabavujem" zapalovace, mam ich uz zabavenich aspon 50siat....
- trocha sa aj cudujem ze tu je tema propagujuca fajcenie (necital som ju), to aby uz len vznikol klub alkoholikou a milovnikou analneho sexu...

T. :-)

PS: poslat nanich Redingovu z EP, nech im zvisi dane....
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa materik »

Nikdy som nefajcil konvecne cigarety, jasne, ze som ich skusal, ale nechytilo ma to. Istu dobu som bol na cigarach, ale to ma rychlo preslo kvoli cene... :-D Teraz uz len velmi, velmi vynimocne.
Nejako extra mi fajcenie neprekaza, zafajcenym podnikom sa vyhybam, ale jednu vec fakt nemusim.... fajciace dievcata (myslim cigarety :D )

Ale minule ma zaujala jedna veta. Cakal som v obchode pre pokladnou a nejaky deda si tam balil nakup do tasky. Chlapik co bol za nim, si vypytal cigarety. Dedo mu nato: "Nefajcite, vsetci moji kamarati co fajcili su uz 10 rokov pod zemou." Celkom dobre to vystihol....
PC -> Topping DX7 Pro+ -> Meze 109 PRO / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa zachary »

hoci som pár kusov cigariet skúsil, som nefajčiar, chvalabohu

fajčiari mi vadia, hlavne v baroch, krčmách, preto si radšej vyberám nefajčiarske priestory, alebo chodím do podnikov, kde je fajčenie obmedzované/úplne zakázané
Gudas napísal:Ono fajčiari sú na druhej strane ideálny občania - platia parádne vysoké spotrebné dane a skôr umrú, teda netreba im platiť dôchodky zo štátneho rozpočtu a nemocenské výdavky :)
myslím že štát by si mohol konečne uvedomiť, že dane z tabaku nestoja za obrovské výdavky na liečbu rakoviny pľúc, kardiovaskulárnych ochorení, ale aj postihnutia iných orgánov v dôsledku fajčenia, ale aj iných ochorení pľúc (CHOCHP, emfyém, chronické zápaly, s tým spojené kúpeľné pobyty, dýchací prístroj atď)
to už nevravím o invalidizácii a invalidných dôchodkoch a ďalších zdravotných a psychických problémoch, do ktorých sa pacient dostáva ..

fajčenie tabaku je aj zlozvyk, aj závislosť (v tomto prípade viac psychická ako fyzická, skôr ide o niečo podobné ako napísal Biker - nuda, ruky, posedávanie a mrhanie časom v bare..), ale samozrejme je to aj hlúposť fajčiarov

ak už je zákaz fajčenia v baroch a reštauráciách také ťažké prijať, som za obmedzovanie priestorov na fajčenie a taktiež za výrazné zvýšenie daní z tabaku a tabakových výrobkov, nech sa aspoň trošku kompenzujú náklady na liečbu týchto "z vlastnej vôle" hlupákov
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa Gudas »

Nj, na podobné choroby alebo podobne drahé sa však liečia aj nefajčiari, tí to akurát nemajú "odplatené" štátu :D
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
numlock
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 656
Dátum registrácie: Pi 20. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: nemám

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa numlock »

Vzhľadom nato, že téma o fajčení je "prílišný off-topic" (podľa niektorích...), mala by sa zavrieť. Rovnaky meter na všetkých? Zdá sa že nie...
i7 4790K @ 4.6GHz
ASUS Z97-A
GB HD6870
Crucial 8GB 1600MHz CL8
23´LCD Full-HD , Corsair HX650W , SSD 60GB + Hdd 2TB
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: NEfajčiarsky klub Pretaktovanie.sk

Príspevok od používateľa zachary »

Gudas napísal:Nj, na podobné choroby alebo podobne drahé sa však liečia aj nefajčiari, tí to akurát nemajú "odplatené" štátu :D
nuž .. ale vieš koľkokrát vyššie je riziko ochorieť na nejakú z tých chorôb v súvislosti s fajčením ? a fajčíš dobrovoľne, teda dobrovoľne si zvyšuješ možnosť ochorieť - veď je to na hlavu !! niečo by som o tom mal vedieť - však som v špitáli ako študent každý deň, a keď robím s pacientmi s podobným ochorením a spýtam sa ich na fajčenie, mal by si vidieť, 40.-50.-60-roční trpko ľutujú, že s tým vôbec kedy začali :!:

dane platíme predsa všetci, ale tu nejde len o peniaze, ale aj napr. o prácu zdravotníckych, sociálnych pracovníkov, ktorí sa starajú o daných pacientov "fajčiarov" atď .. nejdeme tu rozoberať celú mašinériu, skrátka je to obrovský biznis, ale aj obrovská tragédia :(
Naposledy upravil/-a zachary v So 16. Máj, 2009, 12:21, upravené celkom 1 krát.
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG

Návrat na "Debata o všetkom"