Problem s optikou

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Problem s optikou

Príspevok od používateľa newmi »

Caute, rad by som si daco ozrejmil resp utvrdil sa v nazore. Zhrniem co sa stalo.
Mam optiku od peem.sk, napojeni som cez router.

Vcera navecer som prisiel domov, nesiel net. Volal som helpdesk, zacali standartne procedury, reset routra, reset pc, priame napojenie pc, reset pc....pc s win XP pisalo limited or no connectivity (nechytalo IP), book s ubuntu si tiez ani neskrtol ako aj router d link a asus, helpdesak sa mi snazil nahovorit, ze je zla sietovka (ale na oboch pc a routeroch?) to sa mi nezdalo a po polhodine naliehania som si vymohol, ze sa na to technik pride pozriet ale ze je asi chyba u mna v byte v zasuvke, dohodli sme sa na jednu hodinu na dnes, samozrejme neprisiel a moj brat zbytocne tri hodiny cakal a ja som prevolal hodinu s helpdeskom a tlacil na nich aby mi dali vediet kedy a ci vobec pridu, srali na mna (otrasny a arogantny pristup). No ale k podstate mojho problemu. Nakoniec sem prisiel aspon pozriet tu ich krabicu dole v pivnici lebo do bytu sa uz nemal ako dostat kedze brat uz bol prec a ja som doma este nebol. Takze volal som helpdesk a zasa milion resetov a skusani a nic, nakoniec mi dali parametre a ja som nastavil manualne IP adresu, Gateway a DNS-ka a ty kokso, ono to slo, nastavil som parametre do routera a slape to. Ked som sa spytal, kde je (bola) chyba, vraj mam zlu sietovku. NEVERIM!!!! Co vy na to?
Naposledy upravil/-a newmi v St 03. Jún, 2009, 07:30, upravené celkom 1 krát.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3931
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s optikou

Príspevok od používateľa Memnon »

doteraz ti vsetko slapalo a nic si predtym nemusel nastavovat?
skor sa im dosralo dhcp... ale 4 zariadenia ze by neboli uplne v poriadku? heh
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s optikou

Príspevok od používateľa newmi »

Ano uplne v pohode vsetko bez nastavovania a este sa ma snazili presvedcit, ze mam zlu zasuvku v byte a potom to zacali zvalovat pre istotu na moju sietovku. No proste, ze chyba je URCITE u mna co som im samozrejme neveril. Traposi, tiez by som dal krk na to, ze oni maju daco dosrate, ta ich sranda nevie pridelovat automaticky IP zrejme.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Problem s optikou

Príspevok od používateľa Toman »

jasne, chyba je niekde u nich, sietovka je v tom nevinne.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s optikou

Príspevok od používateľa newmi »

Vdaka, zvazujem podat na spravanie sa ich helpdesku oficialnu staznost + ak sa uz k tomu odhodlam, rad by som im vytmavil aj to ako stale hladali problem v mojich sietovych kartach a routeroch aj ked ocividne bol problem u nich. :furious: Robit z ludi debilov. Chapem, menej IT zdatny clovek by im na to okamzite naletel a bol pomaly aj novu sietovku schopny kupovat ale s rozhovoru so mnou im mohlo byt jasne, ze trochu do problematiky IT vidim, mozno aj viac ako dotycny na helpdesku lebo ked som im zahlasil ze som skusal aj cez linux a prave to mam cez to napojene, tak sa zmohol len, ze ci to nemozem prehodit do pc kde je XP. Este sa v linuxe moc nevyznam ale nastavit internet v nom viem. :E
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Siete"