Flash animácia do HTML

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
peterko15
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 11. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Lipová (Nitra)

Flash animácia do HTML

Príspevok od používateľa peterko15 »

Ahojte, potreboval by som radu ohľadom vloženia veľmi primitívneho flash filmu do html. Stránku mám vytvorenú a podarilo sa mi vložiť do nej flash, ale funguje to trochu inak než by som chcel.

Potreboval by som, aby sa mi hneď po otvorení stránky v prehliadači najprv zobrazila flash animácia a keď kliknem v tej animácii na tlačítko koniec, animácia zmizne a zobrazí sa pôvodný obsah stránky.

Momentálna moja situáciu je taká, že flash tam vložený mám, ale je pevnou súčasťou stránkou, hneď pod nadpisom. Tlačítko koniec funguje, ale keď ho stlačím, film sa ukončí a animácie nezmiznem, ale zostane na stránke.

Ďakujem za každú radu, prípadne odkaz kde by som našiel niečo, čo vyrieši môj problém. Internet som prehľadal a veľa som toho nenašiel. Potešil by aj kód, ktorý treba vložiť do html, aby to fungovalo.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Flash animácia do HTML

Príspevok od používateľa valistar »

nechces to urobit cez intro stranku s flashom + presmerovanie na stranku s textom?
normalne urobis index.html, kde bude len flash + link na napriklad index2.html kde bude zvysok stranky.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Flash animácia do HTML

Príspevok od používateľa Snake »

Toto čo opisuješ sa robí v kóde shockwave flashu, dokonca možno vo Flexe, cez stop() a cez AJAX/J/JS odchytiť event a daný objekt vylúčiť z DOM





.
peterko15
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 11. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Lipová (Nitra)

Re: Flash animácia do HTML

Príspevok od používateľa peterko15 »

Páči sa mi to čo navrhol valistar - pre mňa, ako absolútneho amatéra je to ľahšie pochopiteľné. Vytvoriť dve stránky - jednu len z flashom ma nenapadlo. Predpokladám, že s nastavením akcie pre tlačítko flash by nemal byť problém, teda aby namiesto ukončenia film bol len odkaz na ďalšiu stránku s textom.

Ale skúsim aj to čo navrhol snake, hádam sa mi to nejako podarí sfunkčniť.

V každom prípade vďaka za rady a ak ešte niekoho niečo napadne, napíšte.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Flash animácia do HTML

Príspevok od používateľa Snake »

robiť flashové intro zvlášť na page je maximálna blbosť, ja také stránky rovno opúšťam (keďže mám SWF implicitne blokovaný). Vlastne samotné intro vo flashi je somarina...vlastne intro je somarina, takže finálny verdikt pokiaľ si chceš ponechať serióznych návštevníkov (a nie 10 ročné deti čo majú rady efekty) je intro uplne vynechať a čapnúť tam index ;)

Lovu zdar :)





.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Flash animácia do HTML

Príspevok od používateľa valistar »

no tak v tomto musim suhlasit, intro stranky su maximalne otravne a takisto v nich nevidim zmysel --
no cuduj sa svete ludia ich stale chcu... aj poslednemu zakaznikovi som to musel vyhovarat. nastastie uznal a stranku budem robit bez intra. takze moj prispevok tiez ber ako riesenie, nie odporucanie ;) .

Návrat na "Programovanie"